Kiptaş’tan İstanbul’a Piyasanın Altında Ucuz 2 Bin Konut Müjdesi!

Kiptaş’tan İstanbul’a Piyasanın Altında Ucuz 2 Bin Konut Müjdesi!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 5 Kasım 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım’dan ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlara sevindiren haber geldi. Silivri’de bulunan 2 bin konutluk projelerini 1 ay içerisinde satışa çıkaracaklarının müjdesini veren Yıldırım, evi olmayan vatandaşları piyasanın çok altında rakamlarla ev sahibi yapacaklarını belirtti. Silivri’nin ardından Pendik içinde uygun konut satışı düşünülüyor. İşte merak edilen haberin detayları…

Ülkede yaşanan ekonomik daralmadan dolayı lüks konut satışlarında piyasa bir tıkanma sürecinden geçse de, İstanbul’da uygun fiyatla satılan konutlar her zaman alıcı bulabiliyor. Akşam gazetesinde yapılan bir habere göre bu durumun en açık örneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kuruluşu olan Kiptaş’ın uygun koşullarla sattığı evlere vatandaşların yoğun ilgisi olarak görülüyor.

Projelerinin her zaman yoğun ilgi gördüğü belirten Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım’ın açıklamalarına göre, İstanbulluları kısa süre içinde çok ucuz fiyatlarla ev sahibi yapacak yeni proje için hazırlıklar tamamlanmak üzere. Hatta 1-1.5 ay içinde Silivri’de piyasanın çok altında rakamlarla 2 bin konutluk bir proje satışa çıkarılmaya hazırlanırken, Pendik’te de 350 konutu uygun fiyatlarla satışa sunulacağı bilgisi paylaşıldı. Sektörde yer alan kişilerin açıklamalarına piyasanın sıkışık olduğu söylense de TÜİK verilerine göre konut satışlarının arttığı belirtiliyor. Bu durum faizlerin yüksek olmasından kaynaklansa da uygun konut bulan vatandaş ise bu fırsatı kaçırmıyor.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com