KİPTAŞ’ın Silivri’deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

KİPTAŞ’ın Silivri’deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 11 Ocak 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Silivri’de hayata geçirilecek projeye ilişkin tartışmalara neden olan değişiklikle ilgili son düzenlemelerin yapılmasının ardından yeniden oylamaya sunuldu. Oy çokluğuyla Belediye Meclisi’nde kabul sosyal konut projesinin detayları ve son gelişmeleri haberimizde…

İstanbul’daki ucuz konutun adreslerinden KİPTAŞ, yeni konut projesini hayata geçirmek için düğmeye bastı. Silivri Pirmehmetpaşa Mahallesi’nde yapılması planlanan ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak olan “sosyal konut projesiyle” ilgili imar değişikliğine oy çokluğuyla karar verildi. Öte yandan meclis toplantısında görüşülen; “Her bir bağımsız için 2 otopark yeri ayrılacak” ifadesi yerine “Otopark ihtiyacının parsel bünyesinde karşılanacağı”na yönelik imar değişikliği maddesinin tartışmalara neden olurken, CHP Meclis üyelerinden ret oyu aldığı öğrenildi. Kat yüksekliğinin düşürülmesi konuşulurken, yapılan oylama sonrası otoparkların iptali gerçekleşmiş oldu.

Etüt çalışmaları devam ettiği öğrenilen proje, Pirimehmetpaşa Mahallesi’ndeki 173 dönümlük arsa üzerinde yükselecek. Toplam 2 bin konutun yer alacağı projenin içinde okul, cami, sağlık tesisi gibi sosyal donatı merkezlerine yer verilecek. Daha önce aynı bölgede yapılacak konutların 12 katlı olması yönünde karara varılmasına rağmen, Cumhurbaşkanının telkinleri ile yapılacak binaların 6 ve 8 katlı olacağı bildirildi. Projeye karşı çıkan Silivri Belediye Başkanının aynı bölgede 8 katlı ve 800 bin TL’den satmayı planladığı projeleri olduğu ve projeye karşı çıkan CHP’nin itirazlarının yersiz olduğu belirtildi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com