KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

truck

Bugüne Kadar binlerce konut üreten, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın dar gelirli vatandaşlar için hayata geçirmeyi planladığı konut projesiyle ilgili beklenen karar verildi. Sosyal konut projesiyle ilgili değişiklik belediye meclisinde yapılan oylamadan geçerken, hangi karara ret oyu verildi? İşte merakla beklenen projenin detayları...

Silivri'de hayata geçirilecek projeye ilişkin tartışmalara neden olan değişiklikle ilgili son düzenlemelerin yapılmasının ardından yeniden oylamaya sunuldu. Oy çokluğuyla Belediye Meclisi’nde kabul sosyal konut projesinin detayları ve son gelişmeleri haberimizde…

İstanbul’daki ucuz konutun adreslerinden KİPTAŞ, yeni konut projesini hayata geçirmek için düğmeye bastı. Silivri Pirmehmetpaşa Mahallesi'nde yapılması planlanan ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak olan “sosyal konut projesiyle” ilgili imar değişikliğine oy çokluğuyla karar verildi. Öte yandan meclis toplantısında görüşülen; "Her bir bağımsız için 2 otopark yeri ayrılacak" ifadesi yerine "Otopark ihtiyacının parsel bünyesinde karşılanacağı"na yönelik imar değişikliği maddesinin tartışmalara neden olurken, CHP Meclis üyelerinden ret oyu aldığı öğrenildi. Kat yüksekliğinin düşürülmesi konuşulurken, yapılan oylama sonrası otoparkların iptali gerçekleşmiş oldu.

Etüt çalışmaları devam ettiği öğrenilen proje, Pirimehmetpaşa Mahallesi'ndeki 173 dönümlük arsa üzerinde yükselecek. Toplam 2 bin konutun yer alacağı projenin içinde okul, cami, sağlık tesisi gibi sosyal donatı merkezlerine yer verilecek. Daha önce aynı bölgede yapılacak konutların 12 katlı olması yönünde karara varılmasına rağmen, Cumhurbaşkanının telkinleri ile yapılacak binaların 6 ve 8 katlı olacağı bildirildi. Projeye karşı çıkan Silivri Belediye Başkanının aynı bölgede 8 katlı ve 800 bin TL’den satmayı planladığı projeleri olduğu ve projeye karşı çıkan CHP’nin itirazlarının yersiz olduğu belirtildi.

"KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!" Yorumlar

"KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!" Benzer Haberler


KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

Bugüne Kadar binlerce konut üreten, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın dar gelirli vatandaşlar için hayata geçirmeyi planladığı konut projesiyle ilgili beklenen karar verildi. Sosyal konut projesiyle ilgili değişiklik belediye meclisinde yapılan oylamadan geçerken, hangi karara ret oyu verildi? İşte merakla beklenen projenin detayları.... KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

KİPTAŞ, Pendik Malazlar Arazisine Konut Yapıyor!

KİPTAŞ, Pendik Malazlar Arazisine Konut Yapıyor!

Pendik'te TEM bağlantı yolu üzerinde bulunan Malazlar Kibrit Fabrikası arazisine konut yapım izni çıkmadı. Şirket yetkilileri ise kat karşılığında araziyi KİPTAŞ'a teslim edecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, KİPTAŞ'a 15 katlı konut için izin verdi.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi İçin KİPTAŞ ile Anlaşma Sağlandı!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi İçin KİPTAŞ ile Anlaşma Sağlandı!

KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!. Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesinde KİPTAŞ'la anlaşma yapıldığını, yakında bu konuyla ilgili bilgileri kamuoyuna aktaracaklarını ifade eden Belediye Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 2017 yılı içerisinde Beyoğlun'da büyük bir kentsel dönüşüm yaşanacağını ifade etti.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Kiptaş Sahaya İniyor!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Kiptaş Sahaya İniyor!

Fikirtepe üzerinde sıkıntıya giren Vartaş ve Anka'nın projeleri için çözüm imzaları atılmış durumda. Finansma desteğini İller Bankası yapacak. İnşaatları Kiptaş tarafından yapılacak. Kitap 5 Şubat'ta Fikirtepe'ye giriyor. . KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

Kiptaş Çatalca Konutları Teslim Tarihi Ocak 2018

Kiptaş Çatalca Konutları Teslim Tarihi Ocak 2018

İstanbul üzerinde planlı yapılaşma ve şehir yakışır konutlar yapımı konularında yıllardır büyük hizmetler veren KİPTAŞ, konut edindirme hedefiyle gerçekleştirmiş olduğu projelere birini daha eklemişti ve Kiptaş Çatalca projesini ortaya koydu.

KİPTAŞ Çatalca Konutları Fiyatları

KİPTAŞ Çatalca Konutları Fiyatları

İstanbul’un Çatalca bölgesinde KİPTAŞ tarafından hayata geçirilen KİPTAŞ Çatalca Konutları projesi kapsamında 6 katlı olan 180 adet blok halinde tasarlanan 2+1 şeklindeki 2 bin 138 adet daire bulunmaktadır. KİPTAŞ Çatalca Konutları projesi kapsamında yer alan dairelerin fiyatları haberimizde yer almaktadır…. KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Fiyat Listesi

Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap Fiyat Listesi

Devlet iştirakinden biri olan KİPTAŞ güvencesi ile Hadımköy bölgesinde hayata geçirilen Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap konut projesi kapsamında 3 ayrı etap bulunurken 3. Etap kapsamında 84 metrekarelik 2+1 daireler yer almaktadır. Kiptaş Hadımköy Konutları 3. Etap projesindeki daire fiyatları haberimizde yer almaktadır…

KİPTAŞ'tan İstanbullulara 200 bin TL'nin Altında 3 bin Konut Müjdesi!

KİPTAŞ'tan İstanbullulara 200 bin TL'nin Altında 3 bin Konut Müjdesi!

Bugüne kadar binlerce vatandaşı ev sahibi yapan KİPTAŞ, dar gelirli vatandaşları da unutmadı. 2018 yılında kentsel dönüşüm çalışmalarıyla İstanbul'u yenilemeye devam edecek olan Kiptaş, dar gelirli vatandaşlar ile memurlar için yeni konut projelerini de hayata geçirmeyi planlıyor. İşte konut devinin yeni çalışmalarıyla ilgili merak edilenler...