Kiptaş Fikirtepe'de Kendini Gösterdi!

İller Bankası ve İBB firması olan KİPTAŞ ile Fikirtepe'de yeni projeler altına imza atan Vartaş ve Anka Yapı'nın projeleri için bir ortaklık meydana gelmişti. Kiptaş bu projeler için Fikirtepe'de sahaya indi ve bir satış ofisi inşa ederek kendini gösterdi.

İstanbul'da kentsel dönüşüm konusunda belki de en çok gündem konusu olarak ön plana çıkan Fikirtepe bölgesinde sorunlar artık tamamen bitiyor. Bakanlığa bağlı İller Bankası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi firması olarak ön plana çıkan KİPTAŞ ile Vartaş ve Anka Yapı tarafından yapılacak projeler için iş ortaklığı meydana geldi.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası A.Ş. ve KİPTAŞ arasında altına imza atılan 24 Ekim 2016 tarihli 6306 sayılı Afet Riski Altında Yer Alan Alanların Tekrardan İnşa Edilmesi Hakkındaki Kanun çerçevesinde meydana gelecek olan tüm uygulamalara yönelik işbirliği çerçeve protokolü ile ek protokoller çerçevesinde altına imza atılan sözleşmeler dahilinde Fikirtepe bölgesindeki Vartaş ve Anka firmalarının sözleşme adalarındaki kentsel dönüşüm işlemlerinin uygulaması Kiptaş imzasıyla birlikte yapılıyor.

Kiptaş tarafından yürütülecek ve meydana getirilecek olan projeler için Kadıköy Fikirtepe Dumlupınar Mahalle sınırlarında bir satış ofisi meydana getirildi. Projere yönelik detaylı bilgi almak için buradaki KİPTAŞ satış ofisine ulaşabilirsiniz.

Kiptaş, Aka ve Vartaş'ın projelerinin inşa çalışmalarını üstlenen KİPTAŞ, artık kendini Fikirtepe üzerinde de gösteriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Demirtaş, tamama erdirilmeyen projelere destek verdiklerini vurgulayarak, kendilerinin finansmanı göze aldığını iletti. Projelere KİPTAŞ logosu asılıp, inşa çalışmalarına başlandığında kamuya olan güvenden dolayı inşa çalışmalarının hızlanabileceğine de dikkat çekti.

 

Etiketler : Şirket Haberleri