Kentsel Dönüşümde E-Tebligat Zorunluluğu Geliyor!

truck

Kentsel dönüşümün önündeki engellerin kaldırılması için yeni bir çalışma daha gündeme geldi. Uygulamaya koyulması planlanan yeni düzenlemeyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım hangi açıklamalarda bulundu? E-Tebligat sistemi nasıl uygulanacak? Kentsel dönüşüm hızını sekteye uğratan hangi problemlere çözüm olacak? İşte yanıtları...

Kentsel dönüşümle ilgili süreçlerin yavaş gitmesinden dolayı hayata geçirilmesi planlanan “kentsel dönüşümde e-Tebligat” uygulaması için ilk açıklama 22 Kasım 2017 tarihinde Antalya Belek'te gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı'nda Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Dönüşüm süreciyle ilgili vatandaşları yanlış yönlendiren kişilerin olduğuna dikkat çeken Yıldırım; hileli hisse devirleri veya yurtdışında yaşayan gayrimenkul sahipleri gibi hallerden dolayı kentsel dönüşüm hızını kesen durumların hızlıca çözüme kavuşturulması için kentsel dönüşümde elektronik tebligata geçeceklerini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulunan TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı M.Kurtuluş Nevruz’un, uygulamaya konulacak yeni düzenlemeyle önemli açıklamaları var. Konu ile ilgili Kayıtlı Elektronik Posta (KEP)  Hizmet Sağlayıcısı olarak hizmet veren ve Türkiye'nin ilk özel kurumu TÜRKKEP'in Yönetim Kurulu Başkanı Nevruz, e-Tebligatın kentsel dönüşüm açısından önemini vurgularken, süreci sekteye uğratan art niyetli girişimlerin bu uygulama sayesinde önlerinin kesileceğini öngördüğünü ifade etti.

Peki e-tebligat uygulamasını yasal dayanakları neler? Tebligat Kanunu'nda belirlenen ve tebligat çıkarmaya yetkili merciler tarafından elektronik ortamda hazırlanan tebligatlar, e-Tebligat Yönetmeliği'ne uygun olarak değiştirilemiyor ve inkar edilemeyecek şekilde kayıtlı elektronik posta vasıtasıyla ilgili kişilere gönderiliyor olacak. Kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel ve özel tüm kişilerin üye olabileceği E-Tebligat sisteminde Tebligat Kanunu'nda tebliğ çıkarmaya yetkili kılınan merciler e-Tebligat gönderebilecekler. Bilgi güvenliği, kişisel verilerin korunması, kağıt, zaman ve enerji tasarrufu sağlayacak olan sistem ile zaman aşımı da önlenmiş olacak.

"Kentsel Dönüşümde E-Tebligat Zorunluluğu Geliyor!" Yorumlar

1 YORUM
  1. ibrahim akel 28 Kasım 2017 11:03

    bence güzel bir çözüm olur

"Kentsel Dönüşümde E-Tebligat Zorunluluğu Geliyor!" Benzer Haberler


Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümüyle, konut yıkım ve konut yapımının 5 kata çıkacak olması halkı tedirgin etmekte. Mahalle sakinleri evlerini kaybetmekten korkmaktalar.. Kentsel Dönüşümde E-Tebligat Zorunluluğu Geliyor!

Kentsel Dönüşüm Bir İhtiyaçtır!

Kentsel Dönüşüm Bir İhtiyaçtır!

Kentsel Dönüşümün ne iyi ne de kötü olduğunu ve bu kapsamda bunun nasıl yönetildiğine bağlı olduğunu aktaran Prof. Dr. İsmail Coşkun, iyi yönetildiği takdirde herkesin yararına olacağı gibi, kötü yönetildiği takdirde de herkesin zararına olacağını belirtti.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Kentsel Dönüşümde E-Tebligat Zorunluluğu Geliyor!. Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik soruları cevaplayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı her şeyin en başta planlandığı gibi hiçbir sıkıntı ve problem yaşanmadan devam ettiğini belirtiyor.. Kentsel Dönüşümde E-Tebligat Zorunluluğu Geliyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın'ın Efeler ilçesinde Ilıcabaşı mahallesinde olan kentsel dönüşüm projesinde yapılacak olan binaların 10-15 kat aralığında olmasından dolayı mahalle halkı itirazda bulunmuştu. Mahalle muhtarı Alim Tarım, ilk olarak kendisiyle görüşme yapan yetkililerden çalışmaların bir an evvel başlatılmasını istedi.. Kentsel Dönüşümde E-Tebligat Zorunluluğu Geliyor!

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesine Tepki!

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesine Tepki!

Bingöl Kültür Mahallesi'nde uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileme çalışmaları halkın yüksek tepkisiyle karşı karşıya geldi. Bölgede bulunan arsa değerine göre hak sahiplerine verilmekte olan daire sayısı çok az bulundu.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.