Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

truck

Bu yıl 5.si düzenlenmiş olan İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri toplanarak, çeşitli konular üzerinde istişare yaptılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde pek çok alanda 1. sırada olduğunu dile getirdi.

Dün gerçekleştirilmiş olan konferansta konuşma yapan Çevre ve Şehircilikeski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde çok fazla alanda 1.sırada olduğunu belirtti. Kentsel Dönüşüm'ün Türkiye için çok büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Bayraktar, Türkiye için kaçınılmaz olan kentsel dönüşümün devamıyla beraber Türkiye daha ilerinin gideceğini ve işsizliğin azalmasına katkı sağlayacağını belirtti.

2017 yılını İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım kentsel dönüşüm yılı olarak ilan etmişti. Sektörün üretim miktarı adına bazı söylemler kendini gösteriyor. En çok olan söylemlerden biride Balon Var mı? sorusu. Yıllık olan ihtiyaç 900.000 konut seyirlerinde ilerliyor. Evlilikten, Büyük ailelerin ayrılmasından, nüfusun artışa geçmesinden gibi nedenler dolayı talep artıyor. Fakat 2016 yılında 1.340.000 sayısından fazla konut satışı yapıldı. 2017 yılı için konut satış beklentisi 1.500.000 adet, çünkü talep var.

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı İdris Güllücse ise konut sektörü üzerinde herhangi bir şekilde balon olmadığını iletti. Konut ihtiyacının çok fazla olduğunu belirtti. 

Bu kadar ciddi ihtiyaç bulunuyorken, İstanbul'da bulunan firmalar gece gündüz çalışsa bile bu ihtiyaç karşılanamaz.

Sektörün sorunlarının masaya yatırılmış olduğu uzmanların değerlendirmelerini paylaşmış olduğu konferansta Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, komşu ülkelerle olan etkileşimin coğrafi konjonktürün ve global çıkarların ışığında yabancı yatırımcı öngörülerini paylaşmış olduğu bir konuşma yaptı.

İnşaat sektörü bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ekonominin lokomotif sektörlerinden birisidir. Yurtdışı pazarlardaki faaliyetler göz önünde bulundurulduğu takdirde Türk İnşaat sektörünün son zamanlarda çok büyük bir gelişme içerisine girdiğini görebilirsiniz. 

Türk yatırımcılar tarafından doldurulması beklenen boşluk, Mütekabiliyet Yasası'nda yapılacak olan düzenlemelerle yabancı konut yatırımcıları tarafından telafi alacaktır. 

"Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!" Yorumlar

"Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!" Benzer Haberler


Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümüyle, konut yıkım ve konut yapımının 5 kata çıkacak olması halkı tedirgin etmekte. Mahalle sakinleri evlerini kaybetmekten korkmaktalar.. Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Kentsel Dönüşüm Bir İhtiyaçtır!

Kentsel Dönüşüm Bir İhtiyaçtır!

Kentsel Dönüşümün ne iyi ne de kötü olduğunu ve bu kapsamda bunun nasıl yönetildiğine bağlı olduğunu aktaran Prof. Dr. İsmail Coşkun, iyi yönetildiği takdirde herkesin yararına olacağı gibi, kötü yönetildiği takdirde de herkesin zararına olacağını belirtti.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!. Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik soruları cevaplayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı her şeyin en başta planlandığı gibi hiçbir sıkıntı ve problem yaşanmadan devam ettiğini belirtiyor.. Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın Ilıcabaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Yeniden Başlıyor!

Aydın'ın Efeler ilçesinde Ilıcabaşı mahallesinde olan kentsel dönüşüm projesinde yapılacak olan binaların 10-15 kat aralığında olmasından dolayı mahalle halkı itirazda bulunmuştu. Mahalle muhtarı Alim Tarım, ilk olarak kendisiyle görüşme yapan yetkililerden çalışmaların bir an evvel başlatılmasını istedi.. Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesine Tepki!

Bingöl Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesine Tepki!

Bingöl Kültür Mahallesi'nde uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileme çalışmaları halkın yüksek tepkisiyle karşı karşıya geldi. Bölgede bulunan arsa değerine göre hak sahiplerine verilmekte olan daire sayısı çok az bulundu.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.