Katar'da Yalnızca Türk İnşaat Firmaları İş Yapabilecek!

truck

Katar'ın ileri gelen sektör temsilcilerinden olan Sharaka Holding'in sahipleri, Kendileri için Körfez İşbirliği Konseyi'nin tamamen bittiğini, artık tüm projelerini Türkiye ile iş birliği içerisinde yapacaklarını iletti. Bu çerçevede Türk inşaatçılarla Katar inşaatçıları arasında büyük bir ilişki kurulduğu gözlemleniyor.

Katar'da  Şeyh Abdülaziz bin Ahmed el Tani’yle Sharaka Holding’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Şeyh Abdullah bin Ahmed El Tani'nin meclisinde açıklamalar yapıldı. Meclis, Katar üzerinde oturma ve ağırlama, misafir etme salonu kelimesine karşılık geliyor.

Katar üzerinde yer alan en kapsamlı ve büyük inşaat firmalarından Sharaka Holding'in kurucuları ve yönetimi, iki tanesi misafir ağırlama salonu yani meclis olmak üzere içerisinde 6 tane villa barınan bir sosyal tesiste ikamet ediyorlar. Meclise girildiği takdirde, bir duvarda boydan boya yer alan mermerler ve çok lüks mobilyalar direkt dikkat çeken unsurlar olarak ön plana çıkıyor.

Kendisi de mimar olan Ahmed El Tani, salonda bulunan avizeleri, mobilyaları ve mermerleri direkt olarak Türkiye'den ithal ettiğinin altını çiziyor. Meclisin içinde aynı zamanda bir masaj salonu yer alırken, Türk hamamı, jakuzi ve çocuklara yönelik bir oyun alanı yer alıyor.

El Tani ailesi, Suudi Arabistan'ın baş olarak yer aldığı Körfez ülkeleri tarafından Katar'a uygulanan ablukadan ve yanlıiş algıdan dolayı çok büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadıklarının altını çizdi. Şeyh Abdülaziz bu çerçevede restini çekerek yeter artık çıkışında bulundu.

Kendileri için Körfez İşbirliğinin tamamen kesildiğini belirten Abdülaziz, bir kardeşin diğer bir kardeşe böyle bir şekilde kesinlikle davranamayacak olduğunun altını çizerek, bundan sonra yapılacak tüm projeleri Türkiye iş ortaklığı çerçevesinde yapacaklarını vurguladı. Kendisinin çok ciddi bir şekilde Türkiye üzerinde çok fazla yatırım yapacağını ifade eden Abdülaziz, Türk şirketlerine de Katar'ın kapısının sonuna kadar açık olduğunu, anlık olarak 2 ülke için çok iyi iş fırsatlarının gündemde olduğunu, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. 

"Katar'da Yalnızca Türk İnşaat Firmaları İş Yapabilecek!" Yorumlar

"Katar'da Yalnızca Türk İnşaat Firmaları İş Yapabilecek!" Benzer Haberler


Türk İnşaatçılar Katar'da Gövde Gösterisi Yaptılar!

Türk İnşaatçılar Katar'da Gövde Gösterisi Yaptılar!

Katar'ın başkenti Doha üzerinde gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda Türk işadamları kendilerini gururla gösterdiler. Ekonomik Canlanma Katar^'da başlamış durumda. Türk inşaatçıların Katar'da yaptıkları gövde gösterisi, Türk halkını gururlandırdı.. Katar'da Yalnızca Türk İnşaat Firmaları İş Yapabilecek!

Katar'ın Türkiye'de 18.000.000.000 $ Değerinde Yatırımı Var!

Katar'ın Türkiye'de 18.000.000.000 $ Değerinde Yatırımı Var!

Türkiye'de son zamanlarda çoğu yatırımı yapan yabancı uyruklular Katarlar olarak ön plana çıkıyor. Katar'ın Türkiye üzerinde yer alan toplam yatırımlarının değeri 18.000.000.000 $ olarak belirlendi.

Katar'da Yalnızca Türk İnşaat Firmaları İş Yapabilecek!

Katar'da Yalnızca Türk İnşaat Firmaları İş Yapabilecek!

Katar'da Yalnızca Türk İnşaat Firmaları İş Yapabilecek!. Katar'ın ileri gelen sektör temsilcilerinden olan Sharaka Holding'in sahipleri, Kendileri için Körfez İşbirliği Konseyi'nin tamamen bittiğini, artık tüm projelerini Türkiye ile iş birliği içerisinde yapacaklarını iletti. Bu çerçevede Türk inşaatçılarla Katar inşaatçıları arasında büyük bir ilişki kurulduğu gözlemleniyor.