Kartal, Üzerinde Konumlandırılan Markalı Projelerle Dikkat Çekiyor!

truck

Konut ve inşaat sektörünün en gözde bölgeleri arasında yer alan bölgelerden birisi de Kartal olarak ön plana çıkıyor. Kartal günümüzde İstanbul'da en çok konut projesinin konumlandırıldığı bölge olarak kendini gösterirken, lokasyonuyla yatırımcıların cazibe merkezi haline geldi.

Demirli Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İdris Demirli, Kartal bölgesinin günümüz zamanında İstanbul üzerinde en fazla konut projesinin bulunduğu lokasyonlar arasında yer aldığının altını çizdi.

Konut ve inşaat sektörünün cazibe merkezi halini almış olan bölgelerin içinde bulunan Kartal'ın, İstanbul gibi 20.000.000 nüfusluk bir şehrin yıldızı parlayan en önemli ilçesi olduğunu vurgularken, batıda Maltepe, kuzeyde Sancaktepe, Kuzeydoğuda Sultanbeyli ve doğuda Pendik ilçeleriyle çevrili bir konumla birlikte kendini gösterdiğini belirtti.

Anadolu Yakası'nın her geçen gün değeri atan bölgesi olan Kartal, bünyesinde barındırdığı projelerle ilgi odağı oldu. Son birkaç yılda bölge üzerinde gerçekleştirilen ulaşım yatırımlar Kartal'ın değerini neredeyse 2'ye katlarken, bununla birlikte kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde yenilenme çalışmalarının hız kazanmasıyla birlikte bölge odak noktası olmaya devam etti. Geniş alanlar beraberinde, çok sayıda ticari alanın kentsel dönüşüm projeleriyle yenilenmesiyle birlikte Kartal, günümüzde İstanbul üzerindeki en çok konut projesinin bulunduğu lokasyon olarak ön plana çıkıyor.

Kartal'a olan ilginin hızlı bir şekilde artış göstermesinin çok sayıda faktöre bağlı olduğunu sözlerine ekleyen Demirli Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İdris Demirli, Alternatif ulaşım bağlantılarının, hızlı erişilebilirliğin, sanayiden hizmet sektörüne doğru dönüşüm potansiyelinin ve son olarak İstanbul Çevre Düzeni Planı sonucunda birinci derece merkez olarak belirtilmesinin en temel sebepler olarak listelenebileceğinin altını çizdi.

Özellikle metro projesi ve inşa edilen söz konusu metro hattıyla Kartal'ın İstanbul'un tüm bölgelerine ulaşımının kolaylık kazanmasının Kartal'ın değerine değer katan en önemli unsur olduğunu vurgulayan Demirli, Yine benzer bir şekilde ulaşım üzerinden gidildiğinde, TEM ve D-100 bağlantılarının da bölgeye değer katan diğer bir unsur olduğunu iletti. 

"Kartal, Üzerinde Konumlandırılan Markalı Projelerle Dikkat Çekiyor!" Yorumlar

"Kartal, Üzerinde Konumlandırılan Markalı Projelerle Dikkat Çekiyor!" Benzer Haberler


Özkartallar Bumerang Kartal Projesi Ocak'ta Satışa Çıkıyor

Özkartallar Bumerang Kartal Projesi Ocak'ta Satışa Çıkıyor

Özkartallar A.Ş. grubunun yatırımı ile inşa edilen ve Anadolu Adalet Sarayı'nın tam karşısında yer alan Bumerang Kartal projesi E-5 yolu üzerinde ve metro durağına yürüme mesafesinde konumlandırılıyor. Tasarımı AE Mimarlık tarafından yapılan Bumerang Kartal, eski İshakoğlu Boya Fabrikası'nın arsası üzerinde bir dönüşüm projesi olarak hayata geçiriliyor. Kartal, Üzerinde Konumlandırılan Markalı Projelerle Dikkat Çekiyor!

Optimum IQ Kartal Temelleri Mart Ayında Atılacak!

Optimum IQ Kartal Temelleri Mart Ayında Atılacak!

E-5 Yakacık Yolu üzerinde bulunmakta olan Optimum IQ Kartal projesi, 21 katlı tek bloktan oluşuyor. Toplam olarak 110 daireyi bünyesinde bulunduran proje, 1+1'den 3+1'e kadar uzanan daire tiplemeleriyle alıcısının karşısına çıkmakta.

Helenium Serisinin En İyisi,

Helenium Serisinin En İyisi, "Helenium Sky Suite" Kartal'da Yükseliyor!

Kartal, Üzerinde Konumlandırılan Markalı Projelerle Dikkat Çekiyor!. Sky Süite Kartal'da yükseliyor. İstanbul'un hızla değerlenmekte olduğu bölge Kartal'da konut sektöründe olan hareketlilik tüm hızıyla devam etmekte. Bölge yapılan yatırımlar neticesinde olağan değerine değer katıyor ve yeni yatırımlara doymuyor.

Kiler GYO Referans Kartal Panora

Kiler GYO Referans Kartal Panora

İstanbul'un en gözde semtleri arasında yerini almaya hazırlanan Referans Kartal Panora, lokasyon olarak göz doldurmaya devam ediyor.. Kartal, Üzerinde Konumlandırılan Markalı Projelerle Dikkat Çekiyor!

Propa Vista Projesi Kartal - Pendik - Tavşantepe Metrosuyla Değerleniyor!

Propa Vista Projesi Kartal - Pendik - Tavşantepe Metrosuyla Değerleniyor!

Kartal - Tavşantepe metro hattı, bölge üzerinde yer almakta olan projelere ilgiyi artırmış durumda. Kartal - Tavşantepe metro hattında bulunmakta olan Yakacık metro durağına 10 metre mesafede konumlanan Propa Vista projesi de konumu itibariyle konut yatırımı yapacak olanlar için en cazip projelerin en başında bulunuyor.

Kartal Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında En İddialı Belediye!

Kartal Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında En İddialı Belediye!

Kartal Belediyesi, 2009 yılından günümüze kadar gerçekleştirmiş olduğu birçok belediyeye örnek olan deprem dönüşüm, yerinde dönüşüm ve kentsel dönüşüm çalışmalarına hızlarını hiç kesmeden devam ediyor.. Kartal, Üzerinde Konumlandırılan Markalı Projelerle Dikkat Çekiyor!

APG İnşaat Kartal Rota Mavi

APG İnşaat Kartal Rota Mavi

İstanbul'un yükselen semti Kartal'a bir yeni proje daha gelmeye devam ediyor. Bu yılın göz kamaştıran yeni projesi Kartal Rota Mavi hayat kurtarıyor.

Kartal'a Propa Vista Geliyor Yaşam Değişiyor

Kartal'a Propa Vista Geliyor Yaşam Değişiyor

Propa Vista projesiyle Anadolu Yakası’na ilk kez “kullan - öde” sistemi geliyor. Markalı konut sektöründe "Limited Edition" konseptiyle projeler geliştiren Propa, Metro ve E-5’e doğrudan bağlantıya sahip Propa Vista projesinde, ön lansman 7 Ekim tarihinde başlıyor.