Kalorifer Suluğu İle Evinizi Nemlendirin

Kalorifer Suluğu İle Evinizi Nemlendirin
Editör: Zeynep Kaya Dekorasyon 21 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Mutlaka komşularda gördüğünüz ya da duyduğunuz veya marketlerde gördüğünüz kalorifer suluğunun ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını araştırarak sizlerin sağlığı ve rahatı için haberimizi hazırladık. Söz konusu olan kalorifer suluğu, çetin soğuklarla karşı karşıya olduğumuz kış aylarında kaloriferlerin sürekli olarak çalışması, kalorifer peteklerinin bulunduğu ortamlardaki havanın kurumasına ve bu kuru hava sebebiyle de bir takım hastalıklar meydana gelmektedir.

Söz konusu olan kalorifer sistemleri her ne kadar pek çok kişi tarafından sorunsuz bir şekilde faaliyet gösterdiği düşünülse de az önce dediğimiz gibi sürekli olarak nemden uzak bir şekilde ısınan hava kuru ve bu kuru hava başta solunum yolları olmak üzere pek çok rahatsızlığa sebebiyet verebilir.

Bu sebepten ötürü pek çok kişide var olan bir kısım hastalıkların kronikleşmesi, ciddi baş ağrıları, solunum yolunda tahriş olma, astım, sinüzit gibi hastalıkların hanı sıra kuru havanın oksijen taşıma oranı azaldığından ötürü hamile bayanlarda da olumsuz etkile gözlemlenmektedir. Bu sebeplerden ötürü çekin kış dönemlerinde kesinlikle kalorifer suluğu kullanmanızda yarar vardır.

Bu ortamdaki hava kuruluğunun temel sebebi çetin kış aylarında kaloriferlerin yüksek randımanda çalışmasından ötürü ortamın da havasız kalması etmeni ile birleşin de nem oranını düşürmekte ve ortamda bulunan havanın kurumasına neden olmaktadır. Bronşit, astım ve sinüzit gibi hastalıkları bulunan kişiler bu gibi durumlarda kesinlikle ağız yolu ile bolca sıvı almaları gerekmektedir.

Söz konusu ortamın havasız kalmasından ötürü vücuda alınan oksijen oranı azalır ve bu durumdan ötürü önem arz eden hayati organlara olması gerekenden daha düşük oranda oksijen gitmesine sebep oluyor. Bu bahsettiğimiz husustan en fazla zarar görenler ise damar yolları henüz yeteri kadar gelişmeyen çocuklardır. Bu sebepten dolayı çocuk sahibi olan aileler bu duruma dikkat etmeye çalışırlar. Geleceğimizin yegane mirasçıları olan çocuklar yetişkin bireylere göre çok daha fazla oranda oksijen almaya ihtiyaçları vardır ve sürekli olarak gelişme gösterdikleri için aktif olarak gelişen beyinlerine düşük oranda oksijen ulaşması halinde çocuklar üzerinde olumsuz etkiler meydana geleceği uzmanlar tarafından kabul edilmektedir.

Normal bir ortamda %50 oranında nem bulunması gerekmektedir. Bu nemi sağlamak için kalorifer suluğu almak istemiyorsanız bu durum için alternatifler mevcuttur. Kalorifer suluğu yerine kalorifer peteğinin üstüne çok ıslak olmayan bir bez koyabilirsiniz, ya da bunun yerine çaydanlık ya da benzeri bir şey koyabilirsiniz. Bu yöntemler ise de odanızdaki nem miktarını dengeleyebilirsiniz.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Salon İçin Şömine Yapımı

Salon İçin Şömine Yapımı

Tema Tasarım | Osgaka.com