Kadınlara Özel AVM Açılıyor? Peki Nerede?

Kadınlara Özel AVM Açılıyor? Peki Nerede?

Ülkemizde artık hemen her ilde hatta bazı büyük ilçelerde en az bir tane AVM yanı büyük alışveriş merkezleri yer alırken bu alışveriş merkezlerine alışılmışın biraz daha dışında yeni bir AVM daha ekleniyor. Kadınlara Özel AVM Açılıyor! Peki Nerede?

Ülkemizde ve dünya genelinde bir ilki gerçekleştirerek ilk kadın temalı alışveriş merkezi Zeruj Port tüm hazırlık aşamalarının sonuna gelerek kapılarını ziyaretçilere açmaya hazırlanıyor. Zeruj Port’un sahibi olan Zehra Özkaymaz, geçmiş dönem içerisinde Tekstil Port adı altında açılmaya çalışılan AVM binasını satın almıştı. Bir İnstagram ünlüsü olan Zehra Özkaymaz, kendi lakabı olan Zeruj adı altında meydana getirdiği yeni bir marka ile organize etmiş olduğu muhafazakâr moda festivalleri ile özellikle gençler arasında tanınmaktadır.

Tam olarak 126 adet mağazaya ev sahipliği yapmakta olan Zeruj Prt AVM içerisinde yalnızca kadın ve çocuk ürünlerinin yer alması ve bunun yanı sıra erkek modasına ve ihtiyaçlarına dair herhangi bir ürünün satılmaması bu AVM’yi tam bir kadın AVM’si haline getiriyor.

Bu özellikleri sayesinde Türkiye ve dünya genelinde bir ilk olma özelliği taşıyan Zeruj Port AVM ülkemizde yaşamını sürdüren kadınların daha rahat bir şekilde alışveriş yapmasını sağlamak adına meydana gelen bir proje olmaktayken bilhassa muhafazakâr bir hayat süren kadınların bu gibi bir AVM’ye ihtiyaçlarının olduğu şeklinde yorumlar gelmektedir.

5 Vakit Ezan Okunacak!

Kadınlara özel bir AVM konseptine sahip olan Zeruj Port AVM’nin içerisinde 5 vakit ezan okunacağı da belirtildiği gibi AVM binasının içerisinde pek çok tasarımcının da mağazasının yer alacağı gelen bilgiler arasında.

Sosyal medya üzerinden tüketicilerin sürekli olarak durumunu ölçümlediklerini beyan eden Zehra Özkaymaz, sosyal medya bizler için oldukça önemli bir avantaj sağladı. Tüketiciler İnstagram ve online internet siteleri aracılığı ile alışverişlerini gerçekleştirirken aldıkları ürünlerin somut olup dokunulabilir olması en temel ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. İşte Zeruj Port AVM bu ihtiyaçtan doğan bir projedir. Bu türden bir yapılanmaya sahip AVM’yi dünya üzerinde başka bir noktada bulamazsınız. Yalnızca Malezya ülkesinde yalnızca kadınlar için tahsis edilmiş olan ürünlerin satışının gerçekleştiği bir çarşı meskeni bulunmaktadır. Ancak Zeruj Port AVM, kadınlara özel teması ile AVM olması sebebi ile bu gibi alışveriş alanlarından çok daha ayrıcalıklı oluyor şeklinde ifadeler kullandı.

Zeruj Port AVM Nerede?

Türkiye ve Dünyanın ilk kadın temalı alışveriş merkezi olan Zeruj Port AVM İstanbul Zeytinburnu’nda kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Etiketler : Güncel