İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

truck

2017 Yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günler, İzmir halkı bir kez daha kar görür müyüz merakındalar. İzmir'e Şubat ayında kar yağacak mı? Nerelere yağacak? 2017 yılı İzmir'de kar yağacak yerler? tüm soruların cevabı haberimizde...

İzmir'de ilk defa kar yağmasının sonrasında, İzmir halkı merakla kar yağışıyla alakalı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelecek haberlere göz gezdirmiş durumdalar. Uzun süredir devam etmekte olan süreçle beraber kar yağışı İzmir'de yine hayal olmuş durumda. Peki İzmir'e kar ne zaman yağacak?

Meteorolojiden gelecek olan tüm haberlere İzmir halkı kitlenmiş durumda. Kış ayları ilk geldiği sırada İzmir'de meydana gelen kar yağışı sonrasında İzmir, tekrardan eski İzmir olmaya devam etti. Doğu illerde yaşanmakta olan kar sıkıntısı hala devamlılığını koruyor.

Erzurum üzerinde kar yağışlarının durmaması üzerine yol tıkanıklıkları devam ederken, bir çok şehirde de aynı durum hakim.

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi 3 büyük şehir içerisinde olan sıcaklıkların düşüş göstermesi sevindirse de, korkutuyor. Hem yakıtı çok yakacan hemde güneşi özleyenler bu duruma burun kıvırırken, Kar isteyenler ise sevinçle meteorolojiyi takip ediyor.

İzmir'e Kar Ne Zaman Yağacak?

İstanbul ve Ankara'dan sonra gelmekte olan şehir İzmir'de 2017 yılı Şubat ayının 2.haftası içerisinde herhangi bir kar yağışı görünmemektedir. Bugün (08.02.2017) 11 dereceyle İzmir yağışlı geçerken yarın 16 derece, Cuma tekrardan perşembenin takipçisi olarak 16 derece, Cumartesi günü bir düşüş yaşanacak ve 11 dereceye düşüş gerçekleşecek. Ardından havalar soğumaya devam edecek ve Pazar günü hava 10 dereceyken, Pazartesi ve Salı günleri hava 8 derece olacak ardından Çarşamba günü 1 derece yükselip 9 derece olacak.

1 Haftalık hava durumu tahmini İzmir'de bu şekilde.

İzmir

İstanbul'a Kar Ne Zaman Yağacak?

Kar yağışı metropol İstanbul'u etkisi altına alacak. Cumartesi (11.02.2017) karla karışık yağmur şeklinde kendini belirtecek olan yağışlar, Pazar gününden sonra yalnızca kara dönüşecek. Gelecek haftanın ortasına kadar İstanbul'u soğuk ve kar çevreleyecek. 

Ülke Genelinde Bugün (08.02.2017) Hava Nasıl Olacak?

Yapılan tahminler neticesinde bugün, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara bölgesinin batısı, Kıyı Ege, Manisa, Uşak, Denizli, Burdur ve Antalya çevreleriyle Isparta'nın güney bölümlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonraysa İstanbul, Bursa, Maraş, Urfa, Antep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde hafif yağmur olacak.

"İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018" Yorumlar

1 YORUM
  1. Murat Yılmaz 14 Ocak 2018 18:42

    Ne zaman kar yağacak izmire

"İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018" Benzer Haberler