İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

truck

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu, kentsel dönüşüm projesi kapsamında çok önemli bir model oluşturdu. Şirketlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye çerçevesinde riskli yapıların tespiti adına lisans almış olan kuruluşlardan biri olduğunu aktaran Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu, "Kentsel dönüşüm için ürettiğimiz projeleri, üniversite ve Bakanlık onayları alındıktan sonra çözüm ortağımız olan banka ile bir bütün olarak teslim ediyoruz" dedi.

Timincioğlu'nun tarafından kurulan İzmir Kentsel Dönüşüm A.Ş., İzmir Katip Çelebi Ünviersitesiyle işbirliği protokolü imzaladı. Denizbankla'da iş ortaklığı yapmakta olan söz konusu firma, riski yapılar üzerinde yapılacak olan yenileme çalışmaları adına hızlı ve dayanıklı çözümler üretmeye dayalı model uygulamakta.

Yapılan anlaşma kapsamında riskli yapıları birer birer inceleme altına aldıklarını aktaran Timincioğlu, Kentsel dönüşüm çalışmalarını, ilgili kanun ve yönetmelikler kapsamında bunların dışından çıkmayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın istemiş olduğu format kapsamında birebir olarak uyguladıklarını aktardı.

İzmir'de bir ilk olarak Katip Çelebi Üniversitesi ve söz konusu firma arasında yapılan protokol imzalaması izle, üniversitede bulunan Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nün riskli yapı analizi ve raporlama faaliyetleri hizmetlerini birer birer vermekteler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Türkiye çerçevesinde riski yapıların tespiti, etüd proje ve danışmanlık, teknik uygulama, laboratuvar ve yapım adına lisans almış durumdalar.

Timincioğlu, İzmir Kentsel Dönüşüm A.Ş. ile; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İlgili bakanlığın İzmir İl Müdürlüğüyle iş ortaklığı halinde riskli yapıları tek tek tespit etmeye başladıklarını ve bu kapsamda Türkiye üzerinde bir ilk altına imzalarını atmış olduklarını vurguladı.

Teknik çalışmalarını İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde, AR - GE projelerini İzmri Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde devam ettirdiklerini aktaran Timincioğlu, İzmir Kentsel Dönüşüm A.Ş.'nin Türkiye üzerinde 2 üniversiteyle birlikte iş ortaklığı halinde çalışmakta olan ilk ve tek firma olma özelliğini bünyesinde barındırdığını belirtti.

Türkiye'de yaklaşık olarak 19.000.000 konutun varlığının söz konusu olduğunu belirten Timincioğlu, bu konutlardan 2000 yılından sonra yapılmış olan 5.000.000 konut haricinde bulunan 14.000.000 konutun 6-7.000.000 tanesinin afet yönünden direkt risk altında olduğunu belirtti. İzmir'de bulunan yapılarınsa yaklaşık olarak %65'inin riskli olduğunun altını çizdi.

"İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!" Yorumlar

"İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!" Benzer Haberler


İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.. İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!. Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.. İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

2017 Yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günler, İzmir halkı bir kez daha kar görür müyüz merakındalar. İzmir'e Şubat ayında kar yağacak mı? Nerelere yağacak? 2017 yılı İzmir'de kar yağacak yerler? tüm soruların cevabı haberimizde...

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulamalarını İzmir kapsamında yaymayı hedeflerine katmış durumdalar. Belediye, planlamış oldukları projelerini ve yatırımlarını anlattı işte detaylar.... İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.