İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

truck

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu, kentsel dönüşüm projesi kapsamında çok önemli bir model oluşturdu. Şirketlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye çerçevesinde riskli yapıların tespiti adına lisans almış olan kuruluşlardan biri olduğunu aktaran Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu, "Kentsel dönüşüm için ürettiğimiz projeleri, üniversite ve Bakanlık onayları alındıktan sonra çözüm ortağımız olan banka ile bir bütün olarak teslim ediyoruz" dedi.

Timincioğlu'nun tarafından kurulan İzmir Kentsel Dönüşüm A.Ş., İzmir Katip Çelebi Ünviersitesiyle işbirliği protokolü imzaladı. Denizbankla'da iş ortaklığı yapmakta olan söz konusu firma, riski yapılar üzerinde yapılacak olan yenileme çalışmaları adına hızlı ve dayanıklı çözümler üretmeye dayalı model uygulamakta.

Yapılan anlaşma kapsamında riskli yapıları birer birer inceleme altına aldıklarını aktaran Timincioğlu, Kentsel dönüşüm çalışmalarını, ilgili kanun ve yönetmelikler kapsamında bunların dışından çıkmayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın istemiş olduğu format kapsamında birebir olarak uyguladıklarını aktardı.

İzmir'de bir ilk olarak Katip Çelebi Üniversitesi ve söz konusu firma arasında yapılan protokol imzalaması izle, üniversitede bulunan Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nün riskli yapı analizi ve raporlama faaliyetleri hizmetlerini birer birer vermekteler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Türkiye çerçevesinde riski yapıların tespiti, etüd proje ve danışmanlık, teknik uygulama, laboratuvar ve yapım adına lisans almış durumdalar.

Timincioğlu, İzmir Kentsel Dönüşüm A.Ş. ile; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İlgili bakanlığın İzmir İl Müdürlüğüyle iş ortaklığı halinde riskli yapıları tek tek tespit etmeye başladıklarını ve bu kapsamda Türkiye üzerinde bir ilk altına imzalarını atmış olduklarını vurguladı.

Teknik çalışmalarını İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde, AR - GE projelerini İzmri Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde devam ettirdiklerini aktaran Timincioğlu, İzmir Kentsel Dönüşüm A.Ş.'nin Türkiye üzerinde 2 üniversiteyle birlikte iş ortaklığı halinde çalışmakta olan ilk ve tek firma olma özelliğini bünyesinde barındırdığını belirtti.

Türkiye'de yaklaşık olarak 19.000.000 konutun varlığının söz konusu olduğunu belirten Timincioğlu, bu konutlardan 2000 yılından sonra yapılmış olan 5.000.000 konut haricinde bulunan 14.000.000 konutun 6-7.000.000 tanesinin afet yönünden direkt risk altında olduğunu belirtti. İzmir'de bulunan yapılarınsa yaklaşık olarak %65'inin riskli olduğunun altını çizdi.

"İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!" Yorumlar

"İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!" Benzer Haberler


İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.. İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

Çorum TOKİ Emekli Konutlar Kurası Mayıs’ta

Çorum TOKİ Emekli Konutlar Kurası Mayıs’ta

Türkiye Emekliler Derneği Çorum şubesinin de destekleri ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Çorum merkezde inşa edilecek olan emekli konutlarına dair başvurular beklenenin çok üzerinde oldu. Söz konusu olan emekli konut projesi kapsamında 1. Etapta yaklaşık olarak 750 adet konut üretimi gerçekleşecektir. Ayrıntılar haberimizde…

KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

KİPTAŞ'ın Silivri'deki Sosyal Konut Projesi Onaylandı!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!. Bugüne Kadar binlerce konut üreten, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ’ın dar gelirli vatandaşlar için hayata geçirmeyi planladığı konut projesiyle ilgili beklenen karar verildi. Sosyal konut projesiyle ilgili değişiklik belediye meclisinde yapılan oylamadan geçerken, hangi karara ret oyu verildi? İşte merakla beklenen projenin detayları...

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul’un ilk görüşmelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 4 köprü yapmayı planladığı bilgisi verilmişti. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin’den gelen açıklamaya göre de trafiği rahatlatmak için 2 köprü daha yapılacağı haberleri verildi. Ayrıca 500 bin kişinin oturacağı konutlarda tasarlanıyor.. İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

Hande Yener’in Cihangir’deki Evinde Küçük Bir Gezinti

Hande Yener’in Cihangir’deki Evinde Küçük Bir Gezinti

Sahnelerin kraliçesi olarak nitelendirdiğimiz Türk pop müziğinin eşsiz sesi olan Hande Yener’in Cihangir’de yer alan evi hakkında merak edilen pek çok noktayı sizler için haberimizde hazırladık. Kocaman salonunda yer alan göz alıcı parçalar ve kartal yuvası ile Hande Yener’in boğaz manzaralı evi sizlerle…

İşte Türkiye'nin 2018'deki Mega Projeleri

İşte Türkiye'nin 2018'deki Mega Projeleri

Son yıllarda ulaşım, altyapı, savunma ve enerji alanlarında mega projelere hız verilen Türkiye'de yeni yıl da yatırımların hız kesmeden devam edeceği açıklandı. Hem bölgesel hem de uluslararası ticarete yön verecek ulaşım çalışmalarına bu yıl başlanması öngörülüyor. Çalışmalarının bir kısmı tamamlanan bazı projeler ise vatandaşların hizmetine açılmaya devam ediyor. İşte o mega projelerle ilgili ayrıntılar.... İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

Konutlar İçin Deprem Sigortası Zorunlu Mudur?

Konutlar İçin Deprem Sigortası Zorunlu Mudur?

Zorunlu deprem sigortası nedir? Ne işe yarar? Gerçekten yaptırmak gerekir mi? Bizim için bir külfet midir yoksa gerekli midir? Aradığınız bütün soruların cevapları burada

Şişli'deki Kule İnşaatına İkinci Kez Durdurma Kararı

Şişli'deki Kule İnşaatına İkinci Kez Durdurma Kararı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 2 No'lu Koruma Kurulu'nun verdiği karar ile belediye binasının hemen yanında yer alan şantiye alanındaki çalışmalar, bölgenin Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunca tescilli bir yer olarak geçmesinden dolayı ikinci defa durduruldu.