İzmir'de 1+1 Konutlara Talepler Artmakta!

truck

İzmir'de çekirdek ailelerin ve yalnız yaşama tercihinde bulunan kişilerin sayısında artış yaşanmasıyla konutta tercihte değişmiş durumda. İzmir'de 1+1 konutlara talep artmakta.

İzmir'de çekirdek ailelerin ve yalnız yaşama tercihi içerisine girmekte olanların sayısında olan yükselme, konut sektörü üzerinde var olan tercihleri değiştirmiş durumda. Konut sahibi olma isteği içerisinde bulunanların özellikle 1+1 ve 2+1 konut tercihi yaptığı belirlenirken, üniversite yakınlarında bulunan 1+1 konutların yüksek kira getirisi sebebiyle yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğü belirtildi.

İzmir'de artışla geçmiş olan öğrenci nüfusunun da talep artışında büyük etkisinin olduğu açıklandı. Üniversitelere yakın bölgelerde gençlerin toplanarak küçük konutları kiralamış oldukları iletildi. Küçük metrekareli konutları yatırım amacıyla satın alanlar da artış görüldüğünü ileten gayrimenkul danışmanları, özellikle yoğun öğrenci nüfusunun bulunmakta olduğu Buca'da bir patlama olduğunu belirtti.

Buca'da Patlama Yaşandı

Buca'da bundan 3 yıl öncesine kadar 60.000 TL değerinde olan 1+1 tiplemesinde ki konutların şuan güncel olarak ortalama 120.000 TL'den satılmış olduğu açıklandı. 120.000 TL'lik bir dairenin kira getirisinin ise ortalama olarak 800 TL'ye kadar artış gösterdiğini belirten uzmanlar, bölgede toplam olarak 200.000 TL'lik 3+1 dairenin 600 ila 700 TL'den kiralandığını belirtti.

Gençlerin Tercihi Büyük Etken

Aryom İnşaat Yönetim Kurulu Başkanıo Mustafa Günday, "Artan eğitim düzeyi ve bireyselleşme sebebiyle özellikle büyükşehirlerde yaşayan gençler ailenin yanından ayrılarak ciddi bir konut talebi yaratıyor. Özellikle Buca, Bornova, Karşıyaka ve Gaziemir'de 1+1 ve 2+1 konutlara talep artıyor" diye konuştu.

"İzmir'de 1+1 Konutlara Talepler Artmakta!" Yorumlar

"İzmir'de 1+1 Konutlara Talepler Artmakta!" Benzer Haberler


İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.. İzmir'de 1+1 Konutlara Talepler Artmakta!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir'de 1+1 Konutlara Talepler Artmakta!. Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.. İzmir'de 1+1 Konutlara Talepler Artmakta!

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

2017 Yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günler, İzmir halkı bir kez daha kar görür müyüz merakındalar. İzmir'e Şubat ayında kar yağacak mı? Nerelere yağacak? 2017 yılı İzmir'de kar yağacak yerler? tüm soruların cevabı haberimizde...

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulamalarını İzmir kapsamında yaymayı hedeflerine katmış durumdalar. Belediye, planlamış oldukları projelerini ve yatırımlarını anlattı işte detaylar.... İzmir'de 1+1 Konutlara Talepler Artmakta!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.