İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

truck

Toplam yatırım maliyeti 4.900.000.000 TL olacak olan İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren çalışmaları büyük bir hızla devamlılığını koruyor.

AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya, temeli 2012 yılı sınırlarında atılan ve Ankara ile İzmir'in arasında meydana gelecek olan tren seyahatinin 14 saat olan süresini 3 saat 30 dakika kadar kısa bir süreye indirecek olan İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde çalışmaların büyük bir hızla devamlılığını koruduğunu vurguladı.

Projeye yönelik yazılı açıklamada bulunan Kaya, İzmir'den Manisa, Afyonkarahisar ve Ankara'ya ulaşacak olan hızlı tren hattında ihale süreci başlatılmayan bir alanın kalmadığının altını çizdi.

Toplam yatırım değerinin 4.900.000.000 TL olduğu belirlenen proje, tamamlanıp hizmet vermeye başladığı anda İzmir ve Ankara'nın komşu kapısı halini alacak. 

İzmir - Ankara güncel demiryolu uzunluğu şuanda 824 kilometre olarak ön plana çıkıyor. Seyahat süresi bu yol üzerinde ortalama olarak 14 saat şeklinde ölçüldü. Bu proje beraberinde söz konusu 2 şehir İzmir ve Ankara arası mesafe 624 kilometreye düşecek ve seyahat süresi de bununla birlikte 3.30 saat olarak ön plana çıkacak.

İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı bir yandan ulaşımda yüksek rahatlık ve güvenliği olağanüstü seviyede artırırken, bir yandan da seyahat alışkanlıklarını çok ciddi bir hale getirerek, ekonomiye büyük katkılar verecek. Projeyle beraber yüksek hızlı tren, otoyollar ve bölünmüş yollarla İzmir'in çok daha gelişmiş bir hal alması sağlanacak. Bu tarihi projenin, 2019 yılının sonunda hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Hattın minimum 250 kilometre hıza uygun bir şekilde inşa edildiğini, 13 tünel, 13 viyadük ve 189 köprünün inşa edilecek olduğunu ifade eden Kaya, Türkiye'nin gurur projeleri arasında yer alan bu projeyi İzmir'e hediye olarak sunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a tüm İzmir halkı adına teşekkürlerini ilettiğini vurguladı. Bu projenin, eş zamanlı olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir'e yönelik hazırladığı 35 projeden biri olduğuna dikkat çekti. 

"İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!" Yorumlar

"İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!" Benzer Haberler


Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara'da 2.890 Hektar Alan Dönüşüyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehirlerin gelişimini en doğu biçimde yapmak amacıyla kentsel dönüşüm sürecini karar alıcılar ve uzmanların katılımıyla ele aldı.. İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 17.000 Gecekondu Yıkıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doçent Doktor Asım Balcı, 2016 tarihi itibarıyla uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenme alanının toplamı 2.890 metrekare olarak belirlenmiş durumda olduğunu belirtti. Bu çerçevede dönüşümü gerçekleştirilecek olan gecekondu sayısıysa 30.000 seyirlerinde. Günümüze kadar toplamda 17.000 gecekondunun yıkım işlemleri tamamlandı.

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

Ankara'da Yaşayanlar Dikkat! Haftaiçi Kar Geliyor

İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!. Meteorolojiden alınan bilgilere göre 19 Aralık Pazartesi günü az bulutlu havanın hakim olacağı Ankara’da, en düşük sıcaklık -9 derece olurken, en yüksek sıcaklığın 1 derece olması öngörülmekte. Hafta sonunu kapalı ve soğuk havanın etkisinde geçiren Ankara’da, bu gece için en düşük sıcaklık -6 derece olacak

Yüksek Hızlı Tren Hangi Şehirlerden Geçecek?

Yüksek Hızlı Tren Hangi Şehirlerden Geçecek?

Türkiye'nin, Avrupa üzerinde 6., dünya üzerinde 8. YHT işletmecisi konumuna yükselmekte olduğunu ileten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Edirne'den Kars'a kadar uzanmakta olan Yüksek Hızlı Tren ile ulaşım hedeflerinin bulunduğunu belirtti. Yüksek Hızlı Tren Hangi Şehirlerden Geçecek? Tüm detaylar haberimizde.... İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

Çukurova Balkon Çok Yüksek Kazanç Getiriyor!

Çukurova Balkon Çok Yüksek Kazanç Getiriyor!

İnşaat sektörü üzerinde tam 24 senedir Adana, Mersin ve İstanbul illeri üzerinde binlerce konut üretiminde bulunmuş olan SON Grup bünyesi altında bulunan Çukurova Gayrimenkul, projelerinin yüksek prim potansiyeliyle dikkatleri üzerine çevirmekte.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Satılık 6 Arsa

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 arsasını toplam 45 milyon TL'ye ihaleyle satışa çıkarıyor...Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Çankaya ve Keçiören'de yer alan 6 arsasını satışa çıkardı. Planda konut alanı olarak. İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara Konut Projeleri 2018

Ankara’da özellikle de yatırım amaçlı konut almak isteyenler için yakın zamana kadar Gaziosmanpaşa, Çankaya gözde bölgeler arasındaydı. Şimdiler de ise Eskişehir yoluna giden bölgedeki konut projeleri önemli yatırım merkezlerinin başında geliyor. Son yıllarda Çukurambar, Ümitköy, Çayyolu, Eryaman, Sincan ve Etimesgut gibi semtler değerini artırırken yeni yılda teslimi yapılacak konut projelerini inceleyelim.

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak 4. Etap Toki İhalesi Bugün Yapılıyor

Ankara Mamak’ta yeniden inşa edilmesi planlanan üç mahallede toplam bin 1400 civarı gecekondu bulunuyordu. 575 bin metrekarelik alanı kapsayan Mamak ilçesine bağlı Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi mahallelerinde 4 bin konutun inşa edilmesi planlanırken, Geleceğe yatırım amacıyla çalışan TOK sosyal imkanları da unutmuyor.