İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

truck

Toplam yatırım maliyeti 4.900.000.000 TL olacak olan İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren çalışmaları büyük bir hızla devamlılığını koruyor.

AKP İzmir Milletvekili Atilla Kaya, temeli 2012 yılı sınırlarında atılan ve Ankara ile İzmir'in arasında meydana gelecek olan tren seyahatinin 14 saat olan süresini 3 saat 30 dakika kadar kısa bir süreye indirecek olan İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde çalışmaların büyük bir hızla devamlılığını koruduğunu vurguladı.

Projeye yönelik yazılı açıklamada bulunan Kaya, İzmir'den Manisa, Afyonkarahisar ve Ankara'ya ulaşacak olan hızlı tren hattında ihale süreci başlatılmayan bir alanın kalmadığının altını çizdi.

Toplam yatırım değerinin 4.900.000.000 TL olduğu belirlenen proje, tamamlanıp hizmet vermeye başladığı anda İzmir ve Ankara'nın komşu kapısı halini alacak. 

İzmir - Ankara güncel demiryolu uzunluğu şuanda 824 kilometre olarak ön plana çıkıyor. Seyahat süresi bu yol üzerinde ortalama olarak 14 saat şeklinde ölçüldü. Bu proje beraberinde söz konusu 2 şehir İzmir ve Ankara arası mesafe 624 kilometreye düşecek ve seyahat süresi de bununla birlikte 3.30 saat olarak ön plana çıkacak.

İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı bir yandan ulaşımda yüksek rahatlık ve güvenliği olağanüstü seviyede artırırken, bir yandan da seyahat alışkanlıklarını çok ciddi bir hale getirerek, ekonomiye büyük katkılar verecek. Projeyle beraber yüksek hızlı tren, otoyollar ve bölünmüş yollarla İzmir'in çok daha gelişmiş bir hal alması sağlanacak. Bu tarihi projenin, 2019 yılının sonunda hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Hattın minimum 250 kilometre hıza uygun bir şekilde inşa edildiğini, 13 tünel, 13 viyadük ve 189 köprünün inşa edilecek olduğunu ifade eden Kaya, Türkiye'nin gurur projeleri arasında yer alan bu projeyi İzmir'e hediye olarak sunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a tüm İzmir halkı adına teşekkürlerini ilettiğini vurguladı. Bu projenin, eş zamanlı olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir'e yönelik hazırladığı 35 projeden biri olduğuna dikkat çekti. 

"İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!" Yorumlar

"İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!" Benzer Haberler


İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.. İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!. Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.. İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

2017 Yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günler, İzmir halkı bir kez daha kar görür müyüz merakındalar. İzmir'e Şubat ayında kar yağacak mı? Nerelere yağacak? 2017 yılı İzmir'de kar yağacak yerler? tüm soruların cevabı haberimizde...

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulamalarını İzmir kapsamında yaymayı hedeflerine katmış durumdalar. Belediye, planlamış oldukları projelerini ve yatırımlarını anlattı işte detaylar.... İzmir - Ankara Yüksek Hızlı Tren Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.