İşte Türkiye’nin 2018’deki Mega Projeleri

İşte Türkiye’nin 2018’deki Mega Projeleri
Editör: Melih SANCAK Gündem 30 Aralık 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamalarına göre 2018 yılı Türkiye için mega projelerle taçlandıracak bir yıl olacak. 3. havalimanı, Çanakkale Köprüsü, Kanal İstanbul, Milli Uzay Ajansı, demir yolu ağları gibi önemli mega projelere sahip olan Türkiye’nin küresel ölçekteki değerini katlamaya devam edeceği belirtildi. İşte hem devletin, hem kuramların ve şirketlerin hem de vatandaşların gözünün üzerinde olduğu mega projelerle ilgili gelişmeler…

Geride bırakacağımız 2017 yılını 15 yıl süren bir kalkınma sürecinin devamı ve hayallerin icraata dönüşmesinin en büyük kanıtı olarak gören Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018 yılını da mega projelerin yılı olarak gördüğünü ifade etti. Öte yandan Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Marmaray ve Ilgaz, 15 Temmuz İstiklal Tüneli gibi mega projeler ile Türkiye’nin son yılların en büyük altyapı hamlesini yaptığı ve yeni dönemde de yatırımların hızla devam edeceği belirtildi.

Yatırımlarla büyüdüğümüzü vurgulayan Bakan Arslan, dev projelere ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. Tüm dünyanın gıpta ile baktığı İstanbul Yeni Havalimanı inşaatının yarıdan fazlası tamamlanmış durumda. Avrupa’nın birinci, dünyanın ikinci en uzun tüneli olacak ve kış aylarında Rize-Erzurum arasındaki geçit vermeyen güzergahı rahatlatacak olan Ovit Tünelinde ise şu anda tek tüpten hizmet verilmeye başlandı bile. Kıtaları aşan projelerden olarak görülen 1915 Çanakkale Köprüsü ile Türkiye’nin deniz üzerine yapılacak olan ikinci havalimanı Rize Artvin Havalimanı’nın temellerinin de atıldığı öğrenildi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com