İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

truck

Dünya Gazetesi Köşe Yazarı Leyla İlhan, bugün yayınlamış olduğu yazısında, İstanbul'da gayrimenkullerin birim metrekare fiyatlarının düşüş yaşadığını dile getirdi.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, özellikle İstanbul'da 2017 ylı içerisinde gayrimenkul fiyatlarında belirli bir düşüş olduğunu ifade etti.

2017 yılının ilk 6 aylık döneminin değerlendirme altına alındığını ve ileriye dönük yapılacak olan projelerin açıklamasının yapıldığı toplantıda kürsüye çıkan Eyüp Akbal, İstanbul'da ortalama metrekare fiyatlarının 6.500 TL ila 5.000 TL arasında seyrettiğini, şuanda bu rakamın 4.500 TL'ye kadar düştüğünü iletti. Bu gerilemenin çok kısa bir süreliğine, geçici bir düşüş olduğunu sözlerine ekleyen Akbal, Sadece Türkiye'de değil, küresel anlamda daralmadan bahsetti.

Şirket olarak Suudi Kökenli Al Zamil Grubu ile Başakşehir'de 3. İstanbul projesinin çalışmalarına hala devam ettiklerini vurgulayan Akbal, Avukatlardan kendilerine gelen dönüşüm projelerinin sayılamadığını, ama kendilerinin bu dönüşüm projeleri yerine, ilerleyen süreçte TOKİ ve Emlak Konut ihalelerine girerek gelişmeyi planladıklarını vurguladı.

2017 yılında Gaziosmanpaşa'da satışa çıkardıkları toplam 612 konutluk Tem Avrasya projesine gelen talep sayısının 15.000 olduğunu da sözlerine ekleyen Akbal, Projede %50'lik satış oranı yakaladıklarını dile getirdi. Rezervasyonlarla beraber 500 adet konut satıldığına da değinen Akbal, 4 yıl içerisinde yapacak oldukları 4.000.000.000 TL'lik yatırım planlarından bahsetti. 1.500.000.000 TL'lik bölümünü 3. İstanbul ve Tem Avrasya için yaptıklarına değinen Akbal, Gelecek ihalelerde bunu 4.000.000.000 TL'ye çıkaracaklarını aktardı.

"İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!" Yorumlar

"İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!" Benzer Haberler


3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

İstanbul trafiğine rahatlık getirmek adına yapılması planlanmakta olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin mühendislik, etüt ve proje ihalesi yarın yapılacak.. İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un her iki yakasında da devam etmekte olan iki dev hastane çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. Sancaktepe üzerinde 400, Seyrantepe üzerinde 600 yataklı 2 hastane 2017 yılı içerisinde hizmete açılacak.

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!. TOKİ, Merkez Bankası'nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapılacak olan yeni binası adına ihale yapıyor. Söz konusu ihale teklifleri 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınıp değerlendirilecek.

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Yakacık'da yükselen 13 ve 12 katlı iki bloktan oluşan, ulaşım ve manzara avantajıyla dikkatleri üzerine çekmekte olan proje, merkezi yakın olduğu halde çok sakin ve huzurlu bir alanda yaşamak isteyenlere kapılarını açıyor.. İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'a ilk kazmanın 2017 yılı içerisinde vurulabilecek olduğu ihtimalini açıkladı. Arslan, Kanal İstanbul üzerinde 5 güzergahda çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur İnşaat A.Ş. ve Onur Çimento Yapı A.Ş. tarafından yapılmakta olan Onur Park Life İstanbul projesinde %5 peşinat, %0,44 faiz oranıyla 120 ay vadeli ödeme avantajı sunulmakta.. İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

Yaklaşık olarak 5.2 milyar metrekare alanında bulunan İstanbul üzerinde yol ve göl tarzında değerinin artması mümkün olmayan alanlar dışarısında kalmakta olan bölgelerin toplam değeri 2 trilyon dolar olarak belirlendi.

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

Meteorolojiden edinilmiş bilgiler neticesinde İstanbul'da yoğun kar yağışı bekleniyor. Hafta içerisinde gönderilen bilgilere bakıldığında ülkenin büyük bölümünde kar yağışı bekleniyor. İstanbul hava durumuna göre ise 28.12.2016 Çarşamba günü kar yağışı beklenmekte.