İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

truck

Dünya Gazetesi Köşe Yazarı Leyla İlhan, bugün yayınlamış olduğu yazısında, İstanbul'da gayrimenkullerin birim metrekare fiyatlarının düşüş yaşadığını dile getirdi.

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, özellikle İstanbul'da 2017 ylı içerisinde gayrimenkul fiyatlarında belirli bir düşüş olduğunu ifade etti.

2017 yılının ilk 6 aylık döneminin değerlendirme altına alındığını ve ileriye dönük yapılacak olan projelerin açıklamasının yapıldığı toplantıda kürsüye çıkan Eyüp Akbal, İstanbul'da ortalama metrekare fiyatlarının 6.500 TL ila 5.000 TL arasında seyrettiğini, şuanda bu rakamın 4.500 TL'ye kadar düştüğünü iletti. Bu gerilemenin çok kısa bir süreliğine, geçici bir düşüş olduğunu sözlerine ekleyen Akbal, Sadece Türkiye'de değil, küresel anlamda daralmadan bahsetti.

Şirket olarak Suudi Kökenli Al Zamil Grubu ile Başakşehir'de 3. İstanbul projesinin çalışmalarına hala devam ettiklerini vurgulayan Akbal, Avukatlardan kendilerine gelen dönüşüm projelerinin sayılamadığını, ama kendilerinin bu dönüşüm projeleri yerine, ilerleyen süreçte TOKİ ve Emlak Konut ihalelerine girerek gelişmeyi planladıklarını vurguladı.

2017 yılında Gaziosmanpaşa'da satışa çıkardıkları toplam 612 konutluk Tem Avrasya projesine gelen talep sayısının 15.000 olduğunu da sözlerine ekleyen Akbal, Projede %50'lik satış oranı yakaladıklarını dile getirdi. Rezervasyonlarla beraber 500 adet konut satıldığına da değinen Akbal, 4 yıl içerisinde yapacak oldukları 4.000.000.000 TL'lik yatırım planlarından bahsetti. 1.500.000.000 TL'lik bölümünü 3. İstanbul ve Tem Avrasya için yaptıklarına değinen Akbal, Gelecek ihalelerde bunu 4.000.000.000 TL'ye çıkaracaklarını aktardı.

"İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!" Yorumlar

"İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!" Benzer Haberler


Metrekare Hesaplama Nasıl Yapılır?

Metrekare Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ev alırken dikkat etmeniz hususlar arasında en önemli madde olan evin net metrekaresi, yapının genel metrekaresi ile karıştırılmamalıdır. Evin net metrekaresi, duvarlar içerisinde kalan sizin özel kullanım alanınız olan kısımdır. Evin metrekaresini nasıl hesaplarım diyorsanız cevabı haberimizde…. İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

Çorum TOKİ Emekli Konutlar Kurası Mayıs’ta

Çorum TOKİ Emekli Konutlar Kurası Mayıs’ta

Türkiye Emekliler Derneği Çorum şubesinin de destekleri ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Çorum merkezde inşa edilecek olan emekli konutlarına dair başvurular beklenenin çok üzerinde oldu. Söz konusu olan emekli konut projesi kapsamında 1. Etapta yaklaşık olarak 750 adet konut üretimi gerçekleşecektir. Ayrıntılar haberimizde…

Helis More Residence Metrekare Fiyatları 8.5000 TL'den Başlıyor!

Helis More Residence Metrekare Fiyatları 8.5000 TL'den Başlıyor!

İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!. Yatırımda kazanan olmak adına yatırımın kolluk kuvveti olarak açıklanmış olan dört büyük hamle; prim potansiyeli, lokasyon, ulaşım imkanı ve sosyal donatılar. Bunların hepsi a'dan z'ye en iyi şekilde Helis More Residence'da bulunuyor.

Konutlarda Metrekare Hesaplaması

Konutlarda Metrekare Hesaplaması

Konutlarda metrekare hesaplaması iki faklı şekilde olmaktadır. Bunlardan birisi net, diğeri de brüt alan hesabıdır. Konutun içinde duvarların arasında bulunan temizlenebilir alanlara net alan adı verilmektedir. . İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

Metrekare İle Konut Satın Alma Dönemi Başladı!

Metrekare İle Konut Satın Alma Dönemi Başladı!

İnşaat sektörü içerisinde metrekare çerçevesinde satış yaparak, tasarrufu az ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasının önünü açmakta olan gayrimenkul sertifikası, firmaları da banka kredilerinden kurtarır durumda.

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul’un ilk görüşmelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 4 köprü yapmayı planladığı bilgisi verilmişti. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin’den gelen açıklamaya göre de trafiği rahatlatmak için 2 köprü daha yapılacağı haberleri verildi. Ayrıca 500 bin kişinin oturacağı konutlarda tasarlanıyor.. İstanbul'da Konutların Metrekare Birim Fiyatları 4.500 TL'den Başlıyor!

MOD Bahçelievler'de Metrekare Fiyatları 4.950 TL'den Başlıyor!

MOD Bahçelievler'de Metrekare Fiyatları 4.950 TL'den Başlıyor!

Bura Residence, Es Kule, Menekşe Sitesi, Medicana, Star Plaza, MOD Bodrum Vilları tarzında projelerle adını sıkça duyurmuş olan MOD Gayrimenkul Yatırım, Bahçelievler'de az katlı yapısıyla dikkatleri üzerine çeken MOD Bahçelievler projesine başlamış durumda.

1071 Kadıköy Metrekare Fiyatları 6.000 TL'den Başlıyor!

1071 Kadıköy Metrekare Fiyatları 6.000 TL'den Başlıyor!

Usta İnşaat imzası taşımakta olan 1071 Kadıköy projesinde 556 adet konut bulunuyor. 15.000 metrekare alan üzerinde yükselmekte olan proje üzerinde 1+1'den başlayıp 4+1'e kadar uzanmakta olan daire tiplemeleri kendisini gösteriyor. Metrekare fiyatlarının 6.000 TL'den başlamış olduğu projede teslimler Haziran 2018 yılında yapılacak.