İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

truck

Üniversite yerleşim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte İstanbul yine tercihlerde en çok öğrenci alan şehir olarak ön plana çıktı. Bununla birlikte gözler çoğunlukla kiralık evler üzerinde toplandı. Öğrenciler, boş ev arayışı içerisine girdiler. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul'da kiralık daire probleminin olmadığına dikkat çekti.

Üniversite yerleşim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler kiralık evler ve yurtlar üzerinde toplandı. İstanbul'da kiralık daire fiyatları 900 TL'den başlangıç gösterirken, bu rakam öğrencilerin yoğun bir şekilde kendini gösterdiği Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli'de 2.000 TL'yi görüyor. 

İstanbul, en çok üniversite ve doğal olarak üniversite öğrencinin yaşadığı şehir olması özelliğiyle birlikte kiralık dairelerde Türkiye'nin en kapsamlı şehri olarak ön plana çıkıyor.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul genelinde aktif olarak yer alan bir kiralık daire problemin var olmadığının altını çizerek, Fatih gibi hem turizmin hem de ticaretin yoğun bir şekilde kendini gösterdiği birkaç ilçe haricinde öğrencilerin istemekte olduğu lokasyonda kiralık daireleri çok rahat bir şekilde bulabilecek olduğunun altını çizdi.

Aşa, bu yıl başlayacak olan eğitim öğretim döneminin başında ilk defa ev kiralayacak olan üniversite öğrenci sayısının 35 - 40.000 civarında olduğunu sözlerine ekleyerek, toplam öğrenci sayısının ise 100.000 olacağını vurguladı.

Son bir yıllık süreç içerisinde İstanbul'da kiralık dairelerde %20 ila 25'lik bir düşüşün var olduğunu ileten Aşa, Bundan dolayı öğrencilerin bu yıl istediği yerde istediği fiyata daire bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağı yönünde düşüncesinin var olduğunu dile getirdi. 

"İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!" Yorumlar

"İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!" Benzer Haberler


3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

İstanbul trafiğine rahatlık getirmek adına yapılması planlanmakta olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin mühendislik, etüt ve proje ihalesi yarın yapılacak.. İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un her iki yakasında da devam etmekte olan iki dev hastane çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. Sancaktepe üzerinde 400, Seyrantepe üzerinde 600 yataklı 2 hastane 2017 yılı içerisinde hizmete açılacak.

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!. TOKİ, Merkez Bankası'nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapılacak olan yeni binası adına ihale yapıyor. Söz konusu ihale teklifleri 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınıp değerlendirilecek.

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Yakacık'da yükselen 13 ve 12 katlı iki bloktan oluşan, ulaşım ve manzara avantajıyla dikkatleri üzerine çekmekte olan proje, merkezi yakın olduğu halde çok sakin ve huzurlu bir alanda yaşamak isteyenlere kapılarını açıyor.. İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'a ilk kazmanın 2017 yılı içerisinde vurulabilecek olduğu ihtimalini açıkladı. Arslan, Kanal İstanbul üzerinde 5 güzergahda çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur İnşaat A.Ş. ve Onur Çimento Yapı A.Ş. tarafından yapılmakta olan Onur Park Life İstanbul projesinde %5 peşinat, %0,44 faiz oranıyla 120 ay vadeli ödeme avantajı sunulmakta.. İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

Yaklaşık olarak 5.2 milyar metrekare alanında bulunan İstanbul üzerinde yol ve göl tarzında değerinin artması mümkün olmayan alanlar dışarısında kalmakta olan bölgelerin toplam değeri 2 trilyon dolar olarak belirlendi.

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

Meteorolojiden edinilmiş bilgiler neticesinde İstanbul'da yoğun kar yağışı bekleniyor. Hafta içerisinde gönderilen bilgilere bakıldığında ülkenin büyük bölümünde kar yağışı bekleniyor. İstanbul hava durumuna göre ise 28.12.2016 Çarşamba günü kar yağışı beklenmekte.