İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

truck

Üniversite yerleşim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte İstanbul yine tercihlerde en çok öğrenci alan şehir olarak ön plana çıktı. Bununla birlikte gözler çoğunlukla kiralık evler üzerinde toplandı. Öğrenciler, boş ev arayışı içerisine girdiler. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul'da kiralık daire probleminin olmadığına dikkat çekti.

Üniversite yerleşim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler kiralık evler ve yurtlar üzerinde toplandı. İstanbul'da kiralık daire fiyatları 900 TL'den başlangıç gösterirken, bu rakam öğrencilerin yoğun bir şekilde kendini gösterdiği Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli'de 2.000 TL'yi görüyor. 

İstanbul, en çok üniversite ve doğal olarak üniversite öğrencinin yaşadığı şehir olması özelliğiyle birlikte kiralık dairelerde Türkiye'nin en kapsamlı şehri olarak ön plana çıkıyor.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul genelinde aktif olarak yer alan bir kiralık daire problemin var olmadığının altını çizerek, Fatih gibi hem turizmin hem de ticaretin yoğun bir şekilde kendini gösterdiği birkaç ilçe haricinde öğrencilerin istemekte olduğu lokasyonda kiralık daireleri çok rahat bir şekilde bulabilecek olduğunun altını çizdi.

Aşa, bu yıl başlayacak olan eğitim öğretim döneminin başında ilk defa ev kiralayacak olan üniversite öğrenci sayısının 35 - 40.000 civarında olduğunu sözlerine ekleyerek, toplam öğrenci sayısının ise 100.000 olacağını vurguladı.

Son bir yıllık süreç içerisinde İstanbul'da kiralık dairelerde %20 ila 25'lik bir düşüşün var olduğunu ileten Aşa, Bundan dolayı öğrencilerin bu yıl istediği yerde istediği fiyata daire bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağı yönünde düşüncesinin var olduğunu dile getirdi. 

"İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!" Yorumlar

"İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!" Benzer Haberler


New Nişantepe'de 330 Bin Liraya Satılık Daire

New Nişantepe'de 330 Bin Liraya Satılık Daire

İstanbul Çekmeköy’de, 3.köprü gişelerinin yanı başında hayata geçirilen New Nişantepe Çekmeköy’de daireler, 330 bir liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Proje “az kat geniş alan” konsepti ile yükseliyor.. İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

Colorist Şile'de 189.000 TL'ye Son 10 Daire Kaldı!

Colorist Şile'de 189.000 TL'ye Son 10 Daire Kaldı!

CFR Yapı, Şile'de inşa etmekte oldukları Colorist Şile'de satılmayı bekleyen son 10 dairenin fiyatını 189.000 TL'den başlayan fiyatlara indirdi. Ayrıca Colorist Şile, 50 ay boyunca %0 faiz alarak müşterisine çok büyük destek olmaktadır.

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!. Konut proje sayılarının çok hızlı bir şekilde artışa geçmiş olduğu zamanlarda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler haricinde diğer illerde de ciddi bir şekilde konut projeleri yapılmaya başladı. Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Muğla gibi yerlerde de emlak piyasası çok fazla hareketlenme yaşıyor. Buralarda yatırım yapan kişilerin 5-10 yıl sonrasında ciddi kazançlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz.

Modakent Sancaktepe Konutları daire fiyatları

Modakent Sancaktepe Konutları daire fiyatları

Yeni projelerin ilk durağı olan Sancaktepe, Modakent Konutları ile yine büyük bir yaşam merkezine ev sahipliği yapıyor.. İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

New Nişantepe 2+1 Daire Fiyatları 378.000 TL'den Başlıyor!

New Nişantepe 2+1 Daire Fiyatları 378.000 TL'den Başlıyor!

Mintek Yapı imzası bulundurmakta olan New Nişantepe projesinde 1+1 dairelerin satışlarında sona gelinirken, bitmek üzere olan 2+1 tiplemesindeki dairelerin fiyatları 378.000 TL'den başlıyor.

Kriya Time Tuzla’da 175 Bin Liraya Satılık Daire

Kriya Time Tuzla’da 175 Bin Liraya Satılık Daire

İstanbul Tuzla’da Satya Yapı tarafından hayata geçirilen Kriya Time Tuzla projesinde daireler, 175 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Projede 188 konut bulunuyor.. İstanbul'da Kiralık Daire Problemi Yok!

İva Flats Kağıthane daire fiyatları belli oldu!

İva Flats Kağıthane daire fiyatları belli oldu!

Bir marka haline gelen ve Türkiye'nin her yerinde konut ve ofis inşa eden İva Flats'in son durağı İstanbul Kağıthane oldu.

Ayışığı Butik Beylikdüzü daire fiyatları ne kadar?

Ayışığı Butik Beylikdüzü daire fiyatları ne kadar?

Yeni projelerin de merkezi olmaya devam eden ve bir çok kişinin genel tercihleri arasında yer alan Beylikdüzü, düzenli ve güzel bir yaşamın da merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul'un kalabalığından sıkılanlar için Beylikdüzü'nde yer alan Ayışığı Butik muhteşem fırsatlar sunuyor.