İstanbul’da Kiralık Daire Problemi Yok!

İstanbul’da Kiralık Daire Problemi Yok!
Editör: Vahap AYZET Gündem 9 Ağustos 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Üniversite yerleşim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler kiralık evler ve yurtlar üzerinde toplandı. İstanbul’da kiralık daire fiyatları 900 TL’den başlangıç gösterirken, bu rakam öğrencilerin yoğun bir şekilde kendini gösterdiği Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli’de 2.000 TL’yi görüyor. 

İstanbul, en çok üniversite ve doğal olarak üniversite öğrencinin yaşadığı şehir olması özelliğiyle birlikte kiralık dairelerde Türkiye’nin en kapsamlı şehri olarak ön plana çıkıyor.

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, İstanbul genelinde aktif olarak yer alan bir kiralık daire problemin var olmadığının altını çizerek, Fatih gibi hem turizmin hem de ticaretin yoğun bir şekilde kendini gösterdiği birkaç ilçe haricinde öğrencilerin istemekte olduğu lokasyonda kiralık daireleri çok rahat bir şekilde bulabilecek olduğunun altını çizdi.

Aşa, bu yıl başlayacak olan eğitim öğretim döneminin başında ilk defa ev kiralayacak olan üniversite öğrenci sayısının 35 – 40.000 civarında olduğunu sözlerine ekleyerek, toplam öğrenci sayısının ise 100.000 olacağını vurguladı.

Son bir yıllık süreç içerisinde İstanbul’da kiralık dairelerde %20 ila 25’lik bir düşüşün var olduğunu ileten Aşa, Bundan dolayı öğrencilerin bu yıl istediği yerde istediği fiyata daire bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağı yönünde düşüncesinin var olduğunu dile getirdi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Tarım Destek Ödemeleri

Tarım Destek Ödemeleri

Tema Tasarım | Osgaka.com