İstanbul’da 7 İlçeye Metro Geliyor!

İstanbul’da 7 İlçeye Metro Geliyor!
Editör: Nezaket DURU Kategorisiz 22 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul’da 7 ilçeyi birbirine bağlayıp ulaşım sağlayacak olan raylı sistem yol hattı çizilecek. İhale 10 Ocak tarihinde başlayacak.

Küçükçekmece – Çatalca arasında yapılacak olan metro hattının istikameti şu şekilde;

 • Arnavutköy
 • Çatalca
 • Büyükçekmece
 • Esenyurt
 • Avcılar
 • Küçükçekmece
 • Başakşehir

ilçelerinden geçecek olan metro hattı 30 km’lik projeye dahil edilecek. İhale ve diğer ön hazırlıkları 10 ocak tarihinde düzene oturtulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama Müdürlüğü’nün açık ihale sistemiyle yapacak olduğu Hizmet Alım ihalesinde, projenin geçeceği Arnavuköt-Çatalca-Büyükçekmece-Esenyurt-Avcılar-Küçükçekmece-Başakşehir ilçelerinde tek tek çalışmalara başlanacak.

Fizibilite Çalışmaları Yapılacak

10 Ocak tarihinde düzenlenecek olan ihale beraberinde 30 km boyunca sürecek olan metro hattının güzergah araştırması yapılacak. 6 ay boyunca sürecek olan fizibilite çalışmalarının hemen sonrasında ve yönünde uygun güzergah belirlenecek, istasyon yerlerinin tespiti yapılacak ve buna yönelik planlar tek tek hazıra kavuşacak. Planların onaylanmasından da sonra uluslararası ve kredili olarak ihaleye çıkartılmaya uygun olarak yapım ihalesi düzenlemesi yapılacak. Teknik şartnamelerin hazırlanmasının ardından tüm dünyadan gelen teklifler göz önüne alınacak. Hat aşamalara ayrılarak ihaleye çıkartılabilir.

O Şanslı 7 İlçe

 1. Arnavutköy
 2. Çatalca
 3. Büyükçekmece
 4. Küçükçekmece
 5. Esenyurt
 6. Avcılar
 7. Başakşehir

İstanbul’da 7 bin kişi metro için yeraltında çalışıyor!

İstanbul’da son zamanda yapılmış olan metro ve tünel inşaatları şehrin alt bölümünde adeta kendince kasabalarını oluşturmuş durumda. 7.000 kişiden fazla kişi metro çalışmaları için yer altında çalışmakta. İBB’nin Üsküdar, Ümraniye, Sancaktepe,Çekmeköy metro inşaatıyla Kartal -Pendik -Kaynarca hatlarında total olarak 2.494 kişi çalışma gösterirken. Avrupa Yakası’nda Mecidiyeköy – Mahmutbey-  metro hattı ve Vezneciler istasyonu 2. çıkışı ve Avrasya Tünelin’de 3.740 kişi görev yapıyordu. 

 Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • saliha :

  29 Mart 2019-12:33

  proje güzel umarım fiyatları da projeyle aynı oranda güzeldir. Malum faizler aldı başını gidiyor…

Tema Tasarım | Osgaka.com