İstanbul’a 70 Kilometre Uzunluğunda Yeni Metro Hattı Yapılıyor!

İstanbul’a 70 Kilometre Uzunluğunda Yeni Metro Hattı Yapılıyor!
Editör: Ahmet Yaman Gündem 9 Mart 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da uzunluğu 70 kilometre olan yeni bir hat için yeşil ışık yaktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü, İstanbul Geneli 70 kilometrelik raylı sistem hattının danışmanlık hizmeti işini 26 Mart tarihinde saat 11:00’ı gösterdiğinde ihale yoluyla bir firmaya vereceklerini belirtti.  Söz konusu yeni metronun, işe başlama tarihinden itibaren toplam 500 gün içerisinde yapımının tamamlanması bekleniyor.

Habertürk Gazetesi haberlerine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kadir Topbaş döneminde onay almış olan toplam 76,9 kilometre uzunluğundaki 6 farklı hattın ihalesini iptal etmişti. İBB, 2017 yılı içerisinde ihaleleri yapılan Kaynarca-Pendik-Tuzla, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hatlarının ihalelelerini 2018 yılının Ocak ayının ilk günlerinde iptal ettiğini resmen duyurmuştu.

60 kilometre uzunluğu bulunan yeni hattı 2018 yılı Ocak ayında ihale kapsamına alan İBB, buna 70 kilometrelik yeni hattı da ekledi. 26 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan ihaleyle birlikte start alacak olan söz konusu 70 kilometrelik hattın güzergahının ne olacağının ise gelecek aylarda açıklanacağı belirleniyor.

60 kilometrelik yeni hattı Ocak ayında ihale kapsamına alan İBB, buna 70 kiometrelik yeni hattı da ekledi. 26 Mart tarihinde ihale süreciyle birlikte resmen yeşil ışık yanacak olan söz konusu hattın güzergahının ne olacağı ise henüz açıklanmadı. Birkaç ay içerisinde güzergahınd açıklanacağı bekleniyor. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com