İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

truck

TOKİ, Merkez Bankası'nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapılacak olan yeni binası adına ihale yapıyor. Söz konusu ihale teklifleri 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınıp değerlendirilecek.

Merkez Bankası'nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapacağı yeni binası için ihaleye çıkılacak. İhaleye ilişkin teklif dosyaları, 28 Şubat 2017 tarihine kadar TOKİ İhale Komisyionu Başkanlığı'na teslim edilecek.

İhale kapsamında olan tüm teklifler 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınacak. 28 Şubat 2017 günü saatler 11:30'u gösterdiğinde isteklilerin karşısında İhale Komisyonu tarafından İhalenin açılışı yapılacak. Değerlendirme sonrasında uygun görülen kişiler, 2. ihaleye davet edilecekler.

KRİTİK KARAR İMZAYA AÇILDI

Resmi Gazete'de yayımlanmış olan karar neticesinde, hizmet binası arsa satış karşılığı gelir paylaşım yoluyla yapılacak olan İhale adına başvuru yapacak olan istekliler, ihale dosyasını 500 TL karşılığında Halkalı üzerinde bulunan TOKİ Binasından satın alacaklar. İFM projesi üzerinde olan kritik karar da imzaya açılmış durumda.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında gerçekleştirilen İstanbul Finans Merkezi Koordinasyon Kurulu Toplantısı kapsamında inşaat alanında saha koordinasyonuna yönelik bütün protokol tüm alakası bulunan taraflara ulaştırıldı. 

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında sermaye piyasaları araçlarının çeşitlere ayrıştırılması, kentsel dönüşüm ve özel sektör projelerinde gayrimenkul sertifikasının kullanımının yaygın bir hal aldırılması amaçlanmakta.

Merkezin yıllık Türkiye ekonomisine toplam olarak katacağı değer ise 20.000.000.000 € olarak hesaplanmakta. 2016 yılı Ekim ayı içerisinde İstanbul üzerinde Sermaye Piyasası Kurulu ile BDDK binalarının temelleri atılmıştı. Bu bölgenin yaklaşık olan 50.000 çalışan kişi ve 25.000 ziyaretçiyle birlikte 2019 yılında İstanbul Finans Merkezi (İFM) olarak hizmet vermesi hedefleniyor. 

"İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!" Yorumlar

"İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!" Benzer Haberler


İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

TOKİ, Merkez Bankası'nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapılacak olan yeni binası adına ihale yapıyor. Söz konusu ihale teklifleri 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınıp değerlendirilecek. . İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Bugüne kadar Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da olmak üzere 200 bin metrekareden fazla alan üzerinde konut inşası gerçekleştiren Neo Yapı, İstanbul’un kuzeyinde gerçekleştirdiği yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kısa sürede satışları gerçekleşen Neo Bolluca 1 ve 2 projesine yoğun talep üzerine kardeş proje Neo Bolluca 3 geliyor.

Neden İstanbul Finans Merkezi

Neden İstanbul Finans Merkezi

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!. Türkiye ekonomisinin gelişiminde yıllar boyunca ayak bağı olmuş bir şey var. O şey de finansman konusu, şuan aktif olarak sorun oluşturmakta. Sadece finansman ihtiyacını karşılamak adına, IMF ile 19 standby anlaşması imzalandı. Hatta 15 kere de borç ötelemesi yapıldı.

Kağıthane Yatırımcıların Merkezi Oldu!

Kağıthane Yatırımcıların Merkezi Oldu!

%60 oranında sona ermiş olan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yenilenme çalışmaları aracılığıyla cazibe merkezi halini almış olan Kağıthane, yatırımcıları üzerinde toplamayı başarmış durumda.. İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Finans Merkezi Son Durum, Havadan Görüntüleri

İstanbul Finans Merkezi Son Durum, Havadan Görüntüleri

Ataşehir üzerinde yapımına devam edilmekte olan İFM projesinin son durumu havadan görüntülere girdi. İstanbul Ataşehir'de yapımına devam edilmekte olan Finans Merkezi projesinin son durumu havadan görüntülendi.

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Osmangazi'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını aktaran Belediye Başkanı Dündar, Soğanlı'dan yabancıların bile konut aldığını dile getirdi.. İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı

Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinde yükselecek kuleler ile merkezi Ankara'da bulunan kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ile BDDK ve SPK gibi kurumlarda tek bir merkezden hizmetlerine devam ediyor olacak.

İstanbul Finans Merkezi İçin İlk Toplantı Gerçekleşti!

İstanbul Finans Merkezi İçin İlk Toplantı Gerçekleşti!

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Koordinasyon Kurulu, ilk toplantısını gerçekleştirmiş durumda. Toplantıda, merkezde yer alması planlanan kuruluşların aylık olarak izlenmesi ve kanun tasarısı çalışmalarının Ocak sonuna yetiştirilmesi kararı çıktı.