İstanbul Finans Merkezi’nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Finans Merkezi’nin Binası İçin İhale Yapılıyor!
Editör: Melih SANCAK Gündem 10 Şubat 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Merkez Bankası’nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapacağı yeni binası için ihaleye çıkılacak. İhaleye ilişkin teklif dosyaları, 28 Şubat 2017 tarihine kadar TOKİ İhale Komisyionu Başkanlığı’na teslim edilecek.

İhale kapsamında olan tüm teklifler 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınacak. 28 Şubat 2017 günü saatler 11:30’u gösterdiğinde isteklilerin karşısında İhale Komisyonu tarafından İhalenin açılışı yapılacak. Değerlendirme sonrasında uygun görülen kişiler, 2. ihaleye davet edilecekler.

KRİTİK KARAR İMZAYA AÇILDI

Resmi Gazete’de yayımlanmış olan karar neticesinde, hizmet binası arsa satış karşılığı gelir paylaşım yoluyla yapılacak olan İhale adına başvuru yapacak olan istekliler, ihale dosyasını 500 TL karşılığında Halkalı üzerinde bulunan TOKİ Binasından satın alacaklar. İFM projesi üzerinde olan kritik karar da imzaya açılmış durumda.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli başkanlığında gerçekleştirilen İstanbul Finans Merkezi Koordinasyon Kurulu Toplantısı kapsamında inşaat alanında saha koordinasyonuna yönelik bütün protokol tüm alakası bulunan taraflara ulaştırıldı. 

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında sermaye piyasaları araçlarının çeşitlere ayrıştırılması, kentsel dönüşüm ve özel sektör projelerinde gayrimenkul sertifikasının kullanımının yaygın bir hal aldırılması amaçlanmakta.

Merkezin yıllık Türkiye ekonomisine toplam olarak katacağı değer ise 20.000.000.000 € olarak hesaplanmakta. 2016 yılı Ekim ayı içerisinde İstanbul üzerinde Sermaye Piyasası Kurulu ile BDDK binalarının temelleri atılmıştı. Bu bölgenin yaklaşık olan 50.000 çalışan kişi ve 25.000 ziyaretçiyle birlikte 2019 yılında İstanbul Finans Merkezi (İFM) olarak hizmet vermesi hedefleniyor. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com