İstanbul Caddelerinde Dükkanlar Yine Kapanıyor!

truck

JLL Türkiye tarafından düzenli olarak açıklanan "Perakende Caddeleri" raporu paylaşıldı. Rapor neticesinde, İstiklal ve Nişantaşı üzerinde yer alan boş dükkan sayısı her geçen ay bir kademe daha yükseliş gösteriyor. Aynı zamanda raporda kentsel dönüşüm süreçleri ve konusu da eklendi.

Rapor neticesinde, 2017 yılının ilk 3 ayındaki doluluk ve boşluk oranları, marka yapısı ve kentsel dönüşüm konuları en ince ayrıntısına kadar kendisine yer buldu.  Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı bu çerçvede detaylı bir şekilde inceleme konusu oldu.

2016 yılında 427 olan Bağdat Caddesi'ndeki dolu olan perakende mağazası, 2017 yılının ilk çeyreğinde 350 olarak kendini gösteriyor. Bağdat Caddesi'ndeki bulunan boş dükkan sayısının yükseliş göstermesinde kentsel dönüşümün etkisinin varlığı gözlemler arasında yer aldı.

Bölgede kendini göstermekte olan inşa çalışmalarının devam ettiği yapıların sayısı ilk 3 ay içerisinde 43 olarak ön plana çıkarken, bu sayı geçen yıl 9 olarak açıklanmıştı.

İstiklal Caddesi eski zamanlarını mumla aratan caddeler arasında ilk sırada geliyor. 2016 yılı içerisinde 263 olarak beliren dolu mağaza sayısı, bu yıl 234 olarak kendini gösterirken, ciddi bir düşüşün İstiklal Caddesi'nde var olduğu raporda yerini aldı. Cadde üzerinde boş dükkan sayısı 2016 yılı genelince ortalama olarak 3 olurken, 2017 yılının ilk 3 ayında bu rakam 32 olarak meydana geldi.

Cadde üzerinde inşa çalışmaları devam eden sayısı geçen yıldan günümüze kadar herhangi bir değişiklik yaşamadı ve 13 olarak paylaşıldı. JLL Türkiye tarafından iletilen verilere bakılırsa, düşüşün asıl sebebi turist sayısında var olan hızlı bir şekilde gerileme ve caddede uzun zamandır devam eden, bitmek bilmeyen altyapı çalışmaları olarak düşünülüyor.

İstanbul'un kalbi, merkezi olarak tanımlanan Nişantaşı'nda ise durum diğer iki caddeyle kıyaslandığında çokda vahim değil. Cadde üzerinde boş dükkan ve mağazaların sayısı geçen yılın ilk 3  ayı içerisinde 19 olarak ön plana çıkıyorken, bu yıl sadece 25 boş dükkanla kendini gösteriyor. 2016 yılında ise 519 dolu mağazaya ev sahipliği yapan Nişantaşı, bu yıl 398 olarak paylaşıldı.

Nişantaşı üzerinde inşa çalışmaları devam eden yapıların sayısı geçen yıl 13'tü, bu yıl ise 28 olarak meydana geldi.

"İstanbul Caddelerinde Dükkanlar Yine Kapanıyor!" Yorumlar

"İstanbul Caddelerinde Dükkanlar Yine Kapanıyor!" Benzer Haberler


3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

İstanbul trafiğine rahatlık getirmek adına yapılması planlanmakta olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin mühendislik, etüt ve proje ihalesi yarın yapılacak.. İstanbul Caddelerinde Dükkanlar Yine Kapanıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un her iki yakasında da devam etmekte olan iki dev hastane çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. Sancaktepe üzerinde 400, Seyrantepe üzerinde 600 yataklı 2 hastane 2017 yılı içerisinde hizmete açılacak.

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Finans Merkezi'nin Binası İçin İhale Yapılıyor!

İstanbul Caddelerinde Dükkanlar Yine Kapanıyor!. TOKİ, Merkez Bankası'nın İstanbul Finans Merkezi üzerinde yapılacak olan yeni binası adına ihale yapıyor. Söz konusu ihale teklifleri 28 Şubat 2017 tarihine kadar alınıp değerlendirilecek.

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Seyir İstanbul Fiyatları 184.333 $'dan Başlıyor!

Yakacık'da yükselen 13 ve 12 katlı iki bloktan oluşan, ulaşım ve manzara avantajıyla dikkatleri üzerine çekmekte olan proje, merkezi yakın olduğu halde çok sakin ve huzurlu bir alanda yaşamak isteyenlere kapılarını açıyor.. İstanbul Caddelerinde Dükkanlar Yine Kapanıyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'a ilk kazmanın 2017 yılı içerisinde vurulabilecek olduğu ihtimalini açıkladı. Arslan, Kanal İstanbul üzerinde 5 güzergahda çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur Park Life İstanbul'da 120 Ay, %0,44 Faiz Avantajı!

Onur İnşaat A.Ş. ve Onur Çimento Yapı A.Ş. tarafından yapılmakta olan Onur Park Life İstanbul projesinde %5 peşinat, %0,44 faiz oranıyla 120 ay vadeli ödeme avantajı sunulmakta.. İstanbul Caddelerinde Dükkanlar Yine Kapanıyor!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

İstanbul'un Arsa Değeri 2 Trilyon Dolar!

Yaklaşık olarak 5.2 milyar metrekare alanında bulunan İstanbul üzerinde yol ve göl tarzında değerinin artması mümkün olmayan alanlar dışarısında kalmakta olan bölgelerin toplam değeri 2 trilyon dolar olarak belirlendi.

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

İstanbul'a Yoğun Kar Yağışı Geliyor, Meteorolojiden Kritik Uyarı!

Meteorolojiden edinilmiş bilgiler neticesinde İstanbul'da yoğun kar yağışı bekleniyor. Hafta içerisinde gönderilen bilgilere bakıldığında ülkenin büyük bölümünde kar yağışı bekleniyor. İstanbul hava durumuna göre ise 28.12.2016 Çarşamba günü kar yağışı beklenmekte.