İnsay Yapı, 6 Yeni Proje Yapacak!

On Dört Üç Pendik projesinin %20'lik bölümünü çok kısa sürede satan İnsay Yapı, yeni projeler için yeşil ışığı yakmış durumda. 300.000.000 TL'lik yatırım yapacaklarını aktaran İnsay Yapı Genel Müdürü Vekalet Kaba, gelecek hedeflerini anlattı.

2017 yılında yatırımlarına hız kesmeden devam etmekte olan İnsay Yapı, yeni projeler için yeşil ışığı yakmış durumda. On Dört Üç Pendik projesinin %20'lik oranını çok kısa sürede tamamlayan şirket toplam olarak 300.000.000 TL'lik yatırım altına İnsay Yapı imzasını konumlandırılacak.

İnsay Yapı Genel Müdürü Vekalet Kaba, geleceğe yönelik hedefleriyle ilgili konuştu.

241 konutun yer aldığı Ondörtüç Pendik projesinin %20'sinin satışını yaptıklarını belirten Kaba, Ankara'da hayata geçirmiş olduğu Elit Ankara projesi üzerinden ise %50 oranında satışları tamamladıklarını aktardı ve ortalama fiyatların 3.500 TL olduğunu belirtti. Normalde 2018 yılının sonunda teslim edilecek olduğunu fakat, 2018 yılının ilk çeyreğinde anahtarları verecek olduklarını aktardı.

Projede ödemeler, 24 ay boyunca %0 faiz, %10 indirim ve 240 aya varan vade imkanları gibi imkanlar dahilinde yapılabiliyor. Bunların dışında aynı zamanda kişiye özel ödeme planları da sayısız bir şekilde bulunmakta. 

Arazinin kendilerine ait olduğunu belirten Kaba, bunların dışında 3-4 tane daha arsalarının mevcut olduğunu aktardı. Kendilerinin genel olarak kendi arsalarında proje yaptıklarını ve bu kapsamda maliyetide proje fiyatını da düşük tuttuklarını belirtti.

2+1, 3+1, 1+1 daire tiplemelerinin yer alacağını aktaran Kaba, On Dört Üç projesinin anlamının, Pi sayısından geldiğini ve pi sayısının mükemmeliyeti belirttiğini aktardı. Bundan dolayı On Dört Üç ismini seçtiklerini belirtti.

Projenin yatırımcısına %60 ila %80 oranında kazandırmasını beklediklerini aktaran Kaba, Şehir dışında proje geliştirme hedeflerinin olmadığını aktardı. Ankara Ostim üzerinde yeni projeye başlayacak olduklarını belirten Kaba, şuanda buluna nhedeflerinin ise İstanbul'da Yeni SAhra ve Beykoz Soğuksu'da kentsel dönüşüm projeleri geliştirmek olduğunu belirtti. Bunun dışında Politek arazisinde bulunan projelerini 2018 yılında satışa çıkaracak olduklarına değinen Kaba, Esenyalı'da 200 konutluk bir projenin varlığını belirtti. 

Söz konusu projelerin yatırım bedelinin 300.000.000 TL olduğunu belirtti.

Etiketler : Şirket Haberleri