İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi! | Emlakta Haber

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

truck

Bursa'da sanayi yatırımlarının yanında inşaat yatırımlarının da önü arkası kesilmiyor. Bursa'nın Balat ve Nilüfer semtleri gayrimenkul yatırımları içerisinde öne çıkmış olan semtler olarak belirmekte.

Türkiye'nin en önemli sanayi şehirlerinin arasında yer alan Bursa'da sanayi yatırımlarının yanın da aynı zamanda konut yatırımları da her geçen gün artış göstermekte. Şehrin batı yönünde yeni projeler, doğu yönünde de kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileme çalışmaları hızla ilerlemekte. Balat ve Nilüfer ilçelerinde gayrimenkul yatırımları çok büyük.

2.800.000 nüfusun bulunduğu Bursa, nüfustaki ve şehirli halkın sayısının artışından dolayı hızlı bir şehirleşme içerisine girmiş durumda. İstanbul'a olan yakınlığı, Mudanya'nın önem seviyesi büyük bir liman olması, Bandırma - Bursa - Ayazma - Osmaneli Hızlı Tren Projesi ve Osman Gazi Köprüsü'nün şehir içi ulaşımın kolaylaştırması, inşaat şirketlerine adeta albeni diyor.

Bursa'da son 2-3 yıldır şehrin batı yönünde olan yeni projeleri ve doğu yönünde olan kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte gelişim çok hızlı bir şekilde devam etmekte. Suryapı, Sinpaş ve Kıroğlu Gayrimenkul tarzında kapsamlı adı duyulmuş olan firmalar da Bursa üzerinde markalı konut, rezidans ve AVM tarzında farklı projeler üretme işlemi için kollarını sıvadı.

FİYATLAR ARTIYOR

Bursa'da yaklaşık olarak 50.000 binanın kentsel dönüşüm kapsamına alınması bekleniyor. Gelişmekte olan nüfusda hesaba katıldığı vakit konut üretiminin devamının kaçarının olmadığını belirtebiliriz.

2015 yılı TÜİK istatistiklerine göre Bursa'nın konut stokunun 1.154.000 olduğu görülmekte. Güncel olan konut stoku içerisinde markalı konutların sayısının 5.847, proje aşamasında olan markalı konut sayısının ise 5.463 tane olduğunu söylemek gerekmektedir.

Şuanda güncel olarak bulunan ve daha yapımı tamamlanmamış proje sürecinde bulunan markalı konut oranının düşük olması, bu alanda olan yatırımları artırırken doğru orantıda fiyatları da yükseltmiş.

Eva Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Şeyma Şehirli, Bursa'daki markalı konut projelerinin KDV'siz metrekare fiyatlarınn 2013 yılı içerisinde 1.200 TL ila 4.000 TL seyirlerinde, bugün ise birçok nedene baağlı olarak KDV hariç 1.500 ila 6.000 TL gibi geniş aralığa sahip olduğunu söylüyor.

Bölgede proje geliştirme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar var bunlarla alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu: "Hedef kitlenin analiz edilmesi ve beklentilerin mutlaka göz önünde tutulması gerekiyor. Yerel ihtiyaçlara cevap veren, planlı, sosyal aktiviteleri olan, çevre düzenlemesi yapılmış, güvenli ve konforlu bir yaşam sunan, otopark sorunu olmayan ve konsept olarak yenilikçi konut tiplerinin talep göreceğini düşünüyoruz.' 

Şehirli her ne kadar artıştan söz etse de, söz konusu olan şehir Bursa'da şuan aktif olarak 4 farklı proje yapmakta olan Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, Bursa'da arsa ve konut fiyatlarının, İstanbul, Ankara, İzmir'e göre çok ucuz olduğunu iletiyor.

"İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!" Yorumlar

"İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!" Benzer Haberler


Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.. İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa Çakırlı’da hayata geçirilmesi planlanan toplu konut projesine dair bir takım bilgiler geliyor. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için başvurular 26 Ocak- 26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satışa sunulan konutlara dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!. Bursa'da sanayi yatırımlarının yanında inşaat yatırımlarının da önü arkası kesilmiyor. Bursa'nın Balat ve Nilüfer semtleri gayrimenkul yatırımları içerisinde öne çıkmış olan semtler olarak belirmekte.

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa'nın en merkezi konumlarından olan İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Bursa Tuana Evleri, yeni yatırımcılarını bekliyor.. İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Osmangazi'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını aktaran Belediye Başkanı Dündar, Soğanlı'dan yabancıların bile konut aldığını dile getirdi.

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

BUSİAD, şehir ekonomisinin yanında sektörel değerlendirmelerde de bulundu. Bursa'nın Türkiye genelinde kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan şehirlerin başında geldiğini betimlemekte olan raporda, kentin tekrardan planlanması gerektiği alanların %70'in üzerinde olduğunu açıkladı.. İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa’da eskimiş yapıların ortadan kaldırılması için neredeyse her gün 1 bina yıkılıp yerine sportif faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla araçlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm düşüncesinde ektiği tohumları biçmeye başladı.

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Orange City projesi Bursa Nilüfer'de hayata geçirilen en güzel projelerden biri olurken, özellikleri ise ev almak isteyenleri cezbedici olarak ön plana çıkıyor. Alanı 15 bin metrekare olan Orange City projesi 9 blok halinde Bursa Nilüfer'de yükseliyor. Toplam 116 adet daireden meydana gelen daireler herkese hitap ediyor.