İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!

truck

Eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar kanunları üzerinde gerçekleştirilecek olan düzenlemeler ve değişikliklerle birlikte imar planlarından haksız kazanç sahibi olan belediyelerin tamamının cezai işlemle karşı karşıya kalacak olduklarını ve her türlü cezai sorumluluğun getirileceğini vurguladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Caretta Caretta'ların yumurtlama alanı olarak ön plana çıkan Muğla İztuzu Plajı'nda, yumurtadan çıkan yeni yavru kaplumbağaların denize doğru yönlendirilmesi adına gerçekleştirilen törene katılımlarını gerçekleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, tedavileri tamamlanan toplam 3 yetişkin kaplumbağayı da yaşam alanı olan denize saldı. Burada şehirlerin imar kanunlarında meydana getirilecek olan tüm düzenlemelere yönelik bilgi aktarımında bulunan Özhaseki, Parsel bazında yoğunluk artışının yapılmaması, imar planlarının delinmemesi, imarda değişiklik varsa ve bu değişiklikten dolayı ortada dönen bir rant varsa kamunun buradan payını alması, imardaki her hareketin vatandaşın kucağına doğru açılması ve takibine sunulmasıyla ilgili düzenleme yapacak olduklarının altını çizdi. Belediyelerin istediği yükseldiği kesinlikle veremeyeceğini dile getiren Özhaseki, verdiği takdirde direkt olarak sorguyla karşı karşıya kalacağını, eğer ortada bir haksız kazanç olduğu ortaya çıkarsa bunun direkte cezalandırılacağını da vurguladı. 

İstanbul'da meydana gelen zamansız sellerin ve doluların asıl sebebinin doğanın tahrip edilmiş olduğu yönünde açıklama yapan Özhaseki, Dünya'ya en çok zarar veren iki ülkenin %25 oranla Çin ve Hindistan olduğunu, onu %18'lik oranla ABD'nin izlediğini, bizim ülkemizin yalnızca %0.7 olduğunu. Bizim ülkemizin büyümesini çevreye zarar vererek değil, çevreyi daha yaşanılabilir bir hale getirerek yapacağını sözlerine ekledi. 

"İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!" Yorumlar

"İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!" Benzer Haberler


Beşiktaş'ın İmar Planında Değişikliğe Gidiliyor mu?

Beşiktaş'ın İmar Planında Değişikliğe Gidiliyor mu?

Beşiktaş'ın imar planlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin oy birliği ile kabul etmiş olduğu değişikliğe "Beşiktaş'ın geri görünüm ve etkilenmesi bölgelerinde Boğaziçi İmar Kanunu değil, diğer ilçelerde olduğu gibi Planlı Alanlar TİP İmar Yönetmeliği geçerli olsun" diye ek çıkartıldı.. İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!

Yeni İmar Affı Gelecek! 2018

Yeni İmar Affı Gelecek! 2018

24 Kasım 2016 tarihinde meclise sunulmuş olan Damga Vergisi Kanunu ilke Bazı KHK Kararnamelerinde değişiklik yapılmasına yönelik kanun tasarısı yeni imar affıyla geliyor

İmar Planı Değişirse Ruhsat Yenilemek Gerekir mi?

İmar Planı Değişirse Ruhsat Yenilemek Gerekir mi?

İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!. Adınıza olan bir arsanın üzerinde yapı inşasını gerçekleştirebilmek için bağlı bulunulan belediyeden inşaat ruhsatının alınması gerekmektedir. Söz konusu ruhsat yapının mimari projesinin oraya dair imar planlarına uygun olması halinde verilmektedir. Ancak imar planı değişirse ruhsata ne olur? Ayrıntıları haberimizde…

Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!

Girne Çatalköy İmar Planı İle Alakalı Sunum Yapılıyor!

Girne - Çatalköy İmar Planı vizyon çalışmalarının öncesinde 12 Ocak 2017 Perşembe tarihinde Grand Pasha Otel'de kurum, kuruluş ve sicil toplum örgütllerini bilgilendirme amaçlı bir sunum yapılacak. . İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!

Gaziosmanpaşa, Mevlana Mahallesi’nin imar planı askıya çıktı

Gaziosmanpaşa, Mevlana Mahallesi’nin imar planı askıya çıktı

İstanbul Gaziosmanpaşa’da Mevlana Mahallesi, İbrahim Hayırlıoğlu Caddesi ile Sefa Caddesi Arasında kalan bölümün imar planı askıya çıkarıldı.

Parsel Bazlı İmar Tadilatına Son Gelecek!

Parsel Bazlı İmar Tadilatına Son Gelecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, çok uzun zamandır gündemde tutulan konu rant vergisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ek olarak parsel bazlı imar tadilatına son getireceklerini iletti.. İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!

Çerkezköy Civarı İmar Planı

Çerkezköy Civarı İmar Planı

Çerkezköy Belediyesi tarafından sürdürülen imar çalışmaları kapsamında, onayı alınan bölgeler için bütçe dahilinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Çerkezköy’ün çehresini değiştirmeye amaçlayan çalışmalar neticesinde şimdiye kadar birçok mahalle, cadde ve sokakta altyapı ve asfalt düzenlemeleri başarılı şekilde tamamlandı. İşte detayları...

İmar Affı Nedir?

İmar Affı Nedir?

İmar affı ile ilgili beklentilerin olduğu sürekli olarak gündeme getirilmektedir. Peki, imar affı nedir? İmar affının tam açıklaması, mevcut imar planına uymayan binaların yasal hale getirilmesini sağlayan, iktidarlar tarafından çıkarılan bir yönetmeliktir. Bu sayede gayrimenkuller yasal sınırlar içine alınmaktadır.