İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!

İmar Yoluyla, Haksız Kazanç Sahibi Olan Belediyeler Ceza Alacak!
Editör: Nezaket DURU Gündem 29 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Caretta Caretta’ların yumurtlama alanı olarak ön plana çıkan Muğla İztuzu Plajı’nda, yumurtadan çıkan yeni yavru kaplumbağaların denize doğru yönlendirilmesi adına gerçekleştirilen törene katılımlarını gerçekleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, tedavileri tamamlanan toplam 3 yetişkin kaplumbağayı da yaşam alanı olan denize saldı. Burada şehirlerin imar kanunlarında meydana getirilecek olan tüm düzenlemelere yönelik bilgi aktarımında bulunan Özhaseki, Parsel bazında yoğunluk artışının yapılmaması, imar planlarının delinmemesi, imarda değişiklik varsa ve bu değişiklikten dolayı ortada dönen bir rant varsa kamunun buradan payını alması, imardaki her hareketin vatandaşın kucağına doğru açılması ve takibine sunulmasıyla ilgili düzenleme yapacak olduklarının altını çizdi. Belediyelerin istediği yükseldiği kesinlikle veremeyeceğini dile getiren Özhaseki, verdiği takdirde direkt olarak sorguyla karşı karşıya kalacağını, eğer ortada bir haksız kazanç olduğu ortaya çıkarsa bunun direkte cezalandırılacağını da vurguladı. 

İstanbul’da meydana gelen zamansız sellerin ve doluların asıl sebebinin doğanın tahrip edilmiş olduğu yönünde açıklama yapan Özhaseki, Dünya’ya en çok zarar veren iki ülkenin %25 oranla Çin ve Hindistan olduğunu, onu %18’lik oranla ABD’nin izlediğini, bizim ülkemizin yalnızca %0.7 olduğunu. Bizim ülkemizin büyümesini çevreye zarar vererek değil, çevreyi daha yaşanılabilir bir hale getirerek yapacağını sözlerine ekledi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi çekebilir

Staj Yasasında Son Durum

Staj Yasasında Son Durum

Tema Tasarım | Osgaka.com