İlkadım'da Mega Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

İlkadım'da Mega Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yıllardır beklentiler arasında yer alan dönüşüm ve imar uygulamalarının sonuçlandığını ve bu kapsamda yerinde kentsel dönüşümün başlayacak olduğunun altını çizdi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kökçüoğlu ve Hastane Mahalleleri üzerinde yerinde kentsel dönüşümün üzerinde hiçbir engel kalmadığını iletti. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kökçüoğlu Mahallesi'ne karşın yaptığı referandum gezisinde mahalle sakinlerince meşalelerle karşılandı.

Kökçüoğlu Mahallesi sakinleri, Başkan Tok'u çok büyük bir sevecenlikle karşıladı. Ellerinde Türk bayrakları ile mahalle girişinde meşalalerini yakan mahalle halkı Başkan Tok'u meşalelerle beraberinde karşıladı. Büyük bir sevgi gösterisinde bulundular.

Başkan Tok, yıllardır beklenmekte olan kentsel dönüşüm için tüm planlama ve imar uygulamalarını sonuca kavuşturmuş olduklarını iletti. Vatandaşların yeni konutlar için inşaat yapılma durumuna kadar getirmiş olduklarını iletti ve bu değişim ve dönüşümün İlkadım ilk miltar niteliğinde olacağını iletti.

Türkiye'nin geleceğini ilgi ve alakası dahiline alan 16 Nisan referandumu kapsamında yapılacak olan tercihle ilgili, neden evet denilmesinin gerektiğini ileten İlkadım Belediye Başkanı Tok, Yeni sistem beraberde Türkiye'de koalisyonlu hükümet dönemlerinin rafa kalkacak ve askıya alınacak olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında olan hükümet krizlerinin sona erecek olduğunu kaydeden Tok, artık anayasa kitabının fırlatılmış olduğu dönemlerde olduğu gibi Türkiye üzerinde ekonomik krizlerin olmayacağını belirterek, çift başlılığın ortadan kalktığını iletti. Bu kapsamda eğer evet çıakrsa, meclisin daha aktif hale gelceeğini iletti.

Kökçüoğlu Mahalle sakinlerinin, asıl beklediği ve heyecandan yerinde duramadıkları yerinde kentsel dönüşüm çalışmasıyla vatandaşlara bilgi aktarımında bulunan ilkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kökçüoğlu ve Hastane Mahalleleri üzerinde yerinde kentsel dönüşümle ilgili hiçbir engelin var olmadığını, vatandaşların bir araya gelip müteahhitle anlaşma yürüterek, konut inşasına başlayacak durumda olduğunu iletti.

Denizi ve şehri en iyi noktadan direkt olarak görmekte olan Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nin yerinde kentsel dönüşümle birlikte herkes tarafından tercihlerin merkezi noktası olacağını ileten Tok, 2005 yılında ilk belediye başkanlığı döneminde Kökçüoğlu ve Hastane Mahalleleri adına kentsel dönüşüm kararı aldığına değindi.

Etiketler : Kentsel Dönüşüm   ilkadım kentsel dönüşüm nerelerde   ilkadım kentsel dönüşüm son durum