Hindistan Dünyanın En Büyük 3. İnşaat Pazarı Olacak!

Hindistan Dünyanın En Büyük 3. İnşaat Pazarı Olacak!

KPMG Türkiye'nin "Hindistan Fırsat Analizi" raporu paylaşıldı. Rapora göre, Hindistan'da yatırım projelerinde aktif bir rol alması, ulaştırma sektöründeki gelişmelerin yakından takip edilmesi önerilenler arasında yer aldı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk yatırımcılara Hindistan üzerinde imalat sanayisi ve yatırım projelerinde aktif bir rol oynaması, ulaştırma sektöründeki gelişmelerin yakın bir şekilde izlenerek alternatif rüzgarların meydana gelmesi, eğitim sektörünün altyapısına katkı verilmesi, bilim ve teknoloji alanında ortak araştırmaların yürütülmesini büyük bir ölçüde öneriyor ve destekliyor.

DEİK ve KPMG Türkiye iş birliğinde hazırlanan Hindistan Fırsat Analizi raporunda, dünyanın en hızlı büyüme gösteren ekonomisi olan Hindistan'ın ortaya attığı pozitif ivmeyle küresel ekonomiye çok büyük ölçüde fayda sağladığı belirtildi.

Hindistan'da Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'nın (GSYİK) 2020 yılına kadar 3.4 trilyon $ ve 2025 mali yılına kadar 7 trilyon $'a ulaşmasını beklendiğini belirtilen raporda, gelecek 5 yıl içinde 100 milarlarca $'lık yeni yatırım girişi öngörülen Hindistan'ın doğrudan yabancı yatırımın en gözde ülkesi haline geldiği iletildi.

Raporda, temel olarak Hindistan ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerde gelişimin hızlandırılması için Hindistan üzerinde imalat sanayisi ve yatırım projelerinde aktif rol oynaması, ulaştırma sektöründeki gelişmelerin çok yakın bir konumdan takip altına alınarak alternatif bir şekilde aksların meydana gelmesi, eğitim sektörünün altyapısına katkıda bulunmasını, bilim ve teknoloji alanında ortak araştırmaların devam ettirilmesi önerildi.

Aynı zamanda Raporda, Hindistan'ın akıllı kentlere yönelik geliştirdiği proje, 2020 yılına kadar olan 110.000.000 ek konut ihtiyacı, 2019 yılına kadar 400.000 internet erişim noktası hedefi, Temiz Hindistan Misyonu projesi, 2020 yılına kadar 175 GW yenilenebilir enerji hedefi ve dünyanın en büyük 3. inşaat pazarı olması beklentisinin de potansiyel yatırımcılar için bu ülkeye yönelik incenlenmesi gereken projeler olarak vurgulandı. 

Etiketler : Güncel