Hayali Konut Mağduru Aileler İsyanda!

truck

İstanbul'da yaşanan usulsüz konut satışıyla ilgili binlerce ailenin mağduriyetleri hala giderilmedi. İnşaatı ruhsatı alınmadan maket üzerinden konut satışı yapılan ve milyarlarca lira zararı uğratılan vatandaşlar çareyi seslerini duyurabilmek için hükumete mektup göndermede buldu. Peki Aralık ayında davası görülecek olan konuyla ilgili son gelişmeler ne yönde? İşte detaylar...

İstanbul’da ev sahibi olmak isteyen binlerce aile ruhsatsız ev kurbanı oldu. İnşaat ruhsatı almadan ön ödemeli konut satışının yasak olmasına rağmen, ev sahibi olmak için yıllarca uğraştıkları birikimlerini ortaya koyan binlerce aile firmaların sözlerini yerini getirmemesi üzerine milyarlarca zararı uğradı. Mahkemeye de taşınan konuyla ilgili mağdur vatandaşlar hükümetinde desteklerini bekliyor. İşte haberin detayları…

Konut satışıyla ilgili yönetmeliklere göre, inşaat ruhsatı almadan ön ödemeli konut satışının yasak olmasına karşın maketten satış yapan bazı firmalar yüzünden binlerce aile zarara uğramış durumda. İstanbul’da özellikle de Esenyurt bölgesinde gerçekleşen usulsüz konut satışının yapıldığı 5 projede ev sahibi olmak isteyen vatandaşların 100 milyonlarca lira üzerinde para kaptırdığı öğrenildi. Yaşanan sıkıntılarla ilgili adı geçen firmalardan biri de Osmanlı İnşaat. 2010 yılının başında gayrimenkul satış vaadi sözleşmelerini imzalayan vatandaşlara, Diyanet-Sen projesi adı altında daireler yapılacağı ve teslim tarihinin de 30 Nisan 2012’de olacağı vaad edilmiş.

Esenyurt’ta başlatılan projede izin ruhsatının üzerinde kat çıkıldığı ve satışlarında buna göre yapıldığı iddialar arasında. Öte yandan inşaatın başlayacağı dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de kat ruhsatı olmamasından dolayı inşaatı durdurma kararı vermesi üzerine, kendilerine hayali daireler satıldığını söyleyen vatandaşlar yıllardır mağdur durumda olduklarını belirtiyorlar. Şuan yargıda olan konuyla ilgili vatandaşları mağdur eden şirkete kayyum atandığı öğrenilirken, ceza davasının ise Aralıkta olduğu paylaşıldı.

"Hayali Konut Mağduru Aileler İsyanda!" Yorumlar

"Hayali Konut Mağduru Aileler İsyanda!" Benzer Haberler


Hayali Konut Mağduru Aileler İsyanda!

Hayali Konut Mağduru Aileler İsyanda!

İstanbul'da yaşanan usulsüz konut satışıyla ilgili binlerce ailenin mağduriyetleri hala giderilmedi. İnşaatı ruhsatı alınmadan maket üzerinden konut satışı yapılan ve milyarlarca lira zararı uğratılan vatandaşlar çareyi seslerini duyurabilmek için hükumete mektup göndermede buldu. Peki Aralık ayında davası görülecek olan konuyla ilgili son gelişmeler ne yönde? İşte detaylar.... Hayali Konut Mağduru Aileler İsyanda!

Vatandaşın Ev Hayali, 16 Nisan'da Çıkan

Vatandaşın Ev Hayali, 16 Nisan'da Çıkan "Evet" Sonucuyla Gerçek Oluyor!

Vatandaşın ev hayali, 16 Nisan referandum seçimlerinde sandıktan çıkan "Evet" sonucuyla gerçek oluyor. Emlak sektörü temsilcileri istikrar kararıyla birlikte ertelenen konut talebinin hayata geçecek olduğunun altını çiziyor. Sandıktan ertelenen ev alımı da bir nevi bu kapsamda çıkmış oldu.