Hafriyat Alanları, İstanbul’da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!

Hafriyat Alanları, İstanbul’da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!
Editör: Melih SANCAK Gündem 9 Ağustos 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Kentsel dönüşümün büyük bir hızla devam ettiği ve neredeyse her ilçesinde bir kentsel dönüşüm projesinin olduğu İstanbul’da her ay 5.000.000 ton hafriyat çıkarılıyor. 14 resmi hafiyat sahasından 7 tanesinin kapasitesi artık doldu. Kamyoncular, başta su toplama havzaları ve deniz kenarları olmak üzere gözden ırak olan alanlara hafriyat boşalmak zorunda kalıyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP Grubu, hafriyat alanlarına yönelik bir rapor hazırlayarak sundu. Rapora bakıldığında 2013 ila 2017 yılları arasında İBB tarafından ilan edilen hafriyat alanı 15,8 km. Bu alanın İstanbul’da yer alan 7 ilçeden daha büyük olduğu belirtiliyor.

Kuzey Ormanları Savunması, hafiyat kamyonlarının problemine dikkat çekmek adına Karaköy’de yer alan Mimarlar Odası İstanbul Şube binası üzerinde basına açık bir toplantı yaptı. Savunmadan Ayşa Yıkıcı tarafıından yapılan açıklamada, kamyonların ekosistem dengesi üzerinde çok büyük tehdit yarattığı vurgulandı.

Açıklamada, şoförlere sefer başına ücretlendirme sistemine de son verilmesi gerektiği belirtildi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com