Hafriyat Alanları, İstanbul'da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!

truck

Kentsel dönüşümün büyük bir hızla devam ettiği İstanbul'da hafriyat alanları ve kamyonlarıyla ilgili yeni bir bilgi kendini göstermeye başladı. İBB CHP Grubu aracılığıyla hazırlanan rapora göre, hafriyat alanı İstanbul'un tam 7 ilçesinden daha büyük bir alana sahip.

Kentsel dönüşümün büyük bir hızla devam ettiği ve neredeyse her ilçesinde bir kentsel dönüşüm projesinin olduğu İstanbul'da her ay 5.000.000 ton hafriyat çıkarılıyor. 14 resmi hafiyat sahasından 7 tanesinin kapasitesi artık doldu. Kamyoncular, başta su toplama havzaları ve deniz kenarları olmak üzere gözden ırak olan alanlara hafriyat boşalmak zorunda kalıyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin CHP Grubu, hafriyat alanlarına yönelik bir rapor hazırlayarak sundu. Rapora bakıldığında 2013 ila 2017 yılları arasında İBB tarafından ilan edilen hafriyat alanı 15,8 km. Bu alanın İstanbul'da yer alan 7 ilçeden daha büyük olduğu belirtiliyor.

Kuzey Ormanları Savunması, hafiyat kamyonlarının problemine dikkat çekmek adına Karaköy'de yer alan Mimarlar Odası İstanbul Şube binası üzerinde basına açık bir toplantı yaptı. Savunmadan Ayşa Yıkıcı tarafıından yapılan açıklamada, kamyonların ekosistem dengesi üzerinde çok büyük tehdit yarattığı vurgulandı.

Açıklamada, şoförlere sefer başına ücretlendirme sistemine de son verilmesi gerektiği belirtildi. 

"Hafriyat Alanları, İstanbul'da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!" Yorumlar

"Hafriyat Alanları, İstanbul'da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!" Benzer Haberler


İstanbul'da Yer Alan 14 Hafriyat Alanından 7'si Dolmuş Durumda!

İstanbul'da Yer Alan 14 Hafriyat Alanından 7'si Dolmuş Durumda!

Her gün artmakta olan kentsel dönüşüm projeleri, hafriyat boşaltım alanlarının yarısını doldurmuş durumda. Toplam olarak 5.000.000 ton hafriyat çıkan İstanbul üzerinde yer alan toplam 14 Hafriyat alanından 7 tanesi dolmuş bir vaziyette kendini göstermekte.. Hafriyat Alanları, İstanbul'da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!

Hafriyat ve Yıkıma Yeni Düzenleme Geliyor!

Hafriyat ve Yıkıma Yeni Düzenleme Geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hafriyat ve yıkımı içeren bir yönetmelik taslağı oluşturdu. Taslağa göre hafriyat toprağı, inşaat molozu ve yıkıntı atıkları için yeni düzenlemeler yolda.

Hafriyat Alanları, İstanbul'da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!

Hafriyat Alanları, İstanbul'da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!

Hafriyat Alanları, İstanbul'da 7 İlçeden Daha Büyük Alana Sahip!. Kentsel dönüşümün büyük bir hızla devam ettiği İstanbul'da hafriyat alanları ve kamyonlarıyla ilgili yeni bir bilgi kendini göstermeye başladı. İBB CHP Grubu aracılığıyla hazırlanan rapora göre, hafriyat alanı İstanbul'un tam 7 ilçesinden daha büyük bir alana sahip.