Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!

Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 21 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Boş mağaza sayısının artış göstermesi kiraların düşüş yaşamasına sebebiyet verdi. Yetkililer tarafından yapılan tahminlere göre düşüş oranı %25 – 40 oranına kadar çıktı.

Kira rakamlarının çok yüksek seyretmesinden dolayı bu caddelerden uzaklaşan ve kepenkleri tamamen indiren perakendeciler, düşük kiralı semtlere veya yakınlarda yer alan AVM’lere taşınma kararı veriyor. Caddelerde boşalan mağazaların tekrardan kiraya verilme zamanı ise 2 aydan 6 aya kadar çıkabiliyor.

Köklü AVM’ler mağaza konusunda çok iyi yerlerde fakat yeni inşa edilen bazı AVM’ler %30 doluluk oranıyla açılmaya başlıyor. Toplam olarak yer alan 380 AVM’de, 4.000 civarında dükkan boş bir şekilde kiracı bekliyor.

JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, geçen yılın ilk 3 aylık döneminde Bağdat Caddesi’ndeki dolu dükkan sayısının 427 olarak açıklandığını iletti. Alkaş, bu rakamların 2017 yılının ilk 3 ayında 350’ye kadar düştüğünü de sözlerine ekledi.

Alkaş, İstiklal Caddesi’nde de 2016 yılında 263 olarak ön plana çıkan dolu mağaza sayısının bu yıl 234 olarak meydana geldiğini, azalma trendinin Nişantaşı’nda da kendini gösterdiğini vurguladı. 

Alkaş, Baüdat Caddesi üzerinde 2016 yılında boş dükkan sayısının 8 olduğunu, şuanda ise bu rakamın 43’e yükseldiğini ifade etti ve durumun ciddi anlamda çok kötü olduğunun altını çizdi. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com