Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!

truck

Ünlü alışveriş caddelerinde mağazalar yine teker teker kepenkleri indirmeye başladı. Bağdat Caddesi üzerinde geçen yıldan bu yana boşalan mağaza sayısı 77'ye ulaştı. Dolu mağaza sayısında ise İstiklal'de 29, Nişantaşı'nda 21 dükkan azalma yaşandı.

Boş mağaza sayısının artış göstermesi kiraların düşüş yaşamasına sebebiyet verdi. Yetkililer tarafından yapılan tahminlere göre düşüş oranı %25 - 40 oranına kadar çıktı.

Kira rakamlarının çok yüksek seyretmesinden dolayı bu caddelerden uzaklaşan ve kepenkleri tamamen indiren perakendeciler, düşük kiralı semtlere veya yakınlarda yer alan AVM'lere taşınma kararı veriyor. Caddelerde boşalan mağazaların tekrardan kiraya verilme zamanı ise 2 aydan 6 aya kadar çıkabiliyor.

Köklü AVM'ler mağaza konusunda çok iyi yerlerde fakat yeni inşa edilen bazı AVM'ler %30 doluluk oranıyla açılmaya başlıyor. Toplam olarak yer alan 380 AVM'de, 4.000 civarında dükkan boş bir şekilde kiracı bekliyor.

JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, geçen yılın ilk 3 aylık döneminde Bağdat Caddesi'ndeki dolu dükkan sayısının 427 olarak açıklandığını iletti. Alkaş, bu rakamların 2017 yılının ilk 3 ayında 350'ye kadar düştüğünü de sözlerine ekledi.

Alkaş, İstiklal Caddesi'nde de 2016 yılında 263 olarak ön plana çıkan dolu mağaza sayısının bu yıl 234 olarak meydana geldiğini, azalma trendinin Nişantaşı'nda da kendini gösterdiğini vurguladı. 

Alkaş, Baüdat Caddesi üzerinde 2016 yılında boş dükkan sayısının 8 olduğunu, şuanda ise bu rakamın 43'e yükseldiğini ifade etti ve durumun ciddi anlamda çok kötü olduğunun altını çizdi. 

"Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!" Yorumlar

"Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!" Benzer Haberler


Konutta Yeni Gözde İzmir Oldu!

Konutta Yeni Gözde İzmir Oldu!

Konut arzının son yıllarda çok büyük bir hızla artış göstermiş olduğu İstanbul ve Ankara üzerinde olan konut satışları, 2015 yılına göre gerileme gösterirken, İzmir'de artış görüldü. İzmir konut satışları toplam olarak 81.316'ya çıkış gösterdi.. Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!

Kadıköy'ün Gözde Rezidans Projesi The Mandarins Acıbadem

Kadıköy'ün Gözde Rezidans Projesi The Mandarins Acıbadem

Mandarins Gayrimenkul aracılığıyla yapılmakta olan 550.000.000 TL yatırım bedeli olan The Mandarins Acıbadem projesinin 1.etabında toplam olarak 493 konut yer alıyor. Ayrıca 32 adet ticari birimin yer alacağı The Mandarins Acıbadem, 23 katlı 2 blok halinde yükselirken daire fiyatları 570.000 TL'den başlıyor.

Yazlık Konutlarda Gözde Şehirler İzmir, Antalya ve Didim Olarak Ön Plana Çıkıyor!

Yazlık Konutlarda Gözde Şehirler İzmir, Antalya ve Didim Olarak Ön Plana Çıkıyor!

Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!. Yaz mevsiminin geç gelmesine rağmen yazlık bölgelerde hareketliliğin birden bire hızlandığını ifade eden ERA Gayrimenkul Değerleme Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, 2017 yılında en fazla talep gören yazlık bölgeler arasında Antalya, Didim ve İzmir'in bulunduğunu ifade etti.

Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!

Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!

Ünlü alışveriş caddelerinde mağazalar yine teker teker kepenkleri indirmeye başladı. Bağdat Caddesi üzerinde geçen yıldan bu yana boşalan mağaza sayısı 77'ye ulaştı. Dolu mağaza sayısında ise İstiklal'de 29, Nişantaşı'nda 21 dükkan azalma yaşandı.. Gözde Caddelerde Boş Mağaza Sayısında Artış Var!