Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm İçin Çalışmalar Tamamlandı!

truck

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin Bağlarbaşı 1.etapta yapacak olduğu kentsel dönüşüm projesinin temel töreni öncesinde bölge üzerinde son yıkımlar yapılarak çalışmalar tamamlandı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin Bağlarbaşı 1.etapta yapacak olduğu kentsel dönüşüm projesinin temel töreni öncesinde bölge üzerinde son yıkımlar yapılarak çalışmalar tamamlandı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin daha yenilikçi, modern, lüks, dayanıklı ve konforlu bir Gaziosmanpaşa oluşturmak adına yapmış olduğu kentsel dönüşüm projesi çalışmaları hızını kesmeden devam etmekte. Bağlarbaşı 1.Etap'ta yapılacak olan kentsel dönüşüm temel atma töreni öncesinde bölge üzerinde son yıkımlar yapılarak çalışmalar tamama erecek. 

Direkt olarak Başkan Usta'nın takip etmiş olduğu yıkım çalışmalarıyla bölge, kentsel dönüşüm için yapılacak olan inşalar ve çalışmalar için uygun bir hale getirildi. Kentsel dönüşüm projesinin ilçe genelinde bütün hızıyla sürdürmüş olduğuna dikkat çekmekte olan Başkan Usta, 2017 yılı içerisinde 4 bölge üstünde kentsel dönüşüm temel atma töreni yapılacağını iletti. Projelerin, Bağlarbaşı 1.Etap, Mevlana Mahallesi, Karayolları Mahallesi Avrupa Konutları Önü, Sarıgöl Mahallesi kentsel dönüşüm projeleri olduğu bilgisi verildi.

5.050 Konut İlçeye Kazandırılacak!

Gaziosmanpaşada olan kentsel dönüşüm projesi kapsamı içerisinde İslambey Kentsel Dönüşüm Alanı'nda 950 konutluk projenin temeli atılmış durumda. Karayolları Mevlana ve Sarıgöl mahalleriyle birlikte toplam olarak 5.050 adet konut yapılacak.

Kentsel dönüşüm projesiyle yenilenme çerçevesi içerisinde olan konutlar, LEED - ND, LEED GOLD tarzında uluslarası yeşil mahalle standartlarına uygun olarak inşa edilecek. Modern altyapısıyla gözleri üzerine çevirecek olan projede toplam olarak, 2500 kişi alan bir ibadet alanı, 65 sınıfı bulunan okul, 200 öğrenci kapasiteli yurt, 24.500 metrekare yeşil alan ve park, çift şeritli prestij bulvar bulunmakta.

100.000.000 $ yatırım değeri bulunan projenin 2019 yılına kadar tamamen bitmesi hedefler dahilinde.

"Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm İçin Çalışmalar Tamamlandı!" Yorumlar

2 YORUM
  1. yüksel alp 14 Kasım 2017 14:35

    inşaat ruhsatı imzadan çıktı resmen başlamış oldu noter sözleşmesinde otuz ay süresi var

  2. Esra Demir 9 Eylül 2017 17:12

    1.etap ne zaman başlayacak merak içersindeyim 3 senedir kiradayız ve hâlâ bekliyoruz yapımıda bir 4 sene sürer böyle giderse

"Gaziosmanpaşa Kentsel Dönüşüm İçin Çalışmalar Tamamlandı!" Benzer Haberler