Gaziantep Kuzey Şehir Projesi Başvuru Tarihleri Açıklandı!

truck

Bir süre önce yapımına başlanacağı yönünde haberler yayınlanan Gaziantep Kuzey Şehir Projesi ile ilgili yeni gelişmelerin haberi gelmeye başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının ortak olarak yürüttüğü Kuzey Şehir Projesinin detayları haberimizde…

Pek çok kişinin yakından merak ettiği bir proje olan Kuzey Şehir Projesi ile ilgili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin en büyük konut projesi olarak görülen Şehitkâmil İlçesi içerisinde tam olarak 8,5 milyon metrekarelik dev bir inşaat alanına sahip olan Kuzey Şehir Projesi kapsamında 2. Etap projesi için 749 adet konut için talep toplama dönemi başlatılacaktır.

Başvurular Başlıyor

Şehitkâmil ilçesi sınırları içerisinde inşa edilmekte olan Kuzey Şehir Projesi kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişiler 299 adet 2 + 1, 176 adet 3 + 1 ve 274 adet 4 + 1 şeklinde tasarlanan konut için 14 Mayıs ile 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerekli başvuru işlemini gerçekleştirebilecektir.

Kuzey Şehir Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gaziantep Şehitkâmil ilçesi sınırlarına hayata geçirilen Kuzey Şehir Projesi kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişiler Halk Bankası’nın herhangi bir şubesi aracılığı ile 2 bin TL başvuru bedeli ödemeleri gerekmektedir. Bu kapsamda ev sahibi olmak isteyen kişiler uygun koşullarda kendi evlerinin sahibi olabilecektir.

Başvuru döneminin başlayacağı Kuzey Şehir Projesi kapsamında yer alan 2 + 1 konutlar için 120 ay ile 180 ay vade ile 109 bin TL – 141 bin TL arasında fiyatlandırma seçeneği bulunurken 3 + 1 daireler için 139 bin TL ile 220 bin TL arası fiyatlandırmalar ile 108 ay – 144 ay arası vadelendirme imkanı sağlanacaktır. Son olarak ise 222 bin TL ile 294 bin TL arası fiyatlandırmalara sahip olan 4 + 1 daireler için de 108 ay ila 144 ay arası vadelendirme imkanı sunulacaktır.

Kuzey Şehir Projesi kapsamında ev almak isteyen kişiler ilgili konut satış bedelinin yaklaşık yüzde 10 ila yüzde 15’lik kısmında peşinat olarak Halk Bankasına ödemek zorundadır. Diğer yandan ise satışa sunulan konut sayısından fazla bir talep ile karşılaşılır ise 4 Haziran 2018 tarihi içerisinde noter eşliğinde Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası yöntemi ile alıcılar belirlenecektir.

Gerçekleşecek kura işleminin ardından belirlenecek alıcılar ile de 11 Haziran 2018 tarihi ile 06 Temmuz 2018 tarihleri arasında sözleşmeler imzalanacaktır. Diğer yandan ise şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri kategorisinde olan kişiler için kuraya girme gibi bir kural koyulmadan konut alma hakkı tanınacaktır.

Bu kategorinin yanı sıra en az yüzde 40 oranında engel sahibi olan kimseler ile emekli vatandaşlara da belirli kontenjan sınırlaması dahilinde kura uygulaması olmaksızın konut alma hakkı tanınacaktır. Kura işleminin ardından belirlenen alıcılar ile imzalanan sözleşmelerin ardından ilgili konutların hak sahiplerine teslim süresi, hak sahipleri ile düzenlenen sözleşmenin ardından 36 ay içerisinde gerçekleşecektir. Bu kapsamda ilk taksit ödemeleri konut teslim tarihinin ardından gelen ilk ay içerisinde başlayacaktır.

"Gaziantep Kuzey Şehir Projesi Başvuru Tarihleri Açıklandı!" Yorumlar

"Gaziantep Kuzey Şehir Projesi Başvuru Tarihleri Açıklandı!" Benzer Haberler


Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehir çevresinde çarpık kentleşme sorununa çözüm bulmak adına ve ayrıca sağlıklı bir hayat kaynağı geliştirmek için kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdi.. Gaziantep Kuzey Şehir Projesi Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Gaziantep Kentsel Dönüşüm Projesi İçin TOKİ ile Anlaşma Yapıldı!

Gaziantep Kentsel Dönüşüm Projesi İçin TOKİ ile Anlaşma Yapıldı!

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi İpekyolu üzerinde yapılacak olan kentsel dönüşümle yenileme çalışmaları adına TOKİ ile anlaşmaya varıldı. Belediye adına geçmekte olan tapuların devir işlemleri TOKİ'ye yapılacak.

Büyükada Gaziantep Projesinde Satışlar Bugün Başladı!

Büyükada Gaziantep Projesinde Satışlar Bugün Başladı!

Gaziantep Kuzey Şehir Projesi Başvuru Tarihleri Açıklandı!. Konfor ve rahatlığın önemli yapılarından olması için çalışmalarına başlanan Büyükada projesi,Gaziantep İbrahimli’ye ilkleri de sunmaya hazırlanıyor. 20 dönümlük bir arazi üzerinde çalışmalarına başlanılan projenin peyzaj çalışmalarının yanı sıra biyolojik göledi ve kumsalı ile konut projesi olgusuna yeni bir soluk getireceğe benziyor. Mimarisi gibi özellikleriyle de dikkatleri çekecek projenin diğer detayları...

Gaziantep Arena Hizmete Giriyor

Gaziantep Arena Hizmete Giriyor

Konut üretimi konusunda geçmişten günümüze kadar olan süreç boyunca üstün başarılara imza atan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, sadece konut üretimi ile sınırlı kalmayıp yapı sektörünün farklı alanlarında da çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalardan biri olan Gaziantep Arena stadyumunun inşa çalışmaları sona erdi. Ayrıntılar haberimizde…. Gaziantep Kuzey Şehir Projesi Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Gaziantep'in Geleceği Antepia Projesi!

Gaziantep'in Geleceği Antepia Projesi!

Gaziantep'in geleceği Antepia projesinin Peyzajı 4 mevsimide doyasıya yaşamanız için özenle tasarlanmış durumda. Özel tasarımlarla gözleri üzerine çekmekte olan meydanlar, tüm mevsimlerin eşi benzeri olamayan renkleriyle çevrilmiş durumda.

Gaziantep Arena Stadı Tamamlandı!

Gaziantep Arena Stadı Tamamlandı!

Gaziantepspor Pazarlama ve Sponsorluklar Sorumlusu Hikmet Akay, "Antalyaspor maçını pazar günü Gaziantep Arena’da oynayacağız” dedi. Yapımına 3 yıl önce başlanın stadyum 2017 yılında tamamlandı.. Gaziantep Kuzey Şehir Projesi Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Gaziantep Bozoklar'da Kentsel Dönüşüm Şart!

Gaziantep Bozoklar'da Kentsel Dönüşüm Şart!

Bozoklor Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Yapıcı, Gaziantep genelinde yapılmakta olan kentsel dönüşüm çalışmalarının eski yerleşim alanları için bir fırsat olduğunu dile getirdi. Gaziantep kapsamında toplam olarak 32 mahalle Afet Bölgesi ilan edildi.

TOKİ Gaziantep Şehit ve Gazi Konutlarında Sona Gelindi

TOKİ Gaziantep Şehit ve Gazi Konutlarında Sona Gelindi

Uzunca bir süreden beri inşa etmekte olduğu konut projeleri ile on binlerce dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi uzunca bir süreden beri merakla beklenen şehit ve gazi yakınlarına yönelik olan konut projesinde inşaat çalışmalarında sona gelindi. Ayrıntılar haberimizde…