Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!

Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!
Editör: Hasan Aker Gündem 10 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Ödenmesi gereken fakat belirli sebeplerle gecikme yaşayan, gecikmeden sonra da kesinlikle ödenmeyen borçlardan dolayı alacaklılar yasal yollarda parasını arıyor. Bankaların dışında çok sayıda kamu kurumu, firmalar da alacaklı durumda yer alıyor. İcra Daireleri aracılığıyla konut, gayrimenkul ve arsaya getirilen haciz işlemlerinin tamamında düzenleme söz konusu oluyor.

Haciz sebebiyle bireyin bankada yer alan parasına el konuluyor. Kişinin parası ve malvarlığı yoksa evine haciz işlemi uygulanıyor. Bundan sonra haciz işlemi yapılmadan önce eve tebligat iletilecek. Tebligat geldikten hemen sonra itiraz edilmez ya da borç ödenmezse haciz işlemi ancak öyle başlayacak. Borcun miktarı kaç olursa olsun haciz işlemi sınırlanacak. Borçlunun evinde yer alan bütün eşyalara el konulamayacak.

Tüm eşyaların alınmasıyla, çok zor durumda kalan ve gerçekten psikolojik problemler yaşayan vatandaşlara kolaylık sağlanmakta. Borçlunun evi, ancak evin değer seviyesi çok yüksek yeni bir ev miktar alabilecek kadar borçluya para bırakılmak üzere haczedilerek satılabilecek.

Tebligat gönderildikten hemen sonra start alan hacze ya da hacizle ilgili tutara, her türlü itiraz yapabilirsiniz. Avukat Hakan Tokbaş, icra ilgili tüm tebligatların adreslere iletildiğini belirterek, İcra Takininin Mernis Adresine geleceği yönünde açıklama yaptı. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com