Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!

truck

Zamanında ödemesi yapılmayan borçlar sebebiyle alacaklıların yasal yollara başvuruda bulunup haciz işlemi başlatmasına sınır getiriliyor. Borçlu bireyin konutu, ancak evin değeri çok fazlaysa, yeni bir ev alabilecek kadar borçluya bırakılarak haciz edilecek.

Ödenmesi gereken fakat belirli sebeplerle gecikme yaşayan, gecikmeden sonra da kesinlikle ödenmeyen borçlardan dolayı alacaklılar yasal yollarda parasını arıyor. Bankaların dışında çok sayıda kamu kurumu, firmalar da alacaklı durumda yer alıyor. İcra Daireleri aracılığıyla konut, gayrimenkul ve arsaya getirilen haciz işlemlerinin tamamında düzenleme söz konusu oluyor.

Haciz sebebiyle bireyin bankada yer alan parasına el konuluyor. Kişinin parası ve malvarlığı yoksa evine haciz işlemi uygulanıyor. Bundan sonra haciz işlemi yapılmadan önce eve tebligat iletilecek. Tebligat geldikten hemen sonra itiraz edilmez ya da borç ödenmezse haciz işlemi ancak öyle başlayacak. Borcun miktarı kaç olursa olsun haciz işlemi sınırlanacak. Borçlunun evinde yer alan bütün eşyalara el konulamayacak.

Tüm eşyaların alınmasıyla, çok zor durumda kalan ve gerçekten psikolojik problemler yaşayan vatandaşlara kolaylık sağlanmakta. Borçlunun evi, ancak evin değer seviyesi çok yüksek yeni bir ev miktar alabilecek kadar borçluya para bırakılmak üzere haczedilerek satılabilecek.

Tebligat gönderildikten hemen sonra start alan hacze ya da hacizle ilgili tutara, her türlü itiraz yapabilirsiniz. Avukat Hakan Tokbaş, icra ilgili tüm tebligatların adreslere iletildiğini belirterek, İcra Takininin Mernis Adresine geleceği yönünde açıklama yaptı. 

"Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!" Yorumlar

"Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!" Benzer Haberler


Dövizini Bozduranlar Gayrimenkule Doğru Yöneliyor!

Dövizini Bozduranlar Gayrimenkule Doğru Yöneliyor!

Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanlığını yapan Adnan Saraç, son zamanlarda yaşanan TL'ye dönme olaylarının, gayrimenkul sektöründe de hakim olduğunu hatta en çok gayrimenkul sektörüne yöneldiğini belirtti. Ev almak için son derece uygun bir zamandayız diye ekledi.. Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!

Gayrimenkule yatırım yapacaklar bu habere dikkat!

Gayrimenkule yatırım yapacaklar bu habere dikkat!

Yatırım için gayrimenkulu tercih eden fakat hangi açıdan yatırım yapacağını kestiremeyenler için yeni öneriler önem kazanıyor. Gayrimenkulde tam olarak doğru yatırımı yapmak sanıldığından çok daha güzel getiriler sağlayabiliyor.

Dolarını Bozduranlar Gayrimenkule Yatırım Yapıyor

Dolarını Bozduranlar Gayrimenkule Yatırım Yapıyor

Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!. Dövizini bozduran vatandaşların paralarını değerlendirmek için yeni yatırım türlerine yönelmeleri, başta gayrimenkul ve otomotiv sektörlerinin canlanmasına katkı sağladı. Dolarlarını bozduran vatandaşların önemli bir kısmı yatırım amaçlı olarak parasını gayrimenkulde değerlendirmeye yöneliyor.

2018 Yılında Gayrimenkule Gelen Vergi İndirimleri!

2018 Yılında Gayrimenkule Gelen Vergi İndirimleri!

2016 yılı içerisinde başlatılmış olan Yatırım Ortamının İyileştirilmesi projesi 2017 yılında hala devam ediyor. Yeni yapılan düzenlemeler, gayrimenkul sektörüne yüksek hareket kazandırmış durumda. 2017 yılında sektör üzerine getirilmiş olan indirimleri derledik ve sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2017 yılında sektöre gelen indirimler.... Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!

Körfez Sermayesi, Türkiye Üzerinde Gayrimenkule Yatırım Yapıyor!

Körfez Sermayesi, Türkiye Üzerinde Gayrimenkule Yatırım Yapıyor!

Kırkıncıoğlu Grup CEO'su Abdullah Kırkıncıoğlu, Körfez sermayesinin Türkiye üzerinde gayrimenkul yatırımına ilgisinin artış gösterdiğinin altını çizdi. Kırkıncıoğlu, Suudlar ile Çanakkale'de arazi yatırımı yapacak olduklarının altını çizdi.

Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!

Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!

Zamanında ödemesi yapılmayan borçlar sebebiyle alacaklıların yasal yollara başvuruda bulunup haciz işlemi başlatmasına sınır getiriliyor. Borçlu bireyin konutu, ancak evin değeri çok fazlaysa, yeni bir ev alabilecek kadar borçluya bırakılarak haciz edilecek.. Gayrimenkule Yapılan Haciz İşlemlerine Sınırlandırma Getiriliyor!