Gayrimenkul Sektörü Yeni Yatırımlar İçin Kollarını Sıvadı!

truck

Ekonomiye harç aracılığıyla katkıda bulunan müteahhitler, yatırımlarını ön plana aldı. Art arda gerçekleştirilen kampanyalar ve dev indirimlerle birlikte konut alımlarını çok kolay bir hale getirdi. 2017 yılının Ocak - Mayıs döneminde konut satışlarında artış söz konusu oldu. Sektör temsilcileri yeni rekorlar kırmak için de kollarını sıvadı.

Ekonominin lokomotifi inşaat sektörü, hain darbenin ortalarını tamamıyla yok etmek ve atağa geçmek adına çok sayıda kampanya gerçekleştirdi. Emlak Konut GYO, darbe girişiminin yapılmasının hemen ardından ilk kampanyada kendini gösterdi ve kampanya yıl sonuna kadar uzatıldı.

Hemen sonrasında ise 2017 yılının Şubat ve Mart dönemine yine Emlak Konut GYO tarafından başlatılan ve çok sayıda inşaat firmasının da destek verdiği 240 ay vadeli ve düşük faizli konut kredili satışların meydana gelmesiyle birlikte satışlarda büyük bir artış söz konusu oldu.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 15 Temmuz'un ertesi günü bütün yklenici firmaları toplantı için çağırdıklarını ve işlerini durdurmadan kollarını sıvadıklarını belirtti. 

Kurum, 2017 yılının ilk 6 aylık döneminde 3.800.000.000 TL'lik rekor satış altına imza attı. 2017 yılının sonu itibarıyla projelerin toplam hasılatının 15.000.000 TL'ye ulaşım göstermesini beklediklerini sözlerine ekledi. 2023 yılına yönelik hedefin ise 250.000 bağımsız bölüm olduğunu dile getirdi. Konut hedefleri doğrultusunda sektörün büyüme yolunda emin adımlarla hızla gelişim göstereceğini de sözlerine ekledi. 

Türkiye genelinde Ocak - Mayıs ayı içerisinde satışı yapılan konut 556.784 olarak belirlendi. Bu şekilde 2016 yılının aynı dönemine kıyaslandığında satışlarda tam %6,13'lük bir artış söz konusu oldu. 

"Gayrimenkul Sektörü Yeni Yatırımlar İçin Kollarını Sıvadı!" Yorumlar

"Gayrimenkul Sektörü Yeni Yatırımlar İçin Kollarını Sıvadı!" Benzer Haberler


Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis Üyesi Deniz Karataş, Emlak Konut GYO ve GYODER liderliğinde gündeme taşınmış olan 240 ay %0.79 vade oranlı kampanyayı anlattı. Emlak Konut'un kampanyalarının sektörü ayakta tutacağını belirtti.. Gayrimenkul Sektörü Yeni Yatırımlar İçin Kollarını Sıvadı!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

OHAL çerçevesinde yayımlanmış olan Kanun Hükmünde Kararnameyle birlikte Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağlamak adına eşe dosta yapılmış taşınmaz ve hisse devirlerinin tümünde iptal işlemi uygulanacak.

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Gayrimenkul Sektörü Yeni Yatırımlar İçin Kollarını Sıvadı!. Üsküdar sahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmış olan "dolgu" kararının sonrasında başka bir "dolgu" projesi de Beykoz'da ortaya çıkmış durumda. Torunlar Gayrimenkul'ün 49 yıllığına kiraladığı Beykoz Paşabahçe'deki Tekel Fabrikası'nın arazisine kazı, dolgu düzenlemesi yapacak.

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü olan Murat Kurum, son zamanlarda oluşan "Gayrimenkul sektöründe balon oluştu. Konut fiyatları düşüşe geçti" tartışmalarına son noktayı koydu. Son 1 ayda Türkiye'ye 4200 konut yaptık . Hiçbir şekilde ne krizimiz var ne balonumuz... 1 ay içerisinde toplamda 2000 konutun satışını tamamladık.. Gayrimenkul Sektörü Yeni Yatırımlar İçin Kollarını Sıvadı!

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilmeye devam eden Maltepe Rönenans Hayat, en güzel fiyatları ile dikkatleri çekiyor.

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

CLK Boğaziçi Elektrik, Gayrimenkul Enerjisi Raporu sonuçlarını açıkladı. Rapor neticesinde geçen yıl toplam olarak 478.466 taşınma işlemi gerçekleşti.. Gayrimenkul Sektörü Yeni Yatırımlar İçin Kollarını Sıvadı!

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Ev ya da işleri almak isteyenler, ödeyecekleri fiyatın mülkün gerçek değeri olup olmadığını bilmek istemektedir. Peki, gayrimenkul değeri nasıl belirlenir? Gayrimenkul değerinin belirlenmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Fikirtepe'nin en güzel bölgesinde inşasına devam edilen Mina Towers yatırımcılar için yeni açıklamalar da yapmaya devam ediyor.