Gayrimenkul Sektörü Rekora Doğru İlerliyor!

truck

Türkiye'nin ekonomisi üzerinde en çok etkisi bulunan sektörleri arasında yer alan inşaat sektörü, hız kesmeden büyük bir hızla devamlılığını sürdürüyor. Gayrimenkul sektörü 2017 yılında rekora doğru koşuyor.

Türkiye'nin parlayan yıldızının inşaat sektörü olarak ön plana çıktığını ifade eden Realty World Elfi Gayrimenkul brokerı Özkan Aydemir, 2017 yılının konut satışlarında 1.400.000 oranında satışla yeni bir rekorla kapanacak olduğuna yönelik öngörüsünü paylaştı.

Ekonomi üzerinde bakıldığında her geçen gün gücüne güç katan Türkiye'nin gayrimenkul sektörü üzerinde de yıldızının parladığını ifade eden Özkan Aydemir, inşaat malzemeleri ve konutlardaki KDV oranının düşürülmesinin Türkiye ekonomisinin üzerinde artı değer olarak yansımalarının bulunduğunu ifade etti. 2017 yılına yönelik alınan bazı kararların ve yürürlüklerin GYODER ile Emlak Konut tarafından yapılan kampanyaların, satışlara sağladığı etkinin çok büyük oranda olduğunu sözlerine ekleyen Aydemir, Türkiye'nin en önemli sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün önündeki tüm engelleri kaldırarak yoluna devam ettiğini iletti.

Aydemir, Mayıs ayı boyunca 2017 yılı içerisinde ülkemizde 116.558, Bursa'da 4.911, Balıkesir'de 2.417 konut satışı altına imza atıldığını ifade ederken, 2016 yılı Mayıs ayında Türkiye'de satışı yapılan konutun 114.800 olduğunu vurguladı. Bursa'da 4.318, Balıkesir'de ise 2016 yılı Mayıs ayında satışlar sırasıyla 4.318 ve 2.393 olarak ön plana çıkıyor.

Bursa'nın tarihi zenginliğiyle İstanbul'a olan yakın konumunun yerli yatırımcıların ilgisi dahilinde olduğunu ileten Aydemir, aynı ilginin yabancı yatırımcılar tarafından da geldiğini aktardı. 

"Gayrimenkul Sektörü Rekora Doğru İlerliyor!" Yorumlar

"Gayrimenkul Sektörü Rekora Doğru İlerliyor!" Benzer Haberler


Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis Üyesi Deniz Karataş, Emlak Konut GYO ve GYODER liderliğinde gündeme taşınmış olan 240 ay %0.79 vade oranlı kampanyayı anlattı. Emlak Konut'un kampanyalarının sektörü ayakta tutacağını belirtti.. Gayrimenkul Sektörü Rekora Doğru İlerliyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

OHAL çerçevesinde yayımlanmış olan Kanun Hükmünde Kararnameyle birlikte Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağlamak adına eşe dosta yapılmış taşınmaz ve hisse devirlerinin tümünde iptal işlemi uygulanacak.

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Gayrimenkul Sektörü Rekora Doğru İlerliyor!. Üsküdar sahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmış olan "dolgu" kararının sonrasında başka bir "dolgu" projesi de Beykoz'da ortaya çıkmış durumda. Torunlar Gayrimenkul'ün 49 yıllığına kiraladığı Beykoz Paşabahçe'deki Tekel Fabrikası'nın arazisine kazı, dolgu düzenlemesi yapacak.

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü olan Murat Kurum, son zamanlarda oluşan "Gayrimenkul sektöründe balon oluştu. Konut fiyatları düşüşe geçti" tartışmalarına son noktayı koydu. Son 1 ayda Türkiye'ye 4200 konut yaptık . Hiçbir şekilde ne krizimiz var ne balonumuz... 1 ay içerisinde toplamda 2000 konutun satışını tamamladık.. Gayrimenkul Sektörü Rekora Doğru İlerliyor!

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilmeye devam eden Maltepe Rönenans Hayat, en güzel fiyatları ile dikkatleri çekiyor.

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

CLK Boğaziçi Elektrik, Gayrimenkul Enerjisi Raporu sonuçlarını açıkladı. Rapor neticesinde geçen yıl toplam olarak 478.466 taşınma işlemi gerçekleşti.. Gayrimenkul Sektörü Rekora Doğru İlerliyor!

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Ev ya da işleri almak isteyenler, ödeyecekleri fiyatın mülkün gerçek değeri olup olmadığını bilmek istemektedir. Peki, gayrimenkul değeri nasıl belirlenir? Gayrimenkul değerinin belirlenmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Fikirtepe'nin en güzel bölgesinde inşasına devam edilen Mina Towers yatırımcılar için yeni açıklamalar da yapmaya devam ediyor.