Gayrimenkul Sektörü Emlak Konut'un Arsaları Sayesinde Refaha Ulaşıyor!

Gayrimenkul Sektörü Emlak Konut'un Arsaları Sayesinde Refaha Ulaşıyor!

Türkiye üzerinde yer alan en büyük gayrimenkul yatırım şirketli olarak ön plana çıkan Emlak Konut GYO arsaları ve kampanyalarıyla sektöre derin bir refahlık katarken, ilerlemede de büyük katkı sunuyor.

Sektördeki en büyük GYO firması olarak ön plana çıkan Emlak Konut GYO, sektöre getirmiş olduğu hasılat paylaşımı tarzı %100 özgün modellerle birlikte sektörde hem finansal açılımı meydana getirirken hem de nitelikli ve fonksiyonlu arsa kazandırarak gelişime davetiye çıkarıyor.

Bu vasıflarıyla Türkiye üzerinde gayrimenkul sektöründe ilk sırada yer alan firma, 2016 yılı Aralık ayından itibaren bu lokomotif özelliğini perçinleyerek iki ulusal düzeyde satış kampanyası altına imzasını attı. Bu söz konusu kampanyalara yüzlerce sektör firması desteklerini iletti. Dış etmenlerle frenleme yapmaya hazırlanan gayrimenkul sektörüne bu durum hem nefes hem de moral oldu.

Yaz mevsimi ve Ramazan ayının girmesiyle beraber sektörün heyecanı tekrardan aşağı doğru düşüş yaşamak üzereyken Emlak Konut GYO, her zaman olduğu gibi bu seferde piyasada hareketlilik yaşatarak bir heyecan oluşturdu. Büyük ve önemli arsaların satışını gerçekleştiren Emlak Konut, sektörde hiçbir alanda gerileme ve boşluk olmaması için her türlü çaba ve gayretlerini sonuna kadar vereceklerini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Emlak Konut GYO liderliğinde gerçekleştirilen Galatasaray'a ait olan İstanbul Riva Arazisi İhalesi yapıldı. Söz konusu arazinin ihalesini kazanan fise Fema İnşaat ve KLV İnşaat iş ortaklığı oldu. 3.100.000.000 TL satış değeri ve 1.178.000.000 TL şirket payı taahhütü ekleyerek ihaleyi kazanan oldu.

Milyarların havada uçuştuğu ve rekabet ortamının çok kızıştığı bu ihale aracılığıyla  Galatasaray'ın kasasına tam 942.400.000 TL eklenecek. RİVA Projesinin Emlak Konut GYO'nun vizyonu çerçevesinde bir ekolojik köy şeklinde hayat bulması öngörülüyor. Toplam olarak 869.522 metrekare alana sahip olan bu arazide, aynı zamanda 206.497 metrekarelik alana yayılan özel bir orman alanı da kendini gösteriyor.

Emlak Konut Riva Arazisi Dışında, İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz arazisinin satışını yaptı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)  ile arsa satışı adına protokol imzalandı. Aynı zamanda Emlak Konut GYO 20 Haziran 2017 tarihinde tam 10 adet arsayı satışa çıkardı.

Arsalar Şu Şekilde;

  1. İstanbul Başakşehir Hoşdere 644 ada 1 parsel
  2. İstanbul Başakşehir Hoşdere 644 ada 3 parsel 
  3. İstanbul Tuzla Aydınlı 103 ada 2 parsel 
  4. İstanbul Maltepe Küçükyalı 16773 ada 4 parsel 
  5. Ankara  Çankaya Öncebeci 2941 ada 6 parsel 
  6. Ankara Çankaya Öncebeci 2941 adar 11 parsel 
  7. Kastamonu Cide Doğankaya 118 ada 8 parsel 
Etiketler : Emlak Konut