Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı? | Emlakta Haber

Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı?

truck

Döviz fiyatlarındaki artış inşaat sektörünü de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Maliyetlerin artmasıyla sektörün durağanlaşması, piyasanın yeniden canlanması için ucuzlama olacak mı sorularını da beraberinde getirdi. Peki, hareket alanı daraldığı söylenen gayrimenkul sektörünü 2018 yılında neler bekliyor? İşte gelişmelerin detayları...

Dolar ve malzeme fiyatlarındaki artışa rağmen konut fiyatlarında artış yapılamıyor. Maliyet artışları enflasyon değerinin altında kalan gayrimenkul sektörü nereye gidiyor? Peki, bu gidişata göre gayrimenkul fiyatlarında bir düşüş olacak mı? Konut fiyatları ve gayrimenkul sektörünün durumu hakkında merak edilen gelişmeler…

Gayrimenkulcüler dolar ve malzeme fiyatlarındaki artışla mücadele etmeye çalışırken, “evler ucuzlayacak” söylentileri de ev sahibi olmak isteyenlerin taleplerini potansiyelin altında bıraktı. Öte yandan gelen zamların ardı arkasının kesilmemesi de fiyatlara indirim olarak yansıtılamadı. Sektörü zorlayan bir diğer faktör ise konut kredi faizlerindeki artışın yüzde 1’in üzerinde olmasının yanı sıra dövizdeki dalgalanmasının işçilik ve malzeme fiyatlarına da yansıması oldu
 
Geride bıraktığımız temmuz, ağustos ve eylül aylarında inşaat maliyetleri bir önceki aya göre yüzde 22.1 oranında artarken, işçilik ücretleri de yüzde 11.9 oranında artış gösterdi. Zor dönemler geçiren gayrimenkul sektörü, bu yılki maliyet artışını fiyatlarına yansımadığı için enflasyonun altında kalmış oldu. Umutlar yeni yıldan itibaren maliyet kaynaklı fiyat artışına geçilmesi yönünde. Ancak beklentiler yine ertelenecek gibi görünüyor. Eğer fiyat artışları yeni yılda gerçekleşemezse, inşaat firmaları yeni projeleri için ya ruhsat alamayacak ya da ruhsatlarını alıp bekleme modunda kalacaklar. Sektörün temsilcilerinin yorumlarına göre de maliyetler artmaya devam ederken ucuzlamanın mümkün olmayacağı yönünde.

"Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı?" Yorumlar

"Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı?" Benzer Haberler


Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Gayrimenkul Sektörü Her Zaman Kazançlı!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis Üyesi Deniz Karataş, Emlak Konut GYO ve GYODER liderliğinde gündeme taşınmış olan 240 ay %0.79 vade oranlı kampanyayı anlattı. Emlak Konut'un kampanyalarının sektörü ayakta tutacağını belirtti.. Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı?

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

OHAL çerçevesinde yayımlanmış olan Kanun Hükmünde Kararnameyle birlikte Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağlamak adına eşe dosta yapılmış taşınmaz ve hisse devirlerinin tümünde iptal işlemi uygulanacak.

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Torunlar Gayrimenkul, Paşabahçe'de Otel İnşa Ediyor!

Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı?. Üsküdar sahilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmış olan "dolgu" kararının sonrasında başka bir "dolgu" projesi de Beykoz'da ortaya çıkmış durumda. Torunlar Gayrimenkul'ün 49 yıllığına kiraladığı Beykoz Paşabahçe'deki Tekel Fabrikası'nın arazisine kazı, dolgu düzenlemesi yapacak.

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Gayrimenkul Sektöründe Balon Tartışmalarına Son Nokta Koyuldu!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü olan Murat Kurum, son zamanlarda oluşan "Gayrimenkul sektöründe balon oluştu. Konut fiyatları düşüşe geçti" tartışmalarına son noktayı koydu. Son 1 ayda Türkiye'ye 4200 konut yaptık . Hiçbir şekilde ne krizimiz var ne balonumuz... 1 ay içerisinde toplamda 2000 konutun satışını tamamladık.. Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilmeye devam eden Maltepe Rönenans Hayat, en güzel fiyatları ile dikkatleri çekiyor.

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

Gayrimenkul Enerjisi Raporu Sonuçları Açıklandı!

CLK Boğaziçi Elektrik, Gayrimenkul Enerjisi Raporu sonuçlarını açıkladı. Rapor neticesinde geçen yıl toplam olarak 478.466 taşınma işlemi gerçekleşti.. Gayrimenkul Fiyatlarında Ucuzlama Olacak mı?

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Gayrimenkul Değeri Nasıl Belirlenir?

Ev ya da işleri almak isteyenler, ödeyecekleri fiyatın mülkün gerçek değeri olup olmadığını bilmek istemektedir. Peki, gayrimenkul değeri nasıl belirlenir? Gayrimenkul değerinin belirlenmesi için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Başaran Gayrimenkul Yatırım Mina Towers

Fikirtepe'nin en güzel bölgesinde inşasına devam edilen Mina Towers yatırımcılar için yeni açıklamalar da yapmaya devam ediyor.