Firar Etti Kendini Ölü Gösterdi, Babası Ele Verdi!

Firar Etti Kendini Ölü Gösterdi, Babası Ele Verdi!
Editör: Hasan Aker Kategorisiz 16 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Adana’da cezaevinden firar eden bir şahıs, polisler tarafından aranmamak için sosyal medya hesabından arkadaşlarına ölüm ilanını paylaştırdı. Şahsın arkadaşları sosyal medya hesabına “Allah rahmet eylesin”, “çok gençtin” tarzında “Herkese açık” gönderileri iletti. Ardından firar eden şahsın babası yaşananların yalan olduğunu öğrendi. Bunun üzerine direkt olarak polis ekiplerine bilgi verdi.

Babası Polise Haber Verdi!

Adana’da cezaevinden firar eden Ahmet Bedircan (23), polis ekipleri tarafından aranmaktan kurtulmak için sosyal medya hesabına birçok taziye gönderisi göndertti. Arkadaşları cenaze töreni düzenledi. Balıkesir’de yaşayan ve oğlunun ölüm haberiyle birlikte Adana’ya gelen baba Cesim Bedircan ise, yaşananların yalan olduğunu öğrenince polis ekiplerine bilgi vererek oğlunu tutuklattırdı.

Olay Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi’nde gelişti. Ahmet Bedircan; “kasten öldürme, hırsızlık ve uyuşturucu madde ticareti” hükümleriyle yer aldığı açık cezaevinden firar ederek kendisine ölüm töreni düzenletti. Tekrardan cezaevine girmek istemeyen Bedircan, kendince bir yöntem düşündü. Babası tarafından ele verildi.

Heryerini Sargıya Aldı Ölü Taklidi Yaptı

Bedircan, yakın arkadaşlarına sosyal medya sitesinden kafasının, kolunun ve göğsünün sarılı olduğu fotoğrafını paylaştırdı. Fotoğrafta ölüymüş gibi taklit yapan Bedircan’ın arkadaşları fotoğrafı paylaşarak açıklamasına ” Rabbim mekanını cennet etsin, Allah ailesine sabır versin, Ruhu şad olsun” tarzında yazılar yazdılar.

Fotoğrafın firari şahsın arkadaşları tarafından büyük bir hızla yayılması üzerine Balıkesir’de ikamet etmekte olan baba Cesim Bedircan, oğlunun gerçekten hayatını kaybettiğini düşündü. Adana’ya gelen baba cenazenin kaldırıldığı taziye evine gitti.

Babası Kayıp Sandı Başvuruda Bulundu

Ardından baba tüm yaşananların firar etmek için yalan yere yapıldığını öğrendi. Polis ekiplerine haber veren baba karakola gidip ifade de verdi. Oğlunun öldüğünü duyunca Adana’ya geldiğini anlatan baba, taziye adresine gittiğini fakat bu adreste hiç kimsenin olmadığını, oğlundan 6 gündür haber alamadığını iletti. Kayıp başvurusunda bulundu.

Sahte Kimlikle Yakalandı, Parmak İzi Ele Verdi

Bunun üzerine Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, yakalanmamak için kendini öldü gösteren Bedircan için harekete geçti. Bedircan’ın gidebileceği adresleri kontrol altına alan polis ekipleri Bedircan’ı sahte kimlikle yakaladılar.

Bedircan, kendisinin olmadığını söylese de parmak izi kanıtladı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Bedircan, tekrardan tutuklanarak cezaevine gönderildi.



Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com