Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

truck

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni dün öğlen saatlerine gerçekleştirildi. Törende konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin 4 köşesinden konut projelerini hayata geçirmeye başlamış olduklarını dile getirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, "Memlekette güzel bir iş, faydalı bir iş olsa CHP hemen hareket geçer. Hatırlayın başörtü yasağını kaldıracağımız zaman 'Bu bir rejim meselesidir' dediler. 'Başörtüsü bir rejim sorunudur' diyen CHP'den Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bu anayasa değişikliğine ne demesini beklersiniz? Ona da rejim sorunu dedi. Ey CHP, ey Kemal Bey uyan artık. Türkiye rejimini seçti." dedi.

Fikirtepe'nin 40 sene önceki halini aktaran Binali Yıldırım, Babasının Yumurtacı Abdibey mahallesi üzerinde bir arsa satın almış olduğunu belirtti. Fikirtepe'nin her yerini ismi gibi bildiğini söyleyen Yıldırım, Kentsel dönüşüm projesiyle Fikirtepe'de bulunan 13 adada da tamamen bir şehir inşası kurulacağını iletti.

Parklarla, yeşil alanlarla, toplu taşımayla, her yönden güzel çok temiz ve titiz yaşanılacak mekanlar yapılacak ve bu mekanlar Fikirtepe halkının hizmetine açılacak. Bunun yanında 2 adada da kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını iletti.

Kentsel Dönüşüm Projeleri, hükümetin en önemli icraatlerinin arasında yer almaktadır. 2002 yılında göreve geldiklerini belirten Yıldırım, o yıldan bu yana Türkiye'nin en büyük ihtiyacının konut olduğunu aktardı.

Çalışma başlatarak, çok büyük bir konut seferberliği adına yeşil ışık yaktıklarını belirten Yıldırım, çok kısa zaman içeriisnde yalnızca belli başlı şehirlerde değil Türkiye'nin 4 köşesinde konut projelerini hayata geçirmekte olduklarını iletti.

Kentsel dönüşümün en güzel örneklerinden birisi dün öğlen saatlerinde Fikirtepe'de yaşandı. Milletin yarasına merham olacağına inanıların bu projeler hayata geçerken Başbakan Binali Yıldırım çok büyük bir heyecan içerisine girdiğini anlattı. Temeli atılmış olan söz konusu kentsel dönüşüm projesi, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya yönelik yapılıyor.

Tören alanının birçok yerinde Türk bayrakları, Mustada Kemal Atatürk, Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım posteri bulunuyordu. Törene, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve  Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti genel başkan yardımcıları Hayati Yazıcı, Erol Kaya ve Vedat Demiröz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katılım gerçekleştirdi.

"Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!" Yorumlar

"Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!" Benzer Haberler


Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında Yapılan Yıkımlar Tedirgin Etti!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümüyle, konut yıkım ve konut yapımının 5 kata çıkacak olması halkı tedirgin etmekte. Mahalle sakinleri evlerini kaybetmekten korkmaktalar.. Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümü 3 Yılda Sona Erecek!

Fikirtepe Kentsel Dönüşümü 3 Yılda Sona Erecek!

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm süreci Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çözüm ortağı olmasıyla birlikte büyük bir hız kazanmış durumda.

Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni dün öğlen saatlerine gerçekleştirildi. Törende konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin 4 köşesinden konut projelerini hayata geçirmeye başlamış olduklarını dile getirdi.

Fikirtepe'de Ciddi Altyapı Sorunları Var!

Fikirtepe'de Ciddi Altyapı Sorunları Var!

Kentsel dönüşüm yılan hikayesine döndüğünü her seferinde belirtmiş olduğumuz Fikirtepe mahallesinde birkaç proje teslim aşamasına gelmiş durumda fakat İBB altyapı ve yolları tamamlamadığı için evini teslim alan ev sahiplerini çok zorlu bir zaman bekliyor gibi duruyor.. Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi'ne Hız Getiriliyor!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi'ne Hız Getiriliyor!

Kentsel dönüşüm yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında devletin yapmakta olduğu kira yardımları önceki yönetmelikte 18 aydı, şuanda bu rakam 36 aya çıkartıldı. Riskli binalarda kira yardımı 18 ay ile sınırlandırılmakta.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Sorunu Çözülüyor!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Sorunu Çözülüyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Fikirtepe üzerinde olan kentsel dönüşüm projesi çalışmaları çerçevesinde 5 Şubat 2017 tarihinde Pazar günü temel atma töreni yapacaklarını resmi olarak açıkladı. . Fikirtepe'de 13 Yapı Adasının Temelleri Atıldı!

Başarır İnşaat'tan Fikirtepe'de 850 Konutluk Dönüşüm Projesi

Başarır İnşaat'tan Fikirtepe'de 850 Konutluk Dönüşüm Projesi

Kentsel dönüşüm programı kapsamında 2017 yılında Fikirtepe’de yaklaşık 160 milyon TL’lik yatırım yapmaya hazırlanan firma, yer sahiplerinin yüzde 90’ı ile anlaşmaya varmış durumda. Proje kapsamında 15 bin metrekarelik alan üzerinde 850 adet konutun inşa edilmesi planlandı. Tahmini bitiş tarihi de 2018 olarak belirlendi.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Yıkım İşi Sona Erdi!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Yıkım İşi Sona Erdi!

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm başladı. 180 hak sahibinin bulunmuş olduğu 13.000 metrekare ada üzerinde yıkım işlemlerinde sona gelindi. 13.000 metrekare alan üzerinde bir tane ev hariç diğer tüm evler boşaltıldı ve yıkım işlemleri tamama erdi.