Fikirtepe Merdivenköy 6 Yıldır Dönüşüm Bekliyor

Fikirtepe Merdivenköy 6 Yıldır Dönüşüm Bekliyor
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 20 Kasım 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Fikirtepe’nin dönüşememe sancısı devam ediyor. İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Merdivenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan “35 Nolu Proje Adası”nda yaşayanlar ise yıllardır evlerinin dönüşüme girmesi için hala bekliyorlar. Durumdan mağdur olan vatandaşlar buldukları her fırsatta şikayetlerini dile getirse de yetkilerden bir açıklama gelmiyor. İşte haberin detayları…

Yaklaşık 6 yıldır evlerinin dönüşüme girmesini bekleyen Fikirtepe Merdivenköy Mahallesi sakinlerinin sabırları tükenmiş durumda. Edinilen bilgilere göre ihaleyi alan firmaların bir türlü inşaata başlamamasından dolayı vatandaşların boşalttıkları evlerinin bir sürü mekansız ve kötü madde bağımlısına mesken olduğu söyleniyor. 84 konutun yer aldığı 35’inci ada da bazı yer sahipleri evlerine kimsenin girmemesi için kendi imkanlarıyla evlerini yıktıklarını belirtiyor.

Evler boş ve kimsesiz kalmasının ardından mahalle dışından birçok kişi buraya gelmeye başlaması ile bölge de kavga ve hırsızlık olaylarında arttığı ifade edildi. Hatta bazı yabancıların evlerde yangın çıkarmasından dolayı sıkıntılı durumlar yaşanabiliyor. Hırsızlık olaylarının son günlerde artış gösterdiği kentsel dönüşüm alanında vatandaşların evlerindeki su saatlerinden tutunda, sokaktaki rögar kapaklarını pek çok şeyin çalındığı söyleniyor. Çevrede inşaatlar yüzünden evlerinin içlerinde ve dışlarında çatlaklar oluştuğunu söyleyen vatandaşlar ufak bir depremde yıkılma korkusuyla karşı karşıya olduklarını belirtiyor. Ayrıca dönüşümü yapılacak evlerin yıkımında kullanılan asbestin vatandaşların sağlığını tehdit ettiği de gelen şikayetler arasında.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com