FETÖ’nün 7.500.000.000 TL’lik Gayrimenkulü Devlet Bünyesine Alındı!

FETÖ’nün 7.500.000.000 TL’lik Gayrimenkulü Devlet Bünyesine Alındı!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 20 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

FETÖ ile yapılan mücadelenin masaya yatırıldığı MGK toplantısında FETÖ ile yapılan mücadelede çok büyük başarı alındığının altı çizildi ve sonuçların tamamı bunu gösterdi. Yapılan değerlendirme sonucunda, OHAL’in FETÖ ile mücadelede en gerekli silah olduğuna değinildi ve bundan sonra FETÖ ile mücadele kesintisiz olarak devam edecek denildi. Sivil ve askeri bürokraside çok büyük önemi bulunacak düzeyde temizliğin yapıldığı  fakat tam anlamıyla temizlenemediği, o yüzden mücadeleye büyük bir hızla devam edileceği sonucu ortaya çıkarıldı.

Toplantıda, FETÖ ile mücadelenin parasal yönü de konuşuldu ve görüşüldü. Mali boyutla ilgili bir takım değerlendirmeler yapıldı. FETÖ’nün maddi kaynaklarının tamamına el konulmasının, mücadele konusunda atılan en güzel adım olduğunu, FETÖ ile mücadelede yakalanan asıl başarının finansal konularda meydana geldiğini, Örgütün ekonomik olarak çökertildiğini belirttiler. Toplam olarak FETÖ bünyesinde yer alan 966 adet şirkete el koyulduğunu ve bu şirketlerin tamamının devrinin TMSF’ye yapıldığını ilettiler. Şirketlere ait olan 4.888 mal varlığına da el koyulduğuna dikkat çekildi.

Tüm bunların taşınmazlarının Maliye’ye devredildiği değerlendirilen toplantıda.,7.500.000.000 TL gayrimenkul varlığı ve 41.000.000.000 şirket varlığının tamamına devlet tarafından el koyulduğu sonucu ortaya çıkarıldı ve bu oranın dünya çapında sonuçlar arasında en yüksek olduğu vurgulandı. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com