Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!

truck

Yöresel mimariye uygun inşa edilecek olan konutlara yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşlara yıllık %1'lik faiz oranıyla ilk 2 yılı geri ödemesiz, 10 yılda ve 10 eşit taksitte ödeme imkanı verecek ve destek sağlayacak. Evinizi yöresel mimariye göre yapın, dev imkanlardan faydalanın.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yöresel mimari doğrultusunda konut yapan ve yöresel mimariye destek veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yıllık %1'lik faiz oranıyla ilk 2 yılı geri ödemesiz olmaz üzere toplam olarak 120 ayda 10 eşit taksitte ödeme imkanı vererek kredi desteği sağlayacak.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlük dahiline alınan yönetmelik beraberinde kamulaştırmalar sonucu etki altında kalan vatandaşların yeni yerleşim bölgeleri ve alanlarında rahat bir şekilde iskan edebilmeleri için hak sahipliğinin azami sayıya ulaşım göstermesi, köye geri gitmek isteyen bireylerin de yine yeni yerleşim yerlerinden arsa sahibi olabilmeleri ve hak sahiplerinin söz konusu yeni gidip, yerleşim yapacağı alanda konutunu yöresel mimariye uygun olarak yapması durumunda faiz indirimi teşviği uygulaması kendini gösterecek.

Yöresel mimari yapıların ihya edilmesi ve geliştirilmesi amacıyla birlikte Bakanlık tarafından kabul görecek olan projelerin uygulanması şartıyla birlikte açılan tarımsal işletme binası kredisi veya konut kredileri için yıllık %1 oranında faiz uygulaması yapılarak, kredi faiz desteği sağlanacak.

Yeni yönetmelik beraberinde borçlarını aksatmadan direkt olarak ödeyemeyen aileler içinde yeni yapılandırma imkanı verildi. 

"Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!" Yorumlar

1 YORUM
  1. Mustafa benli 21 Ağustos 2017 00:45

    Böyle bir proje varsa yararlanmak istiyoruz

"Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!" Benzer Haberler


Tolga Karel, Beylerbeyi'ndeki evini satıyor

Tolga Karel, Beylerbeyi'ndeki evini satıyor

Son olarak oynadığı projeden parasını alamayan Tolga Karel, Beylerbeyi’ndeki üç katlı evini 1 milyon TL’ye satışa çıkardı. . Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!

İlk Evini Alana Devlet 15.000 TL Destek Veriyor!

İlk Evini Alana Devlet 15.000 TL Destek Veriyor!

Devlet ilk evini alacak olanlara konut hesabı açmaları şartı koşarak, 15.000 TL'ye kadar destek sağlıyor. Konut hesabı açtıranların 15.000 TL desteği alabilmeleri için sistemde en az 3 yıl boyunca kalmaları gerekmekte.

Evini Satan Kişilere Çifte Takip!

Evini Satan Kişilere Çifte Takip!

Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!. Maliye Bakanı Naci Ağbal konutların alım işlemi,satım işlemi ve kiralama işlemlerine yönelik internet dünyasının çerçevesinde çok büyük hareketliliğin var olduğunu iletti. Naci Ağbal konuya yönelik bir takım açıklamalar yaptı

Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!

Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!

Yöresel mimariye uygun inşa edilecek olan konutlara yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşlara yıllık %1'lik faiz oranıyla ilk 2 yılı geri ödemesiz, 10 yılda ve 10 eşit taksitte ödeme imkanı verecek ve destek sağlayacak. Evinizi yöresel mimariye göre yapın, dev imkanlardan faydalanın.. Evini Yöresel Mimariye Göre Yap, Dev Fırsattan Yararlan!