Ev Planları (Müstakil , Daire 2+1 – 3+1 – 4+1 ) Ev Modelleri

Ev Planları (Müstakil , Daire 2+1 – 3+1 – 4+1 ) Ev Modelleri
Editör: Hasan Aker Emlak Rehberi 12 Ekim 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Bir ev yapmadan önce kesinlikle olması gerekenlerden birisi ev planlarıdır. Ev içerisinde odaların nasıl yerleşeceği? odaların konumlarının nasıl olacağı gibi birçok husus ev planlarında yer almaktadır. Plana göre ev inşası fiziksel olarak gerçekleştirilir.

Ev planları, evin fiziksel olarak nasıl olduğuyla ilgilidir. Metrekareler, odaların konumları, koridorlar, tuvalet, mutfak, banyo gibi alanların nasıl konumlanacağı her şey plan içerisinde yer almaktadır.

Yeni bir ev inşa edecekseniz, plan konusunda bir bilginiz yoksa hazır planlara dayalı olarak evinizi inşa edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hazır planlar haricinde kendi planınızı oluşturmak isterseniz profesyonel destek alabilirsiniz.

Yazımızda yer alan tüm ev planları hassas bir şekilde çizilmiş olup, boyutlandırması ve ölçeklendirmesi büyük bir titizlikle yapılmıştır. Evinizi bu planlara uygun bir şekilde çizebilirsiniz, ya da çizerken bu planlardan ilham alabilirsiniz.

Planlar, farklı şekillerde yapılabilir. En sık tercih edilen plan türü “metrekare bazında” olan plan türleridir. Yani gerçek ölçüleriyle orantılı olarak çizilen plan türleridir. Bu sayede plandan görsele gitmeniz daha kolay olacaktır.

Müstakil Ev Planları

Müstakil evler günümüze çok yaygınlaştı. Kimi köydeki arsasına ev yapıp, şehir hayatından sıkıldıkça köydeki evine birkaç gün kaçamak yapmak için ev inşa ediyor, kimisi ise köye yerleşmek için. Yine şehirde de bina hayatından sıkılanların çıkış noktası müstakil ev oluyor.

Müstakil ev planları araştırmadan önce müstakil evin size sağlayacağı maliyet önem taşımaktadır. Maliyeti hesapladınız ve evin sizin üzerinizde ne kadar para götüreceğini gördünüz. Bütçenize uyuyorsa evi istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. Ardından müstakil ev planlarına bakmalısınız. Müstakil ev planlarına bakarken iyi düşünmeli, hemen karar vermemelisiniz. Çünkü bir kez yaptıktan sonra bir daha geri dönüşü size çok yüksek maliyetler getirebilir. Bu yüzden en başından iyi düşünün.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Daire Planları

Ülkemizde müstakil evlere kıyasla çok fazla daire bulunmaktadır. 1+0’dan başlayarak uçsuz bucaksınız oda sayısına sahip daireler bulmak mümkün. Standart durumları ele alırsak 3+1 dairelere kadar uzuyor diyebiliriz. Daire planları merak edilenler arasındadır. Oturduğunuz evin planını bazen bulamayabilirsiniz. Bu durumda daire planlarına göz atarak, hangi planın kendi evinize yakın olduğunu görebilirsiniz.

Daire planları, 1+0, 1+1, 2+1, 3+1, daire tipleri için özenle çizilmiş olup, standart evler ele alınmıştır. Yani lüks daireler ve residenceler yerine normal evler planlar arasında yer almaktadır.

 

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

2+1 Ev Planları

2+1 evler müstakil evlerde fazla tercih edilmeyen, çekirdek aileler tarafından kullanılan daire tipleri olmaktadır. Eğer müstakil evinizi 2 oda 1 salon yaptırmak istiyorsanız bunun için birbirinden farklı çok sayıda 2+1 ev planı bulunmaktadır. Tüm 2+1 ev planları nı hemen alttaki galeride sıralayacağız. Bu planlara göre evinizin oda yerleşimini yaptırabilirsiniz. Tüm planlar hassas ve incelikle yapılmış olup, profesyoneller tarafından çizilmiştir.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

3+1 Ev Planları

3+1 Ev planları en sık aratılan ev planları arasındadır. Türkler olarak büyük evleri sevdiğimiz için, 3+1 evlerin yeri bizim için ayrıdır. Özellikle müstakil ev yaptıracak olan bireyler 3+1 ev yaptırmaktadır. 3 oda 1 salondan meydana gelen evler yine dairelerde de çoğunluktadır.

3+1 Ev Planları için araştırma yapıyorsanız, hemen alt bölümdeki 3+1 ev planları galerisine göz atarak, müstakil eviniz veya daireniz için inşa çalışmalarını plana uygun bir şekilde başlatabilirsiniz.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

4+1 Ev Planları

4+1 tipindeki evler Türkiye’de pek gördüğümüz evler değil. Özellikle markalı konut projelerinde karşımıza çıkan 4 oda 1 salon evler, geniş aileler için vazgeçilmez evlerdir. Müstakil evlerde maliyeti artıracağından dolayı fazla tercih edilmeyen 4+1 evler, eğer villa tarzı evler yapılıyorsa vazgeçilmez olacaktır. İhtiyaca bağlı olarak kullanılacak 4+1 ev planları ise yine aşağıda yer almaktadır. 4+1 Ev planları na bakarak evlerinizi bu planlar neticesinde inşa ederek, alan kontrolü sağlayabilirsiniz.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINYorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com