En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!

En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!
Editör: Tuğba Karakuş Gündem 28 Aralık 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

2017’nin başından bu tarafa sürekli artış gösteren konut kredi faizleri, yıl başındaki oranları mumla aratır oldu. Yılın ilk aylarında yüzde 1’in altında seyreden faiz oranlarının bugün yüzde 1.41’lere kadar yükseldiği görülüyor. Konut satışlarının artması için beklentiler faizlerde indirim yapılmasından yana. 120 ay vadeli konut kredisi için bankaların müşterilerine sundukları en iyi faiz oranı sene başında yüzde 0.88 seviyesindeyken, bugün uygulanan en düşük faiz oranının ise yüzde 1.11’e ulaştığı belirtildi. Ancak düşük faiz oranı sunan bankalar ile sektörün ortalaması arasında da ciddi uçurumlar olduğu görülüyor.

Konut kredisi veren özel ve kamu bankalarının faiz oranları kıyaslandığında en iyi faiz teklif oranının 10 yıl vadeli bir kredi için yılbaşındaki ve bugünki geri ödemeleri arasında yıllık maliyetleri açısından yüzde 30’luk bir artış olduğu gözleniyor. Peki, en iyi faizli kredi verme konusunda rekabete giren bankaların tüketicilere sundukları güncel oranlar nasıl?

ICBC Turkey, 120 ay vade ile kullanabileceğiniz 100 bin TL tutarında konut kredisi için, geçtiğimiz haftaya kadar yüzde 1.09 ile en iyi fiyatı verirken, oranı bugün yüzde 1.12 olarak yansıtıyor. Bir diğer en düşük faizi yüzde 1.11 ile Ziraat Bankası verirken, Halkbank ve Vakıfbank ise yüzde 1.12’lik oranıyla öne çıkıyor. İş Bankası ve Yapı Kredi yüzde 1.14 oranında teklif sunarken, KuveytTürk yüzde 1.18, ING Bank yüzde 1.19, Finansbank yüzde 1.20, Garanti yüzde 1.24 ve diğer bankalar ise yüzde 1.35-1.52 arasında değişen oranlarda konut kredilerini sunuyor.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com