En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!

truck

Yeni yıla girerken ev sahibi olmak isteyenler bankaların konut kredileri için uyguladığı faiz oranların araştırmaya devam ediyor. Durgunluğun devam ettiği emlak sektöründe hareketliliğin sağlanması ve satışların artması için uzmanların görüşlerine göre faizlerde indirime gidilmesi şart. En avantajlı güncel konut kredisi faiz oranları ve diğer gelişmeler haberin detayında…

2017’nin başından bu tarafa sürekli artış gösteren konut kredi faizleri, yıl başındaki oranları mumla aratır oldu. Yılın ilk aylarında yüzde 1’in altında seyreden faiz oranlarının bugün yüzde 1.41’lere kadar yükseldiği görülüyor. Konut satışlarının artması için beklentiler faizlerde indirim yapılmasından yana. 120 ay vadeli konut kredisi için bankaların müşterilerine sundukları en iyi faiz oranı sene başında yüzde 0.88 seviyesindeyken, bugün uygulanan en düşük faiz oranının ise yüzde 1.11'e ulaştığı belirtildi. Ancak düşük faiz oranı sunan bankalar ile sektörün ortalaması arasında da ciddi uçurumlar olduğu görülüyor.

Konut kredisi veren özel ve kamu bankalarının faiz oranları kıyaslandığında en iyi faiz teklif oranının 10 yıl vadeli bir kredi için yılbaşındaki ve bugünki geri ödemeleri arasında yıllık maliyetleri açısından yüzde 30’luk bir artış olduğu gözleniyor. Peki, en iyi faizli kredi verme konusunda rekabete giren bankaların tüketicilere sundukları güncel oranlar nasıl?

ICBC Turkey, 120 ay vade ile kullanabileceğiniz 100 bin TL tutarında konut kredisi için, geçtiğimiz haftaya kadar yüzde 1.09 ile en iyi fiyatı verirken, oranı bugün yüzde 1.12 olarak yansıtıyor. Bir diğer en düşük faizi yüzde 1.11 ile Ziraat Bankası verirken, Halkbank ve Vakıfbank ise yüzde 1.12’lik oranıyla öne çıkıyor. İş Bankası ve Yapı Kredi yüzde 1.14 oranında teklif sunarken, KuveytTürk yüzde 1.18, ING Bank yüzde 1.19, Finansbank yüzde 1.20, Garanti yüzde 1.24 ve diğer bankalar ise yüzde 1.35-1.52 arasında değişen oranlarda konut kredilerini sunuyor.

"En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!" Yorumlar

"En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!" Benzer Haberler


240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı önderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasıyla 12 günde satılan konut sayısı toplam olarak 1250 tane ve miktarı 1.150.000.000 TL değerinde. . En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark, İstanbul Başakşehir üzerinde konumlanmaktadır. Altında Cihan İnşaat imzası yer alan Avrupark Bahçekent Projesi çerçevesinde total olarak 1.394 adet daire yer almaktadır. Aynı zamanda projede 86 adet ticari bölümde bulunmaktadır. 31 Mart'a kadar 240 ay vadeli konut kampanyası devam edecektir. 2+1 daire fiyatları 469.000 TL'den başlayış göstermektedir.

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!. İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılmış olan konutta 2.seferberlik kampanyası kapsamında 20 yıl taksitli satışlar 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart 2017 tarihinde 240 ay taksitli konut satışları tamamen sona erecek. 20 yıl taksitli konut projeleri kampanyası çerçevesinde peşinatlar %5'e çekilmiş durumda.. En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2018 Yılı içerisinde toplam olarak 500.000 konutun değişiminin yapılması adına çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2018

Adana Konut Projeleri 2018

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri...