Emniyetten Günlük Kiralık Evlere Denetleme! 2.6 Milyon Ceza Yazıldı.

Emniyetten Günlük Kiralık Evlere Denetleme! 2.6 Milyon Ceza Yazıldı.
Editör: Melih SANCAK Gündem 8 Aralık 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ikincisi gerçekleştiren günlük kiralık ev denetlemelerinde binlerce eve ceza yağdı. 81 ilde gerçekleştirilen kontrollerde yeni faaliyet göstermeye başladıkları öğrenilen evlerde bulunurken, çeşitli suçlardan aranan kişilerde yakalanmış oldu. Geçtiğimiz ayda yapılan operasyonlarla ilgili merak edilen gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

81 ilde 4 bin 351 polisin katılımıyla gerçekleştirilen “Günübirlik Kiralanan Evlere Yönelik Denetleme-2” uygulamasında Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde başarılı bir operasyon daha tamamlanmış oldu. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde bin 466 ekip ve 4 bin 351 personelin katılımıyla gerçekleştirilen 10 bin 419 evin kontrol edildiği denetmelerde, 749 ev sahibine 2 milyon 676 bin 385 lira ceza uygulandığı öğrenildi. Ayrıca emniyet ekipleri tarafından günü birlik olarak faaliyet gösterdiği anlaşılan 85 yeni ev tespit edilirken, 313 eve de kapatma işlemi uygulandı.

Günü birlik ev denetimlerinde çeşitli suçlardan arandığı belirlenen biri FETÖ üyesi olmak üzere 118 kişi yakalanırken, 15 yabancı uyruklu şahıs içinde sınır dışı işlemleri başlatıldı. Emniyetin açıklamalarına göre terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi amaçlanan operasyonlarda; genel güvenlik ve sağlık konuları açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışan kişilerin takibi ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi gibi örgütsel faaliyetlerin durdurulmasının hedeflendiği vurgulandı.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com