Emlak Sektörü, Altın Dönemini 2018 Yılında Yaşayacak!

truck

İzmir Emlak Kulübü Başkanı Rıdvan Akgün, emlak piyasasında referandumun ardından belirli beklentilerin ortaya geldiğini vurguladı. Bu beklentiler dahilinde emlak sektörünün altın çağını gelecek yıl yaşayacak olduğunu da sözlerine ekledi.

İzmir Emlak Kulübü Başkanı Rıdvan Akgün, emlak piyasasında referandumun ardından beklentilerin meydana geldiğini ifade etti. Akgün, belirsizliğin tamamen yok olması beraberinde, inşaat sektöründe rafa kaldırılan projelerin uygulama kapsamına alındığına değindi. İnşaat maliyetlerinde meydana gelen artışa birlikte, konut fiyatlarının %30 ila %40 arasında arttığını sözlerine ekleyen Akgün, Bir yıl içerisinde fiyatlardaki artışın %30 oranında olmasını beklediklerinin altını çizdi ve bunun gerçekleştiğini de ifade ederek noktayı koydu.

İzmir yatırımcılarının tatil yapmak için şehri terk ettiğini ve aynı zamanda işlerinden dolayı yatırımlara ara verdiğini aktaran Akgün, Büyükşehir'in yeni planlamalar yapmadan, ada bazın ya da mahalle bazında kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlı bir şekilde hayata sokmadan, bireysel olarak konut ihtiyacı bulunan insanların yüksek maliyetle konut sahibi olduğunu görebildiklerini vurguladı. İzmir yatırımcılarının tatile çıktığını bir kez daha söyleyen Akgün, konuta yatırım yapan insanların %50'den fazlasının tatilde olduğunu, Eylül ve ekim ayı itibarıyla tekrar yatırım faliyetlerine devam edeceklerini açıkladı. Konut ihtiyacı bulunan, konut sahibi olma arzusunda olan, ilk kez konut sahibi olacak kişilerin banka ve Mortgaga kredi sistemiyle konut sahibi olma arayışının büyük bir hızla devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Sektörü 16 Nisan referandum sürecinden öncesi ve sonrası olarak değerlendirme altına alan Akgün, 16 Nisanın ardından sonucun ne çıkacağının belirsiz olmasından dolayı inşaat sektöründe yavaşlamanın meydana geldiğini iletirken, Referandumun ardından günümüze bakıldığında, inşaat sektöründe projelerin tamamen gözler önüne çıkarıldığını ve uygulama çerçevesine alındığını ifade etti. 

Fiyatlar konusunda ise demire yapılan zamlar ve doların artış göstermesiyle birlikte rakamların birer birer netlik kazandığını ileten Akgün, özellikle yeni inşa edilen konutlarda fiyatların sektör normallerinin üzerinde seyrettiğini vurguladı. 2016 - 2017 aralığında kendi öngörülerinin rakamların Eylül ayına kadar olan süreç çerçevesinde olduğunun da altını çizen Akgün, Bir yıl aralığında %30'luk artışı sezdiklerini ve bunun şuan gerçekleştiğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

"Emlak Sektörü, Altın Dönemini 2018 Yılında Yaşayacak!" Yorumlar

"Emlak Sektörü, Altın Dönemini 2018 Yılında Yaşayacak!" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Sektörü, Altın Dönemini 2018 Yılında Yaşayacak!

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Sektörü, Altın Dönemini 2018 Yılında Yaşayacak!. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Sektörü, Altın Dönemini 2018 Yılında Yaşayacak!

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Sektörü, Altın Dönemini 2018 Yılında Yaşayacak!

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.