Emlak Satışları Rekora Koşuyor!

truck

Konut sektörü, genel ekonominin en önemli oyuncusu olarak ön plana çıkıyor. Bu rolünden asla vazgeçmek istemeyen konut sektörü, büyük bir hızla satışlara devam ediyor. 2017 yılının sonuna gelindiğinde emlak satışlarında yeni bir rekor altına imza atılması bekleniyor.

Markalı konut projeleri üreten firmalar 2017 yılının Mayıs ayına kadar toplam olarak 30'dan fazla proje ileri sürdü. Gelecek sonbahar aylarında ise 60 yeni proje için yeşil ışık yanacağı belirtiliyor. 2017 yılının bitiminde emlak satışlarında yeni bir rekor altına imza atılması planlanıyor.

Hükümetin getirdiği teşviklerle canlanan ve hızlı bir şekilde büyümesini devam ettiren gayrimenkul sektörü, ekonominin en önemli oyuncusu olma yolunda asla vazgeçmiyor. 1.000.000 $değerinde gayrimenkul sahibi olan yabancı uyruklu bireylere Türkiye vatandaşlığı verilmesi, KDV üzerinde gerçekleştirilen indirimler, vergiler ve harçlarda uygulanan indirimler, konutun iade edilmesi süreci dahilinde meydana gelen yeni yönetmeliklerle birlikte 2016 yılında satışlar toplam olarak 1.341.000 olarak meydana geldi ve rekor kırıldı.

Türkiye genelinde 2017 yılının nisan ayına kadar geçen süreçte toplam olarak 438.226 konut satışı yapıldı. Konut satışları 2017 yılı dahilinde yeni bir rekorda kendini gösterirken, markalı konut üreticileri de bu rekoru bir kez daha kendileri kırmak için ilk 5 ayda 30'dan fazla proje altına imza atarken, gelecek sonbaharda şuanda ön talepde olan ortalama olarak 60 yeni projenin daha meydana gelmesi planlanıyor.

Konut satışlarının düşük oranda yer aldığı yaz aylarına hareket kazandırma arzusunda olan markalı konut üretimi yapan firmalar, yeni kampanyalarla birlikte uygun ödeme seçenekleri sunuyor. Bu çerçeve dahilinde Ramazan ayı kampanyaları da konut alıcıları için çok önemli fırsatları öne çıkarıyor.

Konut sektöründe şubat ve mart aylarına hareket kazandırmak isteyen konut üreticileri, yeni kampanyalarla uygun deme seçenekleri sunuyor. Bu kapsamda Ramazan ayında yapılan konut kampanyaları da konut alma arzusunda olanlar için büyük fırsatların kapısı olarak kendini gösteriyor.

Konut sektöründe şubat ve mart aylarında meydana getirilen 240 ay vadeyle birlikte yapılan konut satışları tamamlandı. Bu kampanya tamamlandı fakat sektörde frısatlar hala kendini tamamen yok etmiş değil. 240 ay vade seçenğini kampanyası dahilinde destek veren temsilcilerden bazıları, yine aynı şekilde 240 ay vadeye devam ediyor, bazısı ise 60 ayda %0, 120 ayda ise %0.45 faiz oranı uygulaması yapıyor.

"Emlak Satışları Rekora Koşuyor!" Yorumlar

"Emlak Satışları Rekora Koşuyor!" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Satışları Rekora Koşuyor!

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Satışları Rekora Koşuyor!. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Satışları Rekora Koşuyor!

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Satışları Rekora Koşuyor!

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.