Emlak Konut'dan Kamuoyuna Duyuru!

Emlak Konut'dan Kamuoyuna Duyuru!

Emlak Konut kapsamında 1 Şubat 2017 tarihinde başlatılmış olan 31 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek olan Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti adı altında 240 ay vadeli konut kampanyası çerçevesinde satışa sunulmuş olan muhtelif projelerde bulunan konutlara çok büyük bir ilgi gösterilmektedir.

Gösterilen bu yoğun ilgi amacıyla bu konudan çıkar elde etmek isteyen bireylerin, kurumların bulunduğunu belirten Emlak Konut yetkilileri, bazı emlak ofisleri, internet siteleri ve çeşitli yerlerde Emlak Konut adı ve logosu kullanılarak söz konusu 240 ay vadeli konut satışı kampanya çerçevesinde Emlak Konut GYO süsü verilerek satışlar yapıldığı, kaparo, peşinat vs. alınmakta olduğu, vatandaşları dolandırmak adına para toplandığı yönünde ihbarlar geldiğini aktardı.

Emlak Konut GYO'nun TOKİ İştiraki olduğunu ve İstanbul Ataşehir Resmi Kurum Binası'nın dışında hiçbir bölgede, hiçbir şekilde ne şubesinin ne de satış şubesinin olmadığı vurgulanmaktadır.Aynı zamanda 240 ay vadeli konut satışı kampanyası çerçevesinde satılmakta olan bağımsız bölümler, projelerin yapıldığı mahalleler üzerinde kurulan ve bizzat Emlak Konut GYO tarafından yetkisi verilmiş satış ofislerinde müteahhitler tarafından direkt olarak yapılmaktadır.

Emlak Konut GYO'nun resmi internet sitesi emlakkonut.com.tr adresidir. Bu kampanya çerçevesinde satılan tüm konut projeleri, firmalar vs. site üzerinde güncel ve ayrıntılı bir şekilde bulunmaktadır. 

Bunlar dışında mahallelerde bulunan yetkili satış ofisi süsü verilmiş olan emlak dükkanları ve internet sitelerinde bulunan ilanların Şirket ve kampanyayla hiçbir alakasının bulunmadığının altını çizen Emlak Konut, bunların tamamen dolandırıcılık amaçlı olduğunu ve vatandaşların kötü niyetli bu kişilere karşı itibar etmemeleri kendi menfaatlerinin adına iyi olacağını vurguladı.

Konu kapsamında tespiti yapılacak olan şahıslara yönelik yetkili Cumhuriyet Başsavcılıklarına Suç duyurularının yapılmakta olduğunu aktaran Emlak Konut yetkilileri bu konunun çok ince bir hassasiyetle takip edildiğini vurgulamıştır.

Vatandaşların mağdur olmaması adına şüpheli gördükleri kişilerle herhangi bir işlem gerçekleştirmemelerini, yetkisiz kişi ve kişilerle yapılacak hiçbir işlemin şirket sorumluluğunda olmadığını, şüpheli bir durum görüldüğü an konuyu şirkete iletmeleri durumunda gerekli yasal sürecin şirket tarafından başlatılacağını vurguladılar.

 

Etiketler : Emlak Konut