Emlak Konut Küçükçekmece'ye 8.000 Konutluk Proje Yapıyor!

Emlak Konut Küçükçekmece'ye 8.000 Konutluk Proje Yapıyor!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Küçükçekmece'de yeni konut projesine start verecek. Firma, bölgedeki arsa için 2017 yılında ihaleye çıkacak.

Emlak Konut GYO, Küçükçekmece'de yeni başlayacak olduğu proje beraberinde bölgede yeni bir şehir inşa edecek. 7-8.000 konut yükselecek arsa için 2017 yılının son çeyreğinde ihale yapılması beklentiler arasında yer alıyor.

Toplam olarak 1.000.000 metrekare arsada deniz ve göl aynı lokasyonda kendini gösteriyor. Konut ve sosyal alanlardan meydana gelecek proje toplam olarak 7-8 etaptan oluşacak.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, projeyle ilgili bilgi aktarımında bulundu. Kurum, Projenin daha ihaleye çıkmadan yabancı yatırımcıların da ilgi odağı olduğunu iletti. Deniz ve göl manzarasını konutlara dğeil vatandaşın kullanımıan ilişkin kurguladıklarını iletti

Konut ve ticari alanlardan oluşturulacak olan Galatasaray Spor Kulübü'nün Florya arazisindeki proje ise toplam olarak 20 dönüm alana sahip arsa üzerinde inşa edilecek. Galatasar'yın Riva arsasında kendi kendine yetebilmekte olan ekolojik bir proje gerçekleştirilecek.

Kurum, Kullanılan inşaat malzemesinin bile ekolojik olacağını, Konut, ticari ve turizm imarlı arazide ortalama olarak yer alan bağımsız birim sayısının ise 2.000'e yakın olacağını vurguladı. İstanbul'un hemen bitişik noktasında yer alan projede atlı binicilik gibi çok sayıda alternatifde bulunacak.

Arsalarını birer birer ihale yoluyla satışa sunan Emlak Konut, bir yandan da arsa almanın peşine düşmüş durumda. Arazi alımında İstanbul'a ağırlık vereceklerinin altını çizen Kurum, bu yıl içerisinde 1.500.000.000 TL'lik arsa yatırımı yapacak olduklarını vurguladı.

Türk Müteahhitlik sektörünün kendini devamlı olarak yenilemekte olduğunu ileten Kurum, Her yeni projede üzerine daha farkı ne eklenebilir diye düşünüldüğünü, Farklı mimariler ve çok yüksek standartlarda daire içi malzemelerin kullanıldığını, bunların çok güzel gelişmeler olduğunu fakat satın alma gücünün de göz önüne alındığında projelerde israf yapacak malzemeden kaçınmanın gerekli olduğunun altını çizdi.

İnşaat firmalarının, bundan itibaren yapacak oldukları konut projelerinde finansman konusuna da dikkat etmesi gerekmektedir. Konut alıcısnın finansmana kolay ulaşmasının şart olduğunu aktaran Kurum, konuşmasını tamamladı.

Etiketler : Emlak Konut