Emlak Konut GYO 2018'de 10 Dev İhaleye Hazırlanıyor!

truck

Bugün itibariyle sahip olduğu toplam varlıklarını ve 2017 yılı net karını açıklayan Emlak Konut GYO, 2018 yılı için hedeflerini büyüttüğünü belirtti. 2018'de bitmesi planlanan projelerinin yüzde 74'ünü ve 2019'da bitecek projelerinin yüzde 46'sını satan kurum, İstanbul başta olmak üzere Anadolu'da da ihaleler gerçekleştiğinin haberlerini verdi. İşte ayrıntılar...

2017 yılının genel değerlendirmesini ve 2018 yılı hedeflerini paylaşan Emlak Konut GYO, 1 Ocak 2017 - 31 Aralık 2017 tarihlerinde 1,1 milyon metrekare büyüklüğünde ve KDV hariç 7,7 milyar TL değerinde satış gerçekleştirdiğini açıkladı. Ayrıca geride bıraktığımız yılda 1,27 milyar TL değerinde arsa alımı gerçekleştiren kurum başarıyla tamamladığı 9 adet gelir paylaşım ihalesinden de 13 milyar TL'lik bir değer oluşturduğunu kaydetti. 2018 yılında da güçlü duruşuna ve yatırımlarını devam edecek olan Emlak Konutun gerçekleştirmeyi planlandığı ihale ve projeleriyle ilgili merak edilenler…

Bugün itibarıyla toplam varlıkları 20 milyar TL'ye yükselen Emlak Konut GYO’nun, 2017'de kar eden projelerin yüzde 95'i satıldığı, 2018'de bitirecekleri projelerin de yüzde 74'ü satılmış durumda olduğu açıklandı. Artan taleple 2019'da bitecek projelerin ise yüzde 46'sının satılmış durumda olduğu belirtildi. Mevcuttaki 5,3 milyar TL değerindeki arsa portföyü içerisinden, İstanbul'da bulunan Küçükçekmece, Şişli, Bakırköy, Florya, Çekmeköy, Bahçekent gibi kıymetli bölgelerdeki arsaları ihale etmeyi planlayan Emlak Konut, ayrıca Anadolu’da Ankara ve Samsun gibi illerde de ihaleler gerçekleştireceğini açıkladı.

2018 yılı için 7,2 milyar TL seviyesinde satış hedefi bulunan Emlak Konut GYO, 830-850 bin metrekare bağımsız bölüm satışından toplamda 1,8 milyar TL net kar elde etmeyi amaçlıyor. 2017 yılında satışı gerçekleştirilen 6 bin 714 adet bağımsız bölümün satışında bunun 472 adetinin yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştirildiği ve KDV Hariç 415,1 milyon lira getirisi olduğu paylaşıldı.

"Emlak Konut GYO 2018'de 10 Dev İhaleye Hazırlanıyor!" Yorumlar

1 YORUM
  1. Fadime sakınmaz 20 Ocak 2018 00:46

    Bende baş vuru yapmak istiyorum ev icin yardımcı olursanız sevinirim

"Emlak Konut GYO 2018'de 10 Dev İhaleye Hazırlanıyor!" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Konut GYO 2018'de 10 Dev İhaleye Hazırlanıyor!

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Konut GYO 2018'de 10 Dev İhaleye Hazırlanıyor!. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Konut GYO 2018'de 10 Dev İhaleye Hazırlanıyor!

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Konut GYO 2018'de 10 Dev İhaleye Hazırlanıyor!

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.