Emlak Konut Alsancak'ta Yeni Proje Altına İmza Atıyor!

Emlak Konut Alsancak'ta Yeni Proje Altına İmza Atıyor!

Emlak Konut GYO, İzmir Alsancak üzerinde bulunan arazisinin de yer aldığı 5 dev projeyi inşa sürecine dahil edecek. Alsancak'a yeni vizyon kazandırma hedefiyle birlikte konut projesi üretmek amacıyla kolları sıvayan Emlak Konut GYO, Bu yılki hedeflerini birer birer yerine getiriyor. Galatasaray'la yapılan iş ortaklığı da sektörde büyük ses getirirken Alsancak'ta bir konut projesi de aniden gelince, Emlak Konut GYO'nun hızlanma sürecine girdiği anlaşılıyor.

Emlak Konut GYO, aralarında Galatasara'ın Riva üzerinde kendini gösteren arazisiyle birlikte Tariş Kooperatifler Birliği'nin İzmir Alsancak'taki arazininde bulunduğu toplam olarak 5 dev proje altına imza atacak. Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklama çerçevesinde, haziran ve temmuz aylarında ihalesi yapılacak. İstanbul Rİva, Zeytinburnu, Tuzla ve iki etap şeklinde ihale işlemine tabi tutulacak olan İzmir Alsancak'taki projeler toplam olarak 1.327.000 metrekarelik araziyi çerçevesi dahiline alıyor.

 Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Ülkenin geleceğine ve ekonomisine olan güvenin temsilcisi olarak ön plana çıkararak hayata geçirilen "Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti" adı altında 240 ay vade imkanının da katkısıyla birlikte 2017 yılının ilk 3 ayında 2.878.000.000 TL değerinde rekor oranda satış altına imza attıklarını belirtti. Bu başarının, hem sektöre, hem ekonomiye büyük oranda moral kattığını vurguladı.

Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arsasında 1 Aralık 2016 tarihinde imzalanan protokolle birlikte Emlak Konut GYO, İzmir Alsancak'ta Liman Arkası tanımıyla bilinen bölgede yeni bir proje altına imza atıoyor. 2 etap halinde ihale işlemlerinin gerçekleştirilecek olduğu projenin ilk ihale ilanı bugün (15 Mayıs) , ihalesi ise 12 Haziran tarihinde yapılacak. 2.ihalenin ilanı yarın (16 Mayıs), ihalesi ise 14 Haziran'da yapılacak.

Toplam olarak 142.366 metrekare alana sahip iki etap üzerinden meydana getirilecek olan proje, bölgenin sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarına da çözüm getirerek geliştirildi. Turizm, konut, ticaret  ve kültür odaklı 2 etaptan meydana gelecek olan projenin İzmir'in ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine çok önemli seviyede katkı vermesi bekleniyor.

İhaleye konu olan arsa İzmir Konak Kuruçay Umurbey mahalle sınırlarında mevcut bulunuyor. İmarda ticaret - turizm konut alanı olarak kaydı yapılmış Emlak Konut Konak arsasının toplam alanı ise 47.070 metrekare olarak açıklandı. 

Etiketler : Emlak Konut