Emlak Bankası 2018 Yılında Faaliyetlerine Başlayacak!

truck

2001 yılında faaliyet tasfiye kararı alınan 90 yıllık koskoca Emlak Bankası, 2018 yılı girdiğinde tekrardan faaliyetlerine başlayacak. Bankanın kuruluş sürecine yönelik bir takım değerlendirmeler yapan Zeki Sayın, Milli üretime destek verecek herkesi faizsiz destekleyecek olduklarını vurguladı.

Türkiye'de ekonomide en çok etkisi olan inşaat sektörüne destek vermek, gerekli kredileri sağlamak ve yetim haklarını korumak amacıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiği talimatlarla 3 Haziran 1926 tarihinde temelleri atılan fakat 1990'lı dönemlerde meydana gelen yolsuzluk olayları neticesinde 2001 yılında tasfiyesine karar kılınan Emlak Bankası, tasfiyesinden tam 16 yıl sonra tekrar faaliyet göstermeye başlayacak.

Hükümet tarafından alınan kararla, yatırımlara finansman sağlamak ve konut sektörüne destek vermek için bankacılık yapmasının önündeki engeller kaldırılan Emlak Bank, 1 yıllık süreç içerisinde gerekli çalışmalarda sona geldikten sonra 2018 yılında hizmet verecek. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, bankanın Genel Müdürü Zeki Sayın ve ekibine 1 yıllık hazırlık süresi verdi. BDDK, 300.000.000 $'lık banka sermayesinin ve gerekli altyapının kurulması durumunda Emlak Bankası'nın durumunu inceleme altına alarak bankacılık lisansı alıp alınamayacağına karar verecke. Zeki Sayın tarafından alınan bilgilere göre, şuan faaliyet halinde olmayan Emlak Bankası'nın 250.000.000 $ nakdi ve gayri nakdi sermayesi, Hazine'den de 123.000.000 TL alacağı var. Bankanın kurucu müdürü olan Saın, bu tablo karşısında Emlak Bankası'nın, Hazine'den herhangi bir yardım almadan kendi sermayesini oluşturabilecek olduğunu ve gelecek yıl tekrardan faaliyet göstermeye başlayacağını sözlerine ekledi. 

"Emlak Bankası 2018 Yılında Faaliyetlerine Başlayacak!" Yorumlar

"Emlak Bankası 2018 Yılında Faaliyetlerine Başlayacak!" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Bankası 2018 Yılında Faaliyetlerine Başlayacak!

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Bankası 2018 Yılında Faaliyetlerine Başlayacak!. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Bankası 2018 Yılında Faaliyetlerine Başlayacak!

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Bankası 2018 Yılında Faaliyetlerine Başlayacak!

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.